Güzel Laflar

0
Advertisement

Birbirinden güzel lafların sözlerin yer aldığı sayfamız. Güzel laf etmek kişinin karşısındakini bir şekilde etkilemesi demektir. Güzel laflardan seçmeler.

Güzel Laflar

Bazen onu kaybettim, bazen buldum sandım ama her zaman aradım. Bu arayısta aldanıslarımda inanıslarım kadar güzeldi.

Esrar gibi yesil degildi belki gözleri, ama bir bakısı bas döndürecek kadar etkiliydi.

Sana bir not bıraktım iki gözüm: bos duranı Allah sevmez. Allah icin sev beni.

Advertisement

Sigarayı rüzgârda kibritle yakmak kadar zordu seni anlamak.

Tut ki. Bir saklambac oyunu oynuyoruz. Seni kimse bulmasın diye kendime sakladıgımsın.

Ulan, ben seni tanıyana kadar bırak bir kadını sevmeyi, kedi bile sevmedim.

Yanagımdaki cukura hapsetmek istedigim bir adam var, her gülümseyisim de yanımda olmasını diledigim.

Advertisement

Unutamam ben ama cok iyi unutmus numarası yaparım.

Bilimin amacı, daha iyi fare kapanları yaratmaktır. Doganın amacı ise; daha iyi fareler yaratmaktır.

Yasanan yıllarımızı hatırladıkca baglanıyorum sana, bugünleri yıllarımıza katalım kalbimizden ellerimizi ayırmayalım kalplerimiz birbirini tuttuktan sonra ayrılıklar gelmez karsımıza biricigim.

Benim sana olan sevgim 1 aylık degil benim sana olan sevgim bagımlılık sen olmadan titriyorum odamda, ben sana âsık olup sevgiler büyüttüm sevgilim sen nefes aldıkca ben gölgen olacagım sevgilim.

Advertisement

Adını sadece bugüne degil hem kalbime hem gelecegime yazdım seni sadece gecmisten gelen duyguların hatırı icin sevmiyorum seni gelecegimin tek yazarı olarak seviyorum bir tanem hayat kelebegim.

Senin sevgin degil sadece hayalin yeter bu dünyadaki tek yasama sebebim, senin gözlerin degil sadece senin ellerin bagladı beni hayata o gözlerin tutuyor beni hayatta sevgilim

Askın karsıtı nefret degil, umursamazlıktır. Güzel sanatların karsıtı, cirkinlik degil, umursamazlıktır. İnancın karsıtı, ihanet degil, umursamazlıktır. Ve yasamın karsıtı ölüm degil, umursamazlıktır.

Sen benim icin bir su kadar degerlisin, sensiz oldugumda kalbim sana susuyor askına hasret kalıyor bu beden ve kalbim her atısında adınla atıyor seni sayıklıyor.

Advertisement

Attıgım her adımda adını daha siddetli söylemek istiyorum baktıgım her ufukta güzel yüzünü görüyorum bebegi benim.

Ey gönül. Söyle bakalım: Damla düsmeden su bulanır mı? Rüzgâr esmeden dal sallanır mı? ‘Allah’ demeden kalp uyanır mı?

Yar’la bir olmayınca yer’le bir olurmus insan.

Rabbim sahittir ey yar. Öyle sevdim ki ben seni, gözyaslarıyla abdest alıp secdelere kapanmak düstü alın yazıma.

Advertisement

Sebebi bensem sana gülmek cok yakısıyor.

Saatin kendisi mekân, yürüyüsü zaman, ayarı insandır. Sen icimde ask cıglıgısın sen benim vazgecilmezimsin bir tanem.

Diyecek hic bir sey bulamadıgım zamanlarda susacak kocaman bir senim var.

Bence bilinmeyenler numaralar bünyesine ask’ı da eklemeli. O’da bilinmeyen bir numara sonucta.

Advertisement

Alın yazım gibisin sevgili. Kacıs yok; yasanacaksın.

Bir bahane bul ugra gönlüme. Ne bileyim birine bakıp cıkacaktım de. Kalbimin anahtarını unuttum, onu alabilir miyim de. Ya bahane degil mi, gel iste.

Teknik servis degilim ama bütün arızalar beni buluyor.

Bana lazım olan biraz kokun, biraz gülüsün ve biraz da bakısın. Ya neyse uzatmayalım, en iyisi mi, yanımda ol yeter.

Advertisement

Zaman gibiyim, senden geciyorum. Ne olur durdur beni.

Bazen tartısacagız belki de kavga edecegiz. Ama hic vazgecmeyecegiz, bunu iyi bilmelisin. cünkü sen benim mecburiyetim, tek secenegimsin sevgilim.

seytan bile beklememistir bir günahı, benim seni bekledigim kadar.

Ey benim yetim gönlüm; bırak gamlı düsünmeyi. Sus ve sabret. Gözyasının hesabını rabbim sorsun, sen hakkını helal et.

Advertisement

“Allah belanı versin.” diyorsun ya sevgili; sahi gercekten verir mi seni bana geri?

Seninle aksamlarıma günes dogar, sen oldugun zaman yanımda yarınlarım aklımda yasanacak bir saat olarak kalır, sen olunca yanımda dünya cennet olur benim icin sevgilim.

Seviyorum derken kalbim bu kadar güclü atmamıstı hayatımda, gözlerine baktıgımda asık suratım gülmemisti böyle masumca, elini tuttugumda hayata sevgiyle bakmamıstım huzurlu ve güven dolu bakıslarla seviyorum seni her seyim.

İcimde ilkbaharın neseli cıvıltıları var sanki gözüme sevgi cemberi dolanmıs her baktıgım yerde adın her baktıgım yüzde sen varsın bebegim.

Advertisement

Asık olmak radyoda sevdigin sarkının birden bire cıkması demektir. Kontrol senin elde olmadıgı icin güzeldir. Mutluluk verir.

Tanıdıgım gibi kalsaydın, düsündügün gibi severdim seni.

Yeniden sevmek lazım bu hayatta cekilmez hayatın cilesi sevgisiz cekilmez hayatın güzellikleri sensiz sevgilim, sensiz güzellikler bile dert gibi geliyor sensiz hayatıma.

Yarınıma adını yazdım bugünü dünüme yazdım hayatım yarınımız bugünümüzden daha güzel olcak anılarımız bugünden daha güzel ve anıldıkca daha güzel olacak sevgilim.

Advertisement

Seni sectim bu yalan hayatta sadece, geceleri dua ediyorum umutlarım sen oldun, sen sadece benimsin sen geceleri yıldızlardaki ümitlerimsin bebegim.

Yüregim senin icin bu kadar gururlu, kalbim senin icin atmaya hevesli sözlerim sadece sana sevgilim.

Yarına kadar degil ölene kadar sevecegim seni sadece yasananlar icin degil yasayacagımız güzel anılar icin yanında olacagım ve kalbimdeki sevginin gücüyle ellerini tutacagım sevgilim

Duygularımın yogunlastıgı bir beden tasıyorum icinde sana karsı bir hayat kuruyorum aslında ben bir insanım icimde sana sevgiye dair bütün güzellikleri yazdıgım tek insansın.

Advertisement

Sen benim icim mis kokulu bir parfüm yanda kolonya degilsin ki gecsin kokusu 1 saat sonra, sen benim icin derin bir yarasın kalbime kadar uzanan bir tanem.

Yüzündeki tebessüm olmak isterim kücük ama anlamlı gözlerinde ısık olmak isterim karanlıga aydınlık tutan, sesinde güzel sözler olmak isterim sadece kalbe ve hayata dolan.

Güzel laflarımın baslangıcısın mutluluga güvenli adımımsın sadece kalbime ve gelecege yazdıgım tek insansın sevgilim.

İcimde bir rüzgâr var delice esen senin adınla atese dönüsen senin gözlerinle bedenimi yakan icimdeki bu ates senin eserin sevgilim.

Advertisement

Senin icin ölümü dahi göze alırım, senin icin hayata baglıyım yasarsam senin icin ölürsem de senin icin olur sebebim bebegim.

Esmez rüzgâr hayatımda, sen gittikten sonra kaldı ellerim bombos yüregimdeki fırtınalar sessizlik kazandı sensiz, hadi gel kopar icimdeki fırtınaları hadi gel tut beni.

Uyutmaz icimdeki deli rüzgâr beni, gönül bahcemde askının fırtınaları kopar delice, sıcak meltemler gibi gülüsün ısıtır icimi, yoklugun atesli fırtınaların sebebi bebegim.

Ey yar. Bilmem duyar mısın ‘sen sen’ diyen beni. Niyetim kulagını degil, kalbini cınlatmak.

Advertisement

Sen fikirlerime adını yazdım, kalbime gülüsünü sakladım en kötü günümüzde kalbimdeki o sıcak gülüslerinle mutlu olacagız hayattaki tek esim benim.

Hayatımda tek düsüncesin, bilegimin kuvveti sensin kalbimin ilacı gözlerin benim tek derdim tatlı derdim sensin sevgilim.

Sen sadece bir ask degilsin bende sen bende bir hayatsın sakın gitme. Gidersen kalır sessizlik icimde gidersen bir ben daha gelmez gidersen biterim bir tanem.

Kimseyi kırmamak sartıyla istedigin her seyi dene. Bir gün cekip giderken, geride ne aklın kalsın, ne de kırılmıs bir yürek.

Advertisement

Ne olursa olsun dogru konus. Sadakat ve dürüstlük yolunda cesaret göster. Dünyada hicbir menfaat yalan konusmaya degmez.

Al beni bebegim sarıl bana bırakmamasına sakın bırakma beni bu ucsuz bucaksız dünyada ben bir sana baglıyım bu dünyada sensin benim icin bu dünya.

Herkese degil birisine baktı bu gözler etrafımdakilere degil sadece sana bu sözler sen cok seviyorum ve özledim bu gözler yolunu bekler sevgilim her seyim.

Rüyalarımdasın adeta siir gibi aklımdasın sanki yasanmıs bir hayat gibi, sen sadece benimsin ilk gün ki gibi sevgilim.

Advertisement

Sen su canımda bir can oldun ya, iste artık kendime kendim icin degil sadece senin icin iyi bakıyorum sevgilim bu beden artık senden bana emanet senin icin yasıyorum biricigim.

Cehennem yerinde ates yoktur, her insan odunu buradan götürür.

Neler gördüm bu zamana kadar sensiz yol alamadım hayatımda, her sey güzel olsa da kalbim sensiz güzelliklerden mahrum kaldı inan ki, sensin benim hayatımın güzellikleri sensin benim kalbimdeki hayatın atısı.

Bir mesajınla gülüyorsam su sessizligi senin mesajlarınla bozuyorsam sebebi mesajda olan yazılardan degil, sebebi senin o güzel parmaklarınla yazılıp bana yollanmasındandır askım. Bu bile bana karsı bir fedakârlıktır sevgilim.

Advertisement

İyi ki varsın hayatımda sevgilim seni tanıdıkca hayatın güzelliklerini anlıyorum zamanla, seni tanıdıkca kalbime hak veriyorum attıkca sevgilim sen benim sol yanım sen benim en büyük hayat anlamımsın sen sadece benim degil gelecegimin de adısın bir tanem.

Sessizligi konuskanlardan, hosgörüyü hosgörüsüzlerden, nezaketi kaba insanlardan ögrendim. Askın karsıtı nefret degil, umursamazlıktır. Güzel sanatların karsıtı, cirkinlik degil, umursamazlıktır. İnancın karsıtı, ihanet degil, umursamazlıktır. Ve yasamın karsıtı ölüm degil, umursamazlıktır.

Sen gidince zindan olur bütün güzellikler bana, tükenir yasama gücüm düsünemem o an senden baska kimseyi, 1 günlük zamanın adına bile hasret koyuyorum sensiz gecen anlarda, seviyorum seni bebegim daima yanımda ol benimle ol biricigim.

Adını sadece kalbime yazdım sanma, adın her tarafta yazılı sadece bakmasını bil etrafa, sevgimi her zaman haykırdım sadece duymasını bil yasadıkca askım bebegim.

Advertisement

Sana yan baksalar kıyamet kopar, sen olmazsan dünyayı alsam neye yarar. Bu kalp sadece seninle carpar. Seni benden bir tek ölüm ayırır.

Bana yasamak degil sadece sensiz nefes almak bile yasak bebegim, sensiz nefes almak yanında elini tutmaktan daha zor sevgilim.

Paylasırım senin yoklugunu odamın soguk sessizligiyle, beklerim seni elimde sana ait sözler gözümde seninle yasanacak mutlu günler, aklımda sadece sen varsın sevgilim.

Advertisement

Leave A Reply