Gumball Karakterleri İsimleri ve Özellikleri, Hangisi Senin Favorin?

0
Advertisement

Sevilen çizgi film Gumball’un yine çok sevilen karakterleri nelerdir? Peki ya bu karakterlerin özellikleri, çizgi filmdeki yeri. İşte bir derleme

Çocukların, hatta büyüklerin de çok sevdiği Gumball ilginç karakterlerin bir araya gelmesinden oluşuyor. Sizin favori karakteriniz hangisi. Seçim sizin. Hele henüz izlemediyseniz mutlaka izlemeyi deneyin. Önce karakterleri tanıyalım.

Ana Karakterler

Gumball Watterson

Gumball Watterson

Gumball Watterson

Gumball, Elmore şehrinde ailesiyle birlikte yaşayan 12 yaşında yaramaz mavi bir kedidir. Elmore Junior Lisesine yedinci sınıfta 10 yaşındaki evlatlık kardeşi Darwin ile okuyordur. Bazen çılgınca ve eğlenceli kararları ve hareketleri ile hem çocukları hem de evebeynlerini kendini sevdiren bir karakter.Bir bölümünde, gerçek isminin “Zach” olduğu keşfedildi. Ancak bu, bölümün sonunda adını Gumball olarak değiştirerek görünüşte eski haline geri dönmesine rağmen, bölünmüş bir kişilik olmasına neden oldu.Gumball, sınıf arkadaşı Penny Fitzgerald’a aşık olur, bu da onun için aynı duyguları paylaşır. Başlangıçta “Kabuk” bölümüne kadar, gerçek formunu ortaya çıkardıktan sonra duygularını ifade eder ve çıkmaya başlarlar.Ama Penny’nin babası Gumball’u işe yaramaz olduğunu düşünür.Hatta bunu anlatan bir bölüm var.Zaten birçoğumuzun çok sevdiği bir karakter. Benim en çok sevdiğim yanı komik olması.Zaten çoğu bölümde onu görmek mümkün.

Darwin Watterson

Darwin Watterson

Darwin Watterson

Darwin Raglan Hazar Ahab Poseidon Nicodemius Watterson, Watterson ailesi tarafından benimsenen ve Gumball’un hem en iyi arkadaşı hem de üvey kardeşidir.10 yaşında turuncu bir akvaryum balığıdır. Başlangıçta Gumball’a evcil hayvan olarak verilen Darwin, daha sonra bacakları çıktı ve daha sonra Watterson ailesinin tam üyesi oldu.Hatta bunun hakkında bir bölüm var. Darwin saf, masum, duygusal bir kişiliği vardır. Gumball bazen onu olumsuz etkileyebilse de, Darwin Gumball’a son derece sadıktır ve genellikle yapışkan durumlardan ona yardımcı olur.(Bu espriyi Gumball sevenler bilir). 4. sezonda Darwin, Carrie Krueger (Hayalet Kız) için ağır duygular göstermeye başlar. Sezon 5’te resmen çıkmaya başlarlar.Benim en sevdiğim karakter Darwin. Çünkü gerek hareketleri gerek hikayesi beni güldürüyor. Ayrıca aralarında en masumu ve en duygusalı.

Anais Watterson

Anais Watterson

Advertisement

Pembe ve sevimli bir tavşan olan Anais Rosie Watterson, Gumball ve Darwin’in 4 yaşındaki erken doğan kız kardeşidi.”Diğerleri” adlı bölümde açıklandığı gibi kardeşlerinin üstünde bir sınıftır. Bunun nedeni hem çok zeki olması hem de Gumball ve Darwin’in sürekli sınıfta kalmasıdır.Ayrıca Anais 8. sınıftır ve sadece 6 yaşındadır. Zekasına rağmen, hala çocuk televizyon karakteri Eşek Daisy’i çok seviyordur.Hatta bazı bölümlerde Eşek Daisy’e olan sevgisini görmek mümkündür.

Nicole Watterson

Nicole Watterson

Nicole Watterson

Doktor Nicole Watterson 43 yaşında bir kedi ve Gumball, Darwin ve Anais’in annesidir. İşkolik, sık sık aşırı stresli ve ciddi bir öfke sorununa sahiptir. Oğullari Gumball ve Darwin’e her konuda rehberlik eder. Doğası gereği rekabet eden Nicole, usta bir dövüş sanatçısıdır ve çevik ve esnektir. Aşırı gergin ve kötü huylu kişiliğine rağmen, tatlıdır ve ailesi için yapamayacağı şey yoktur ve onları olabildiğince güvenli tutar.

Ailenin tek gerçek sorumlu üyesi olduğu için, Nicole ev işlerinin çoğunu yapar ve buna ek olarak, Gökkuşağı Fabrikası’nda evi geçindirmek için uzun saatler çalışır. Ne yazık ki, Nicole ayrıca birçok görevi nedeniyle stresli ve sürekli yorgundur. Bu nedenle, üzüntü duyduğunda oldukça katı ve talepkardır. Nicole, Bayan Simian’ın kendisini ve ailesini “kaybedenler” olarak adlandırdıktan sonra “Maymun” bölümünde gösterildiği gibi zaman zaman kibirlidir. Bunun da ötesinde, çok becerikli ve yaratıcıdır. Kazanmak, büyük olasılıkla annesinin gençliğinde başarılı olma arzusundan dolayı, bazen onun için bir zorunluluk gibi gelir.” Ebeveynler” bölümünde de görüldüğü gibi, Nicole’nin anne-babası onun için çok yüksek bir beklentisi vardır, bu da garip ilk adını “Doktor” ve kısa öfkesini ona çocukken gösterecekleri muazzam stres nedeniyle açıklıyor.

Richard Watterson

Richard Watterson

Richard Watterson

Richard Buckley Watterson 43 yaşında pembe tavşandır. Gumball, Darwin ve Anais’in babasıdır. Evde kalan bir baba olarak, zamanının çoğunu uyuyarak, TV izleyerek ve video oyunları oynayarak geçirir. 13 yıldır Elmore’un en tembel insanıdır ve büyük bir iştahı vardır. Richard sık sık oğullarının yanlış maceralarına üçüncü bir tekerlek olarak hizmet eder ve uyuşuk doğasına rağmen ailesine derinden önem verir. “İş” bölümünde, Richard’ın bir işde çalışamıyacağı anlaşılıyor, aksi takdirde evren yok edilecek, bu yüzden işsiz kalması gerekiyordur.

Richard, Watterson ailesindeki baba figürüdür, ancak herhangi bir sorumluluk veya sağduyuya sahip görünmemektedir. Çok çocuksu ve tembeldir. Ayrıca çocukları için de iyi bir örnek değildir. Bununla birlikte, Richard özellikle “Şaka” ve “Otorite” bölümünde de görüldüğü gibi ciddi zeka eksikliğine rağmen ailesini gerçekten seviyordur. Ayrıca yemekten büyük zevk alır ve sonuç olarak aşırı kiloludur. Ayrıca “Reçete” bölümünde de görüldüğü gibi yakınlarda tost olduğunda da hissedebilir. Sürekli açlığından dolayı, “Oyun” bölümünde de görüldüğü gibi uzağındaki bir yiyeceği kokusundan algılıyabilir.

Richard hayaletlere inanmak, Gumball’ın yanlış yönlerinden bazılarına katılmak, Noel Baba’ya inanmak vb. çocukça davranışlar sergilediği görülüyor. Ayrıca çok ikiyüzlü bir mizah anlayışı vardır. Şakalar yapmaktan ve insanlara gülmekten hoşlanır, ancak diğerleri ona şaka yaptığında veya güldüğünde nefret eder.Tombul, iyi niyetli ve çılgın bir karakterdir.

Advertisement

Penny Fitzgerald

Penny Fitzgerald

Penny Fitzgerald

Penny Fitzgerald şekil değiştiren bir peri (eskiden boynuzlu fıstıktı) ve Gumball’un kız arkadaşıdır. Karşılıklı sevgileri ve birbirlerine karşı duygularını ifade edememeleri, Gumball’ın sonunda onun için duygularını doğrudan ortaya koyduğu ve ormanda ilk öpücüğüne sahip oldukları “The Shell” e bölümünde işlendi. Aynı bölümde, Penny’nin kabuğunun altında, duygusal durumuna bağlı olarak şekil değiştiren sarı, peri benzeri bir benlik olduğu ortaya çıkmıştır. Yerel bir inşaat şirketinin başkanı olan Penny’nin babası Patrick, kızının aşırı derecede koruyucusudur ve “Şövalyeler” ile “The Shell” bölümünde kızına aaba çarpmasını önleyene kadar Gumball’a güvenmiyordu. Ayrıca Elmore Junior Lisesi amigo ve senkronize yüzme takımlarının bir üyesidir.

Tobias Wilson

Tobias Wilson

Tobias Wilson

Tobias Wilson sporla yoğun olarak ilgilenen ve aşırı kendine güvenen çok renkli ve buluta benzer bir karakterdir. Ayrıca ailesi çok zengindir. İlk kez Gumball ve Darwin’in arkadaşı olmak için ona yirmi dolar ödediği “Üçüncü” bölümünde kaşılaştık. “Şövalyeler” bölümünde Tobias, Penny’nin sevgisi için Gumball ile sahte bir ortaçağ savaşı düzenler. Buna rağmen, ikilinin ev filmlerinden birinde başrol oynamak da dahil olmak üzere birkaç kez Gumball ve Darwin ile takıldığı görülmüştür. Benim karakterler arasında en az sevdiğim karakter.Çünkü bazı bölümlerde komik bazı bölümlerde egolu olduğu için pek sevdiğim bir karakter değil.

Carrie Krueger

Carrie Krueger

Carrie Krueger

Carrie Krueger , korkutucu bir konakta yaşayan , depresyona girmekten hoşlanan ve ışınlanabilen bir hayalettir.Ayrıca başka birinin vücuduna giebilir. Hatta “Hayalet” bölümünde bu gücünü Gumball üzerinde kullanır, böylece tekrar yiyebilmenin memnuniyetini hisseder. “Cadılar Bayramı” bölümünde, Watterson kardeşleri hayaletlere dönüştürür, böylece konağında hayaletlere özel bir Cadılar Bayramı partisine katılabilirler ve neredeyse Yeraltı Dünyasında tuzağa düşerler. “Çöpçatan” bölümünde, o ve Darwin bir çift olurlar.Bu karakterimiz gizemli ve bir o kadar da eğlencelidir.

Banana Joe – Muz Joe

Banana Joe

Joseph “Banana Joe” hareketli ve şakacı bir muzdur ve Gumball’un Elmore Junior High sınıfının sınıf palyaçosudur. Şakaları genellikle başkalarına alay konusu olur. Gumball onu ilk görünüşünde “tek numara midilli” olarak adlandırır. Genellikle sınıf palyaçosu olarak görülse de, genellikle Gumball ve Darwin’e zorba olabilir. Ayrıca, çeşitli videolar yayınladığı aktif bir Elmore Stream hesabına sahiptir.

Tina Rex

Tina Rex

Tina Rex

Tina Rex , Elmore şehir hurdalığında yaşayan ve Elmore Junior High’ın en kötü şöhreti olan bir Tyrannosaurus. Jamie ve Anton’u da içeren kendi zorba çetesine sahiptir. Bir dinozor olarak, korkunç ve agresif itibarına katkıda bulunan okuldaki en güçlü öğrencilerden biridir. Buna rağmen, sadece genel olarak değil, Gumball için de daha yumuşak bir yanı vardır. “Dövüş” bölümünde kendisini arkadaş olarak gördüğünü açıklıyor.

Hector Jötunheim

Hector Jötunheim

Hector Jötunheim

Hector Jötunheim , Elmore Junior Lisesi’nin en büyük öğrencisi olan ağır, goril şekilli bir devdir. Sadece bacaklarının ve ayaklarının ekranda görebiliyoruz. Hector, annesi temizlikçi bir kadın olarak çalışan bir cadıdır. Öfke, üzüntü veya heyecan gibi çok fazla duygu ifade ettiği takdirde tehlikeli olabilecek bir devdir Hatta bu özzelliği “The Colossus” bölümünün konusudur. Aynı bölümde, Hector’un duygularını kontrol etme ihtiyacından habersiz, onu sıkıcı olarak nitelendiren Gumball ve Darwin yüzünden Hector Elmore şehrini yıkmaya başlar. Soyadı İskandinav mitolojisinde devlerin vatanı olan Jötunheimr’a atıfta bulunuyor.

Masami Yoshida

Masami Yoshida

Masami Yoshida Gökkuşağı Fabrikası’nın’ sahibinin zengin kızı olan bir buluttur. Ebeveynleri tarafından şımarık, öfkeli biridir. Kızgın olduğunda, büyük miktarlarda hasara neden olabilecek tam bir fırtına bulutuna dönüşme yeteneğine sahiptir. “Fırtına” bölümü Alan’ı seviyor ancak karşılıksız olunca ezilmiş gibi hissedip Gumball’u geçici olarak da olsa ikisini bir araya getirmek için manipüle ediyor.

Sarah Lato

Sarah Lato

Sarah Lato

Sarah G. Lato sarı renkli bir dondurmadır. Gumball ve Darwin’e hayrandır. Hatta “Fan” bölümünde bu hayranlığını çok abartıp onların başını derde sokmuştu. Çok bağlı ve bazen kötü olsa da esprili bir karakterdir.

Bobert

Bobert

Bobert

Bobert , Elmore Junior Lisesi’nin en zeki öğrencilerinden biri olan, ancak duyguları anlamak ve sosyal bir yaşam geliştirmek için sürekli mücadele eden bir robotdur. Darwin ve Gumball’un ona uyum sağlama çabalarının sonunda Gumball’ın kimliğini çalmasıyla bittiği “Robot” bölümünün ana odağıdır. “Savunma modunu” kullanarak daha büyük bir forma dönüşme yeteniğine sahiptir. “The Bet” bölümünde, bahsi kaybettikten bir gün sonra Gumball’un kişisel kölesi olmak zorunda kalır.

Advertisement

Carmen

Carmen

Carmen

Carmen , sınıf arkadaşları arasında lider olduğu düşünülen küçük bir yeşil kaktüstür. Balon sınıf arkadaşı Alan ile bir ilişkisi vardır, sivri uçlarının onu patlama tehlikesi sürekli bir engeldir. Kafeteryadaki ilişkileri, romantik hareketleriyle sık sık rahatsız olan ve onları “çok mükemmel” olarak gören sınıf arkadaşlarını rahatsız eder. Artık bunlara dayanamayan Gumball’da araya girer ve bağırır.”Fırtına” bölümünde Carmen ve Alan, herkes “çok mükemmel” olduklarını söylediğinde öğle yemeğinde konuşuyorlardır. Daha sonra Gumball ve Darwin, Carmen’in ağladığını görür ve bunun onunla Alan’ın ilişkisi çok sıkıcı olduğu için Gumball’ın onunla flört etmesini ve onu öpmesini söyler. Alan kıskanır ve onu o kadar çok sevdiğini söyler ve onunla olmasa bile mutlu olmasını ister. Gumball, Carmen’e geçtiğini göstermek için buluşmaya geri dönmesi gerektiğini söyler. Alan isteksizce kabul eder ve Masami ile çıkmayı bitirir. Ben izlerken

Alan Keane

Alan Keane

Alan Keane

Alan Keane , fiziksel uyumsuzluklarına rağmen Carmen ile romantik bir ilişki içinde olan ve onunla öğle yemeğinde oturan deniz mavisi renkli bir balondur. Aşırı derecede hoş ve eşit huyludur, hakaret veya fiziksel saldırılar söz konusu olduğunda bile sınıf arkadaşlarının rahatsızlığına bile öfke göstermez veya sesini yükseltmez. Helyumla doldurulan Alan düzenli olarak yüksek perdeli bir sesle konuşur. Sinir bozucu derecede mükemmel ve iyi kalpli bir karakterdir.

Leslie

Leslie

Leslie

Leslie , okul grubunda flüt çalan ve genellikle kızların etrafında dolaşan, arkadaş canlısı bir papatyadır. Benim de severek izlediğim bir karakterdir. Ayrıca iyi bir arkadaştır.

Teri

Teri

Teri

Teri genellikle hemşirenin ofisinde bulunan titiz bir kağıt ayıdır. Her ne kadar biraz paranoyak olsa da, çok iyi ve okulun ponpon kızlarından biridir. Annesi doktor olarak çalışıyor ve mikropların tehlikelerini tartışan bir web sitesi hazırlıyor.

Sussie

Sussie

Sussie

Sussie , Konuşkan, tuhaf ve iğrençtir ve sonuç olarak sınıf arkadaşlarının geri kalanı tarafından genellikle kaçınılır. Bazen garip sesler çıkartır. Pek fazla kişi sevmez.

Clayton

Clayton

Clayton

Clayton , kendisi hakkında saçma hikayeler yapma eğilimi olan, zorlayıcı bir yalancı olan kırmızı bir kil topudur. “Kafatası” bölümünde Clayton, Gumball ve Darwin ile açık ve kapalı bir dostluğa başlar ve farklı insanlara ve nesnelere dönüşme yeteneğini gösterir. Bölümün sonunda, Müdür Brown’a ilk kez gerçeği söyler. Yalan söylemek artık onun yaşam tarzına dönüşmüştür.

Larry Needlemeyer

Larry Needlemeyer

Larry Needlemeyer

Larry Needlemeyer , Elmore’daki hemen hemen her işyerinde, bakkal, benzin istasyonu, bakkal, çeşitli fast food restoranları ve DVD kiralama mağazası da dahil olmak üzere her yerde çalışan bir origamidir. Daha önce Elmore’daki en tembel kişi “Lazy Larry” olarak biliniyordu. Dizinin başlamasından 13 yıl önce Richard unvanını kaybederek daha sonra bir çalışana dönüştü. Wattersons’un yarattığı zararları ödemek için her yerde çalıştığı ortaya çıktı.


Leave A Reply