Hiçbir Gemi Bizi Bir Kitap Kadar Uzağa Götüremez Konulu Kompozisyon

1

Hiçbir Gemi Bizi Bir Kitap Kadar Uzağa Götüremez konulu kompozisyon örneği. Kitap konulu kompozisyon örneği.

Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun seyahat imkanları hala sınırlı. Uzun yolculuklar zaman ve para gerektiriyor. Buradan uçakla 3 saatte Paris’e gidebilirsin yada gemi ile haftalar süren uzun bir Afrika kıyıları yolculuğu da yapabilirsin. Ama eline 80 günde devri alem kitabını alıverdiğin anda dünya senin gitmene gerek kalmadan, kendisi geliverir avuçlarına.

Advertisement

Kitap okumanın eşsiz zevklerini tatmayanlar, neler kaçırdıklarını bilemezler. Kitap bulunduğu yeri anında bambaşka bir yere çevirebilecek, teknolojinin başaramadığı bir güce sahiptir. Kapağı açıp okumaya başladığında başka bir dünyaya adım atmış olursun. Artık başka insanların başka hikayelerinde, bakmadığın bir açıdan bakarsın dünyaya. Her kitap başka bir açıdır, başka bir görüştür, başka bir alemdir. Kimisi ile Ay’a giderken, kimisi sana bir anda yeraltındaki canlıların hayatlarını anlatır, bir anda ortaçağa seyahat etmeyi bile mümkün kılan bir zaman makinesine bile dönüşebilir. Herşey oradadır. Gözlerinle görebileceklerinin yanında, gözün göremeyeceği sadece hissedebileceğin birçok duygu da içindedir kitapların. Ruhuna, kalbine, aklına hitap eder, hem öğretir, hem heyecanlandırır, hem de duygulandırır. Binlerce yıl içindedir kitapların. Bir yolculukla yada ömür boyu gezerek görülemeyecek yerler vardır, tanışmanın mümkün olamayacağı kişilerle tanışırsın kitaplarda. Kimisi dünyanın en zekilerindendir, kimisi ise en zalimlerinden. Görür tanırsın geçmişi, bugünü, geleceği.

Hiçbir Gemi Bizi Bir Kitap Kadar Uzağa Götüremez. Seyahatlerin ister gemi ile olsun ister ışınlanarak, kitaptır seni alıp imkansıza götüren, öğreten hissettiren. Hatta ve hatta seyahat ederken bile sana eşlik eden.

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.

Advertisement


1 Yorum

Leave A Reply