Hamilelikte Görülen Garip Rüyalar Hamileyken Korkularımız Rüyalara Yansıyor

0
Advertisement

Hamile kadınların değişik ve garip rüyalar görmesi normal midir? Bu rüyalar nelerden kaynaklanır ve nasıl yorumlanmalıdır?

Hamile olan kadınlar genellikle daha fazla veya canlı rüyalar gördüklerini bildirirler. Genellikle bu rüyalar, gece boyunca huzursuzluk ve endişe duyguları yaşayan kabuslara dönüşür. Olası bir sebep: Bunlar doğumla ilgili bilinçsiz korkular olabilir; “İyi bir anne olacak mıyım?, Bebeğim sağlıklı olacak mı?” Bu bastırılmış duygular, R.E.M uyku aşamalarında ortaya çıkar ve böylece daha fazla rüya hatırlamaya sebep olur. Başka bir olasılık, hormon seviyelerinin değişmesinden kaynaklanabilir.

hamilelikte rüya

İyi haber: Yeni bebek endişeleriyle boğuşan tek ebeveyn değilsiniz. Rüyalar, bastırılmış hisleri kabus gibi bir biçimde çekme eğilimindedir. Bu süre zarfında kadınlar normalden biraz daha nevrotik olabilirler. İşte kadınların hamileyken ifade etme eğiliminde oldukları en yaygın korkulardan bazıları. Daha sonra bu duyguların rüyalarda nasıl ortaya çıktığından bahsedeceğiz.

Rüyaları Etkileyen Korkular:

Korku # 1: Bu bebek evliliğimi mahvedecek
Korku # 2: Bebeğimle bağ kuramayacağım
Korku # 3: Emziremeyeceğim
Korku # 4: Bebeğime bakmayı beceremeyeceğim
Korku # 5: Bebeğimi yanlışlıkla inciteceğim
Korku # 6: Hayatım tekrar aynı olmayacak
Korku # 7: Özgürlüğüm artık gitti
Korku # 8: Yaşlı ve çirkin görüneceğim
Korku # 9: Bebek mi Kariyer mi?
Korku # 10: Emzirmeye utanıyorum

Hamilelikte Görülen Rüyalar

Bebeğinizin Cinsiyeti ile İlgili Rüyalar Bu rüyaların çoğu, cinsiyeti bilmeme belirsizliğini simgeler. Genellikle insanlar belirli bir cinsiyet ister ve bu sizin rüyalarınıza bulaşacaktır.

Advertisement

Gebe Kalma Rüyaları: Hamileliğin ilk aşamalarında kadınlar gebe kalma rüyası görme eğilimindedir. Ancak, bu rüyalar düşündüğünüz kadar net değildir. Balıkların ve suyun bulunduğu rüyaları görme ihtimaliniz artacaktır.

Hayvan Doğurmak: Rüyada hayvan doğurduğunu görmek kulağa tuhaf geldiği kadar sıra dışı değildir. Rüyalar bazen esrarengiz olabilir, ancak bu rüyalar doğum yapmakla ilgilidir.

Kapana Düşmüş Hissetmek: Sıkışmış olmak ile ilgili rüyalar, özgürlüğünüzü kaybetme korkusunu düşündürür. Bir çocuğa sahip olmak çok fazla iş ve özveri gerektirir, sıkışıp kalmak, bir zamanlar yaptığınız gibi hareket edemeyeceğiniz endişenizin bir göstergesidir.

Bebeği kaybetmek: Bu rüyalar iyi bir ebeveyn olamama korkusu olduğunda ortaya çıkar. Anne olmaya hazır hissetmiyor olabilirsiniz.

Bebeği Korumak: Bebeğinizi zarardan koruma rüyaları oldukça yaygın olabilir. Bu kabuslar, ebeveyn olmanın yanı sıra gelecekteki sorumluluk korkularına odaklanmanızı sağlar.

Emzirme: Emzirme rüyası bebeğinizi emzirme ile ilgili düşünce ve endişeleri gösterir. Bu rüyalar genellikle anneliği ve rüya sahibinin kadınsı tarafına dikkat çeker.

Advertisement

Düşen Dişler: Çoğu zaman dişlerinin düşmesini rüyada görülebilir. Bilinçsiz bir çocuğu kaybetme korkusu bu rüya şekliyle ortaya çıkabilir.

Cinayet Rüyaları: Bazı kadınlar hamileyken korkunç bir şekilde öldürmek ile ilgili rüyalar görebilirler. Bu çok yaygındır, bu yüzden korkmayın.


Leave A Reply