İlişkiler ve Aile İle İlgili Rüyalar ve Anlamları, Aile İlişkileri İle İlgili Rüya Yorumları

0
Advertisement

Rüyada aile, aile bireylerini, anne, baba, eş görmek ne anlama gelir? Aile ilişkileri ve ev hayatı ile ilgili rüyalar, anlamları, açıklamaları.

Aile

İlişkiler ve Aile İle İlgili Rüyalar ve Anlamları

Hayatımız aile, ev ve diğer sosyal ilişkiler döngüsünde gelişiyor. Herhangi bir nedenle çözemediğimiz sorunlar, başa çıkamadığımız dertler ve sıkıntılar hep bu ilişkilerin sonuçları… Rüyalar da doğal olarak bu alanları konu ediniyor, işte rüyalarımızın açığa çıkardığı gerçekler..

Aile: Kişinin kendisini ailesiyle birlikte olduğunu görmesi her anlamda güçlü bir duruma geleceğinin önemli bir işaretidir. Bir başka deyişle hemen her konuda desteğin her türlüsü kapıda anlamına gelir. Ailenin bulunduğu yere dikkat etmek gerekir. Eğer aile karanlık ve loş bir yerde ise para ile ilgili sorunları halletmek için zamana ihtiyaç var demektir. Ailenin durduğu yer aydınlıksa güçlü bir destek, başarılı bir atılım için hazır olun. Hayat en güzel anlamları ve fırsatları ile sizi bekliyor.

Anne: Anne olduğunu gören kadın kendisini çok üzen, günlerini karartan bir sıkıntıdan kurtulur. Yüreği ferahlar. Yeni doğan güzel bir bebek ise herhangi bir konuda beklenen müjde olarak yorumlanır. Rüyasında annesini gören kimse kendisine huzur veren bir söz işitir. Annesini öpen kimse ise uzun süredir hasretini çektiği annesine kavuşur hasretini giderir, mutlu olur.

Arkadaş: Rüyada uzun zamandır görülmeyen bir arkadaşı görmek ya da sohbet etmek o kişiden haber alınacağı anlamına gelir. Öpmek ise onunla çok kısa bir süre içinde görüşeceksiniz demektir. Kavga etmek ise o kişiden iyilik geleceği anlamını taşır. Rüyada görülen kimi simgeler zaman zaman böyle tam tersi olarak yorumlanır.

Advertisement

Asker: Asker gerçek hayatın da yüklediği gibi güç, güven, başarı olarak yorumlanır. Bu sebeple rüyada asker görmek daima iyiye ve ileriye doğru işarettir. Er ya da subay görmek de sorunların çok kısa bir zaman içinde halledileceği anlamına gelir.

Dikiş dikmek: Evcil ve üretken bir iş olan dikiş dikmek daima mutlu bir aile hayatına işaret eder. Aile içi sorun yaşamayanların rüyalarında sık sık ortaya çıkar.

Erkek: Yakışıklı bir erkek görmek, mutlu ve keyifli bir hayatınız olacak anlamına gelir. Çirkin veya bakımsız bir erkek ise, hayal kırıklığına uğrayacağınız şeklinde yorumlanabilir. Yaşlı erkek ise hayatınızda olumsuz değişiklikler ve birtakım zorluklar, canınızın sıkılmasına neden olacak bazı olaylarla karşılaşabileceğinize işarettir. Güzellik, çirkinlik ve yaşlılık tıpkı gerçek hayattakinin benzeri anlamlar içerir.

Ev: Ailenizle birlikte yaşadığınız eski evinizi ziyaret ettiğinizi görmek çok sevineceğiniz ve iyi bir haber veya haberler alacağınız anlamına gelir. Eve gidip her şeyi yerli yerinde ve rahat bulmak mevcut aile hayatınızdaki uyumun ve işinizde de hoşnutluğun göstergesidir.

İşçi: Rüyasında büyük bir yerde işçi olarak çalıştığını gören kimse çevresinin yardımıyla işinde ilerleyecek demektir. Başarılı bir geleceğin göstergesidir.

İyilik: Rüyasında iyilik yapan kişinin gerçek hayatta sevineceği şeklinde yorumlanır. Kişi sıkıcı duygu ve düşüncelerden arınır, huzur bulur. Yürekte saklanan iyi duyguların rüyalardaki dışavurumudur. Eğer iyilik ettiğiniz kişi bir tanıdığınız ise onunla olan ilişkinize önem vermelisiniz.

Advertisement

Jandarma: Kırsal kesimde görev yapan jandarmayı rüyada görmek iyiye işarettir. Kişinin kendi hayatının yanında çevresindeki kişilerin de yaşamlarım rahat sürdüreceğinin göstergesi sayılır.

Kadın: Rüyadaki kadın genç ve güzel ise yaşanan büyük sıkıntıların ardından iyi bir haber gelecek şeklinde yorumlanabilir. Görülen kadın tanıdık ise o kişi için de yorum yapılabilir. Yorum, o kişinin rüyadaki durumuna göre değişkendir. Rüyada tanıdık bir kadın görülmüş ise o kişiye hasret çekiliyor demektir. Sevdiklerinizi daha sık görme gerekliliğine işaret eder.

Kahkaha: Kahkaha atmak tıpkı gerçek hayattaki gibi ferahlamaya, rahatlamaya işarettir. Sıkıntı ve kasvetten kurtulup farklı bir evreye geçilecek demektir. Başka biri size bakarak kahkaha atıyorsa o zaman ortada bir kıskançlık var anlamına gelir. Gülenlerin sayısı fazla ise yakın komşularla ilgili bir problem yaşanacak demektir.

Kahvaltı: Kahvaltının bolluğu ve masanın durumuna göre değişir, iştahla edilen kahvaltı sağlığınızın çok iyi olacağının göstergesidir. Sofra temiz ise geleceğin iyi olacağı şeklinde yorumlanır. Sofra boş ya da pis ise üzüntü, sıkıntı anlamına gelir.

Kahve: Birkaç farklı yorum yapılabilir. Eğer kahve değirmende çekiliyorsa başkalarının da istediği bir işe topyekun girileceği anlamına gelir. Eğer kahveyi yapan kişi genç bir kız ise yakında nişan ya da evlilik yapacak demektir. Acı kahve içilirse yakın bir dosttan beklenmedik bir sözün duyulacağı anlamına gelir. Tatlı kahve içen ise genelde mal, mülk sahibi olur.

Kalabalık: Çevrenizdeki bazı kötü niyetli düşman kişiler tarafından sinirlendirilmek ve üzülmek isteniyorsunuz anlamına gelir. Kalabalıktan uzaklaşmak sıkıntılardan kurtulmak demektir. Kalabalık dağılıyorsa sıkıntılar kendiliğinden dağılacak demektir. Kalabalıklara dikkat!

Kalça: Eğer rüyada gördüğünüz kalça güzel şekilli ve düzgün ise duygusal hayatınızda sorunlar yaşayacağınız anlamına gelebilir. Evli iseniz, evlilikte aniden ortaya çıkacak bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Kalçanın şekli dar ise, hastalık olarak yorumlanabilir.

Kambur: Rüyasında kambur olduğunu gören kişi zor bir durumda kalacak demektir. Başkasında kambur olduğunu gören kişi ise yaralanabileceği bir haber alacaktır. Birkaç kambur bir arada ise ani bir iş değişikliği yaşanabilir. Kişi bu durumda çok farklı bir konuya el atacak ve oldukça başarılı olacaktır.

Kanalizasyon: Tuhaf ve alışılmadık bir durum olmasına karşın sık sık görülen bir rüyadır; eğer kanalizasyon borularında dolaşılıyor ve giysiler kirleniyorsa çok zengin olunacak demektir. Pislik çoğu zaman bereket ve bolluğun işareti sayılır. Kanalizasyon çukuruna düşülürse beklenmedik bir yerden yüklü miktarda para gelecektir.

Kapı: Kapı rüyaları çok iyi haber ya da durum olarak yorumlanır. Büyük bir kapıyı açtığım gören kişi bu çabası sayesinde bolluğa kavuşur. Rüyada görülen kapıların anlamları renklerine göre farklı yorumlanır. Mesela yeşil bir kapı, insanın tüm isteklerinin yerine geleceğini işaret eder. Bir kapıyı açıp anahtarla içeri giren kimse yeni bir ev sahibi olur.

Kasa: Evin içinde bulunan bir kasa aile içinde saklanması gereken bir olay, bir sır anlamına gelir. Kasanın kapağını açmak iyi bir haber alacağınız şeklinde yorumlanır. Ancak anlamlar kasanın içindekilerin türlerine göre değişkenlik gösterir.

Advertisement

Kaşık: Rüyasında elinde gümüş bir kaşık tutuğunu gören kimse kısa zamanda zengin olacaktır. Kaşık altın ise zenginlik çok yakın bir zamanda gelecektir. Tenekeden bir kaşık tutan kişi çalışkan insanların yardımlarıyla yükselecek demektir.

Kavanoz: Boş ve temiz bir kavanoz, yeni umut, beklenti anlamında yorumlanabilir. Eğer kavanoz renkli yiyecek, şeker ya da benzeri bir şeyle dolduruluyorsa büyük isteklere kavuşulması anlamına gelir. Kavanoz aynı zamanda evlilikle de ilgilidir. Sadık ve uyumlu bir eş anlamına da gelir. Ancak bu anlam yine kavanozun içerdiği malzemeyle birlikte değişebilir.

Kavga: Rüyada kavga etmek, kavga eden kişinin kendi çabalarıyla parlak başarılar ve yüklü para elde edeceğine işarettir. Kavga ne kadar sert ve çetin geçerse başarı da o derece büyük olacak demektir.

Kaya: Çeşitli din kitaplarına göre dünyanın başlangıcı olarak kabul edilen kayayı rüyada görmek önemli, bereketli, zengin ortamlara girileceğinin habercisidir. Birkaç kaya görülmüş ise kişi önemli insanların olduğu bir ortamda bulunacak demektir. Üzerinize bir kaya düşmüş ise kötülüğe maruz kalacağınıza işarettir.

Kayıp: Rüyada değerli bir eşya kaybedilirse para ile ilgili iyi bir haber alınacak demektir Kaybettiği eşyayı bulan kişi hayatında önemli bir değişiklik yapacaktır. Kayıptan dolayı üzülen kişi ise aksine büyük bir sevinç yapacak demektir.

Kovulmak: Bir yerden, bu bir mekan da olabilir, bir işten kovulduğunu gören kimse sıkıntılı durumları geride bırakacak huzura erecektir.

Lüks: Rüyasında lüks içinde yaşayan kişinin adı bir dedikoduya karışacak demektir. Lüks bir hayat sürdüğünü gören kişi hayatında ani değişikliklerle karşılaşır.

Maç: Rüyasında bir maçta olan kişi tanımadığı yabancı bir ortamda bulunduğu sırada ilginç bir haber alabilir. Bu ani bir değişiklik anlamında da yorumlanabilir. Maça katılmak ise, iyi bir kısmet için mücadeleye girmek zorunda kalınacağı anlamına gelebilir.

Para: Rüyada görülen para birkaç şekilde yorumlanır. Gümüş para hayırlı haber, sevinç verici sözdür. Bakır para hayırlı, uğurlu iş ve hizmetkardır. Altın para kıskançlık, dedikodu ve sıkıcı sözdür. Kağıt para, belirli sorumlulukların yerine getirilmesinden sonra kavuşulacak bereket ve büyük bolluktur.

Yarışma: Rüyada bir yarışma izlediğini görmek kişinin, isteklerine ulaşmak için çok çaba sarf etmesi gerektiğine işarettir. Kendini yarışmada görenlerin ise hayatlarında hiç beklenmedik ani değişiklikler olacağı anlamına da gelir.

Yemek pişirmek: Yemek pişmeyen evin bereketi olmaz derler. Pek çok öğretiye göre evin mutfağında kaynayan, pişen, iştah açıcı kokular salan yiyecekler, evde yaşayanların ruhunu olumlu yönde etkiler. Rüyada yemek pişirmek de güzel bir görev üstleneceğiniz ve başarılı olacağınız anlamına gelir.

Advertisement


Leave A Reply