Kadar İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Kadar ile ilgili cümleler. Kadar kelimesi içeren “Kadar” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Kadar İle İlgili Cümleler

 1. *** Batıda Karelya Kıstağının tamamını ve Finlandiya Körfezinin Narva’ya kadar olan güney kıyılarını içine alır.
 2. *** Doğuda Ladoga Gölünün güney kıyıları ve Svir Irmağı boyunca Onega Gölüne kadar uzanır.
 3. *** Özel olarak sağlam hale getirilmiş kenarları sayesinde iki metre yüksekliğe kadar gerçekleşen düşmelere karşı telefonunuzu koruyan kılıflar, buffalo derisi, beyaz ahşap ve siyah ahşap renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.
 4. *** Daha eklemelerin olacağı yarışmacı listesi bu şekilde, şimdi bu zamana kadar açıklanan Survivor All Star 2016 yarışmacıları kimler neler kısaca bir tanıyalım bakalım:
 5. *** Kadıköy’e heykeli dikilecek kadar sevilen ve futboluyla, golleriyle herkesin takdirini almış bir futbolcudur.
 6. *** 2008 yılına kadar Avustralya’da yaşayan Allen L’Oreal’in yeni yüz yarışmasında finalist olduktan sonra 2008’de Türkiye’ye geldi ve eğitimini aldığı üzere “oyunculuk” kariyerine Türkiye’de devam ediyor.
 7. *** 7 yaşına kadar Almanya’da yaşayan Gönder 7 yaşından sonra İzmir’de hayatını sürdürmüştür.
 8. *** Bunu donanım özellikleriyle olduğu kadar dizaynıyla da yansıtan VIBE Shot, şimdi bakalım püf noktalarında ne gibi şeyler saklıyor.
 9. *** Burada yüz güzelliği modu da sunmakta olan telefon, 7 seviyeye kadar yüz güzelliği modundan faydalanabilme olanağı tanıyor.
 10. *** Ön yüzünde, arka yüzündeki kadar bile püf noktaı olmayan telefon, yekpare kasadan oluşmaktadır.
 11. *** VIBE Shot, şık olduğu kadar boyut ve ağırlığıyla da iyi bir model.
 12. *** Kenti çevreleyen surlar 19. yüzyılda yıkılmış olmakla birlikte, ana kapıyı korumak için inşa edilen 14. ve 15. yüzyıllardan kalma Castillet günümüze kadar ulaşmış ve bir müzeye dönüştürülmüştür.
 13. *** Baltimore yelkenlilerinin deniz seferleriyle bölgenin ticareti Antiller’e kadar genişledi.
 14. *** Coğrafi dağılımları Afganistan’dan Japonya, Filipinler ve Malezya’ya kadar uzanır.
 15. *** Paris’in 160 km kadar güneyindeki Nançay’de kurulu olan radyoastronomi istasyonu da gözlemevince yönetilmektedir.
 16. *** Yerleşmeye daha geç açılmış olduğu için Kuzey Amerika’da Avrupa ve Asya’daki kadar yüksek yerleşme yoğunlukları görülmez.
 17. *** Boru hatları, her iki yakıtı da, Louisiana ve Texas’ın en uzak körfez yataklarından kıtanın ortasındaki Oklahoma’ya ve Atlas Okyanusu, Büyük Göller ve Büyük Okyanus kıyılarındaki kentlere kadar taşır.
 18. *** Parnassia, Parnassiaceae familyasından, 15 kadar alçak boylu, çokyıllık otsu bitki türünün oluşturduğu cins.


Leave A Reply