Duygulu Sözler

0
Advertisement

Duygulu sözler. Özellikle sosyal medya hesaplarından paylaşılan duygulu ve romantik sözler oldukça popüler oluyor. Bu konuda yardım almak isteyenler için sizlere en güzel duygulu sözlerden seçmeler.

Duygulu Sözler

Mutlu olmanın yolunu karsıdakini mutlu etmek sanıyorduk. Yanıldık ! cünkü ne kadar mutlu ettiysek, o kadar yalnız kaldık.

Seni tanıyamıyorum artık derken ne kadar da haklıydın. cünkü bende seni sevdikten sonra kendime hic rastlamadım.

Hayattan aldıgım en büyük ders: “Sevgisiyle karsında sapasaglam duramayan birine, asla yaslanmayacaksın.

Advertisement

Uzaktan sevmek daha güzeldir bazen. Ne incitir, ne acıtır. Ne yaralar ne kanatır. Gözlerinle görmedigin ama sesini duydugun, varlıgıyla huzur buldugun bir denizin yakınında yürümek gibidir böyle sevmek. Uzaktan sevmek en güzelidir bazen.

Hayat dedigin cay, insan ise seker.Karıstırdıkca hayattan tat aldıgını sanırsın.Oysa hayatın seni erittigini cay bitince anlarsın.

İnsanların sevdiklerinden ayrılması bir kemiginin kırılması gibidir. Sıcagı sıcagına cok hissetmezsin ama, daha sonra acır. cok acır.

Hergün yüzlerce hayal kurar insan ve hic biri gercek olmaz; ama unutma, bir gün bir gercek yasarsın, hicbir hayale sıgmaz.

Advertisement

“Üzgünüm” diye baslayan bir cümle duyarsanız sayet, hazır olun! Cümlenin sonunda üzgün olan tek kisi siz olacaksınız!

Gün bir gün, sevdalanmıs geceye gecede yakamoz düsürmüs denize o günden bugüne geceyle gündüz ayrilmaz olmus ta ki günes tutulup gölge düsürene dek sevdalara.

Biz askın cennet haliydik. Bak bize kader bile kıyamıyor. Artık kavusmamız icin, melekler imza topluyor.

Seni düsünür , seni özlerim , sevgilerin özlemlerin derinliginde ne olur kır seytanın bacagını bir kez beni hatırla , bir sonbahar serinliginde…

Advertisement

Sαklαmα yetenegi yüksek olαn, güclü biriyim. Hαttα gözlerimden yαslαr düstügünde bile su iki kelimeyi söylerim: Ben iyiyim.

Bu gece yoklugumu bırakıp avuclarına; Elimde kaldıgım kadarı ile gidiyorum, kendimi bulmaya.

Gülmek her zaman mutlu olmak icin degildir. Bazen öyle gülmeler vardır ki; en büyük acıları gizlemek icindir.

Hayatında bir zamanlar birisi olur, baglanır asık olursun fakat o kisi hayatınızdan cıkar gider sizinse aklınızda, kalbinizde kalır gitmez asla, o kiside hissettiginiz sevgiyi de baska kiside hissedilmez.. Yani sevdiginizi asla bırakmayın.

Advertisement

Uunutuyor insan yasanan anılardan, o acının sahibinden uzak kalınca; sen unuttun bense hala sende.

Bu dünyada en güzel sey sevgidir. İnsan sevdigine ulasmak,kavusmak isterse engel cıkar ama engelin cevabı da cıkar, sevenin azmini hicbir sey yıkamaz ama sadece gercek sevginin.

Evet herhangi bir seyin ilki güzeldir ama sonu daha baskadır; mesela bir iliskide ilk olman karsındaki insana sevmeyi ögretirsin ama sonu olmaksa o sevgiye sürekli sahip olmandır.

Her insanın bi özledigi ve ona ulasamadıgı vardır, iste tamda bu neden degil midir askı kötü kılan.

Advertisement

Ben bir sair olsaydım eger, cümle cümle vururdum seni..Her noktasında dururdu kalbin! Ben bir sair olsaydım eger Öyle bir siir yazardım ki sana sevgili, harflerine asardın kendini.

Öyle bir söz yazarsın ki bütün bir hayatı anlatır, öyle bir hayat yasarsın ki bütün sözler anlamsız kalır.

cocuk olsam yeniden.. Bir tek düstügüm icin acısa icim, ve kalbim; cok kostugum zaman carpsa sadece.

Sen bazen dudagımda bir gülücük yüregimde yanan bir ates ve gözlerimden akan yassın. Ama sen her zaman benim kücücük kalbimde cok büyük bir parcasın.

Advertisement

Ask, sakızdan cıkan sözler kadar basit olmaya devam ettikce, insanlarda onu cigneyip tükürmeye devam edecekler.

Kalp midir insana sev diyen, yoksa yanlızlık mıdır körükleyen. SAHİ SEVMEK NEDİR? Bir muma ates olmak mıdır, yoksa yanan atese dokunmak mı?

Aglayanı güldürebilmek; Aglayanla, aglamaktan daha degerliymis. Gözyasımı kahkahaya cevirdiginde anladım.

Öyle bir seveceksin ki, yüreginden kimse ayıramayacak. Ve öyle birini seveceksin ki, seni gözleriyle bile aldatmayacak.

Advertisement

Artık aramızdaki uzaklıktan sık bir matem giysisi diktirebilirsin kendine. Bir tek hücreni bile istemiyorum. Sen git bambaska hayatların yatak odalarında sıradan insanların tenlerini süsle.

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte degildir. cünkü kadınlar, kötü erkeklere asık olup iyi erkeklerle dertlesir.

Bir gül kadar güzel ol; ama dikeni kadar zalim olma.Birine öyle bir söz söyle ki ya yasat ya da öldür; ama asla yaralı bırakma.

Her insan bir kere vurulur sırtından bu hayatta. cünkü; her KARDEs, her DOST ve her SEVGILI bir parca vicdansızdır.

Advertisement

Akreple yelkovanın getirdigi bir yarıstayım. Geldi gitti gencligim, kalan icin telasdayım. Hergün aynadaki kabusla savastayım. Dokunsalar ölecek kadar yüksek bir yamactayım!

İnsanların düzenli iliskisi var. Benim düzenli konustugum birisi bile yok. Benim uykum bile düzenli degil.

Sana tavsiyem, sonu gelmisse bir iliskinin noktalamaktan cekinme. En azından daha büyük umutların olur o zaman. cünkü her cümle noktadan sonra büyük harfle baslar!

Gururum büyük, kabul ediyorum. Ama bazen kapıları kapatmak ‘cal kapımı’ demektir.

Advertisement

Belki de sen ikimizi de sevmedin. Belki sen en cok kendini sevdin. Seninle en büyük ortak yanımız buydu zaten. Sen de, ben de seni seviyorduk.

İnsanlar yan yanayken bile “biz” olamıyorsa, aslında coktan gitmislerdir birbirlerinden. Yokken bile var olan, zamanla varken bile olmayana dönüsebiliyordu. Hayat böyle bir seydi iste, kimileri yokken bile var gibiydi, kimileri elimizi tutarken bile yanımızda degildi.

Seni ne kadar sevdigimi ögrenmek istersen yere düsen her yagmur damlasını tutmaya calıs; tutabildiklerin senin sevgin, tutamadıkların ise; benim sana olan sevgimdir.

Keske beni aldatmak yerine terk edip gitseydin ansızın.

Advertisement

Her an gülümse, bosver ne düsündügünü bilmesinler. Ve her seye ragmen patlat bir kahkaha, bırak neden güldügünü merak etsinler.

Aslında insanı en cok acıtan sey hayal kırıklıkları degil, Yasanması mümkünken yasayamadıgı mutluluklardır.

Geceye yeni siirler gerek. Gemiye yeni fırtına, her Eylüle baska yagmur, Kalana taze baharlar lazım, Ve gidene biraz yürek. Kacanlar pisman simdi, Kalanlar, sevmeye devam edecek.

Advertisement

Leave A Reply