Güçlü İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Güçlü ile ilgili cümleler. Güçlü kelimesi içeren “Güçlü” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Güçlü İle İlgili Cümleler

  1. *** Ön bacaklarının birbirine eklemlenen iki parçası (uyluk ve kaval kemikleri) peygamberdevesinde de görüldüğü gibi avı yakalayan güçlü birer kıskaca dönüşmüştür.
  2. *** Güçlü bir donanımı olan silahlı kuvvetler 16 bin askerden oluşur.
  3. *** Bu amaçla büyük klistronlar aracılığıyla üretilen güçlü elektromagnetik dalgalar mikrodalga frekansındadır (örn. 3.000 MHz).
  4. *** Genç bir kadınsanız ve kıyafet tercihlerinizde renk konusunda kararsız iseniz sizlere tavsiyemiz kesinlikle daha canlı ve daha güçlü renk tonları olacaktır.
  5. *** Güçlü bir duruş sergilemek ve diğerlerinden farklı olmak için kıyafet modellerinin yanı sıra renk tercihi de büyük önem taşıyor.
  6. *** Güçlü ve mücadeleci kişilerin tarzını giyimlerine yansıtmalarını sağlayan markada, spor yapılan her ortama uygun farklı kategorilerde birçok ürün yer alıyor.
  7. *** Permeke en güçlü resimlerinden bazısını I. Dünya Savaşı sırasında İngiltere’de yaptı.
  8. *** Konularını Felemenk geleneği doğrultusunda günlük yaşamdan almakla birlikte, “Kürekçiler”de (1921) görüldüğü gibi kişisel bakış açısıyla sıradan olaylara güçlü bir anlatım kazandırdı.


Leave A Reply