Girişim İle İlgili Cümleler

0

Girişim ile ilgili cümleler. Girişim kelimesi içeren “Girişim” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Girişim İle İlgili Cümleler

  1. *** Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Kolombiya’da da girişimleri vardır.
  2. *** Bacakları, beyni ve kalbi besleyen atardamarlardaki herhangi bir bozukluğu cerrahi girişimle tedavi kararı almadan önce, bu damarların anjiyografiyle incelenmesi gerekir.
  3. *** Girişimci ruhu canlanan Ahmet’in bütün parasını kaybetmesine ramak kalmıştı.
  4. *** Louis-Napoleon’un 1836 ve 1840’taki darbe girişimlerinde ve 1848’de cumhurbaşkanlığına seçilmesinde önemli rol oynadı.
  5. *** Petro’nun girişimiyle kurulan liman daha 1726’da Rusya’nın dış ticaretinin yüzde 90’ını yürüten bir kapasiteye ulaştı.
  6. *** OPEC’in girişimleri ham petrol, doğal gaz ve rafineri ürünlerinin taşınması, tanker ve petrokimya tesislerinin yapımında ve taşımacılıkta Arap ülkelerinin payının artırılması alanlarında yoğunlaşmıştır.
  7. *** 1938’de bazıları sürekli yerleşime açıldıysa da, tutarsız yağış rejimi bu girişimi engelledi; nüfusun tümü 1958 ve 1963’te Solomon Adalarına aktarıldı.
  8. *** Dupre bunun üzerine Dupuis’nin girişimini engelleme görünümü altında Francis Garnier komutasındaki bir birliği kuzeye gönderdi.
  9. *** Philadelphia Zooloji Derneği’nin girişimiyle 1874’te kuruldu ve günümüze değin aynı dernek tarafından işletildi.
  10. *** Hükümetin belediyeler aracılığı ile sebze meyve fiyatlarını aşağı düşürme girişiminin başarılı olma ihtimali biraz düşük.

Advertisement

Leave A Reply