İş Yaşamının Olmazsa Olmaz Sorunu, Nasıl Giyineceğiz?

0
Advertisement

Patronunuzun, müşterinizin ve iş arkadaşlarınızın sizi ve yeteneklerinizi tanımadan önce bakacakları ilk unsur kıyafet olacaktır. Bu yüzden ölçülerinize uygun kıyafet giymek özellikle iş yaşantısında çok önemlidir.

Genel Müdür Sekreteri

Profesyonel İmajınızı Güçlendirin

Üzerinize olmayan kıyafetleri giydiğinizde uyandırdığınız ilk izlenimi düşünün. Eğer giydikleriniz üzerinize çok bol geliyorsa salaş bir görüntü ortaya çıkar. Salaş görüntü, tembel olduğunuzu, detaylara dikkat etmediğinizi ve kendinize güvenmediğinizi düşündürür. Çünkü bol kıyafetler genellikle bir şeyleri saklamaya çalışınca giyilir. Eğer kıyafetleriniz fazlasıyla darsa, kendinizi diğer özelliklerinizle değil de vücudunuzla ön plana çıkarmaya çalıştığınız düşünülebilir. Gereğinden dar kıyafetler sanıldığı gibi insanı ince göstermez çünkü vücut hatlarınız ortaya çıkar; kıyafetler darlaştıkça kıvrılırlar ve şekilleri bozulur. İnsanlarda ucuz bir izlenim bırakmanız işten bile değildir.

İşyeri Serbest Giyim

Nasıl Giyineceğiz O Zaman?

Kıyafetlerinizle ilgili dikkat etmeniz gereken çok önemli bir kaç ayrıntı var:

  1. Giysilerinizle teniniz arasında yarım santim kadar boşluk olmalı.
  2. Üst alırken omuz çizgilerine dikkat etmelisiniz; kıyafetlerin omuz çizgileri omuz başında bitmeli.
  3. Etek boyu dizin 1cm altında olmalı
  4. Pantolonlar ayakkabıya değmeli, hatta bir iki cm kadar da uzun olmalı.
  5. Pantolon içine giyilecek iç çamaşıra da dikkat etmek gerekir. Çamaşırlarınızın izleri pantolondan belli olmamalı. Bunun için pantolon için uygun iç çamaşırı alabilirsiniz.
  6. Dökümlü kumaşlardan yapılmış takım elbiseleri tercih etmeyin.
  7. Üst bedeniniz genişse yatay çizgili ve büyük desenli (çiçek ve puantiye gibi) kıyafetler giymeyin.
  8. Monochromatic tabir edilen renkler (siyah gibi) insanı ince gösterirler. Eğer kendinizi kilolu buluyorsanız veya daha uzun boylu görünmek istiyorsanız bu renkleri tercih edin.

Tavsiyelerimize uyunca asıl beden ölçünüzü keşfedeceksiniz. Sonuç istemediğiniz gibi çıkarsa kendinize bu yüzden işkence yapmayın.

Advertisement

Ofis Çalışanları

Stil, Sadece Kıyafet Demek Değildir!!!!!!!!

Stil sadece kıyafetle yaratılmaz. Beslenme tarzımız ve kendimize nasıl davrandığımız çok önemlidir çünkü karşınızdakiler bunu hissederler. İstediğiniz kadar iyi giyinin mutlu ve bakımlı görünmediğiniz sürece bunun pek bir anlamı yoktur. Unutmayın, ilk izlenim kalıcıdır! Bakımlı ve neşeli bir insana Bugün kendini kötü mü hissediyorsun?diye sorduğunuz oldu mu hiç?


Leave A Reply