İzmir Semalarında Garip Işıklar

2

İzmir’de az önce saat 21:40 civarlarında Bornova üzerinde çok enteresan ışıklar belirdi. Dakikalarca havada asılı duran yaklaşık 9 adet kırmızı yıldız gibi ama yıldız olmadıkları kesin garip ışıklar gözüktü.

Advertisement

Ne olduğunu anlayamadık. Önce ışık ve ya havai fişek gösterisi zannettik ancak bir müddet sonra böyşe br durumun olmadığıda anlaşıldı. İşaret fişeği zannettik daha snra ancak işaret fişeği de olma ihtimali düşük çünkü resmen kısmızı noktalar havada asılı kaldılar ve ister inanaın ister inanmayın diledikleri gibi hareket etmeye başladılar.

Daha sonra ışıklar aniden yok oldular. Daha sonra en tepedei ışık yeniden belirdi bri müddet daha durdu ve o da yok oldu.

ENteresan olan nokta ise bizler bu ışıkları Yeni Girne tarafından izledik. İzmir’i bilenler için söylüyorum Karatepe TV Vericileri ile Bayraklı TV Vericileri arasındaki bölgede hiçbir şey bulunmaz hep karanlıktır. İşte o arada bir araçta olabilir çok kuvvetli bir ışıkta arada bulunuyordu. Kırmızı ışıklar ile birlikte o ışıkta kayboldu.

Bu ışıkların fotoğraflarını çekmeye çabaladık ancak elimizde o an bulunan makinenin yenekleri çerçevesinde ancak aşağıdaki resimleri çekebildik.

Advertisementİzmir Semaları


2 yorum

  1. Hakan karayel on

    26 temmuz 2016 az önce yani saat 22.40 da karşıyaka üzerinde yaklaşık 10000 bi tane mavi sarı yeşil kırmızı mor eflatun beyaz renkte ışıklar belirdi bunlar hem bize doğru bayrakli tarafına hem konak tarafına hızlıca hareket edip açılarak geldi aynı zamanda ileri geri sağa sola durmadan hareket ettiler hepside farklı hız ve manevra yapıyorlardı 10/15 dakika sonra karşıyaka Bornova denizin üstü konak civarlarında dağıldılar yine sağa sola ileri geri hareket ederek ışıkları zayıfladı ve gözden kayboldular şöyle tarif edeyim iki işaret ve baş parmağınızı birleştirip bir yuvarlak yapın kollarinizi uzatın oluşan daire gök yüzünde ne kadar alan kapliyosa okadar ışık nokta nokta renk renk ilerliyor öyle düşünün sonra hepsi dediğim yönlere hızlı ve seri ileri geri sağa sola dağıldılar ömrümde böyle bi şey görmedim

Leave A Reply