Kimlere Ne Zaman Hediye Verilir? Hangi Hediyeler Uygundur?

0
Advertisement

Hediye ne zaman verilir? Hangi hediyeler hangi durumlarda uygundur? Hediye almanın ve vermenin incelikleri. Kimlere Ne Zaman Hediye Verilir?

hediye

Kimlere, Ne Zaman Neler Hediye Edilir ?

KADIN VE GENÇ KIZLARA VERİLECEK HEDİYELER

EV; EVLENME-DÜĞÜN: Sofra takımı, çay takımı, duvar ve masa saatleri, kıymetli biblolar. Kitaplar, gümüş eşya (çatal-bıçak takımı, şekerlik ve çerçeveler, şekerlik, kokteyl takımı, gümüş ya da kristal yemiş takımları, şamdanlar, tablolar, kristal takımlar. Elektronik eşyalar, laptop, cep telefonu, abajurlar ve gece lâmbaları, altın eşya (çeşitli) ve mutfak takımları.

YAŞ GÜNÜ: Altın ve gümüşten burcu gösteren kolye, mücevherat, gümüş bilezik, gümüş ev eşyası, elbiselikler, bluz ve iç çamaşırları, pudralık ve mücevherat kutuları, gümüş ve altından aynalar, altın bilezikler, küpe ve yüzükler, kitap, vazo, tablo, tepsi, güneş gözlüğü, iyi cins kokular ve çiçek.

DOĞUM: Altın eşya, doğum tarihini belirten mücevherat, kimono ve sabahlık, çocuk bakımı eşyaları (küvet, tekerlekli sandalye, oyun yeri, çeşitli oyuncaklar,) yakınların vereceği mücevherat, para cüzdanı. Çiçek.

Advertisement

EVLENME YILDÖNÜMÜ: Mücevherat, her türlü giyim eşyası, elbiselik, süveterler, yıldönümünü hatırlatan bilezikler, kolye ve pudralıklar, çanta, şemsiye ve eldivenler, para cüzdanı, gümüş ve altın aynalar, tırnak takımları ve çiçekler. Çerçeve tablolar. Kitap rafı ve kitaplar. Gece lâmbaları, saatler.

ZİYARET: Çiçekler, çikolata ve pasta, kitaplar, çerçeve ve tablolar. Seramik eşya.

ERKEKLERE VERİLECEK HEDİYELER

EVLENME – DÜĞÜN: Saat, dolma kalem, bavullar, halılar, çeşitli mobilyalar, tablolar, çeşitli ev eşyaları, zevkine göre koleksiyona ilave edebilecekleri eşyalar, gömlek, bornoz, pijama takımı.

YAŞ GÜNÜ VE EVLENME YILDÖNÜMÜ: Küçük mücevher eşya, kol düğmesi, kravat, gömlek, oyun takımları, dolma kalem, fotoğraf makinası, kemer, askı ve kitaplar. Saat ve para çantası.

Advertisement

KUTLAMALAR VE İŞYERİ İÇİN: Yazı makinası, cüzdan, masa saati, sigara tablaları, masa takvimi, kâğıt kesecekler, masa çakmağı, kalem takımları, kütüphane, tablolar, masa lâmbası, telefon makinası, anahtarlık, makas, deri kaplı not defterleri, vazo ve çiçek.

ÇOCUKLARA VERİLECEK HEDİYELER

BEBEKLERE: Doğumda verilen eşyaların hepsi. Ayrıca battaniye, altın madalyon ve zincir, giyim eşyası, tulumbalar, iç çamaşırı takımları, bebek arabası, karyola, puset, çeşitli lâstik toplar, zararsız oyuncaklar.

KIZ ÇOCUKLARA: Pahalı olmayan mücevherat, kol saati, bilezik, elbise ve elbiselikler, kitap, tablet bilgisayar, tarak ve ayna, dikiş takımı, çerçeve. Albüm, bebek hâtıra defteri, para çantası, çikolata ve şeker, işlemeli kutu, kumbara ve bisiklet, okul çantası, boya takımları.

ERKEK ÇOCUKLARA: Kol saati, bisiklet, mekanik oyuncaklar, tablet bilgisayar, kitap yağlı ve sulu boya takımı, elektrik feneri, zincir, okul çantası, cüzdan, defter, model tren, otomobil ve uçaklar, tenis raketi, toplar, spor eşyası, mikroskop, pergel takımı, masa tenisi takımı.

Advertisement

FARKLI SEBEPLERDEN VERİLECEK HEDİYELER

YOLCULUKTA: Kitap, dergiler, çeşitli şekerleme ve çikolatalar, kuru yiyecekler, pasta ve çörekler, cep radyosu, çiçek. Daha büyük hediye verilecekse, bavullara yerleştirilmesi için bunların geziden birkaç gün önce teslimi uygundur.

HASTALARA: Çiçek, koku, kitap ve dergiler, eğlendirici oyuncaklar. Hastanın durumuna göre çeşitli hafif yiyecekler, pasta, çörek, şekerleme, lokum ve çikolata ile yemişler— portakal ve mandalina verilebilir.

YAŞLILARA: Yün eşyalar, kitap,çorap, terlik, atkılar, iç çamaşırları, dikiş sepeti. Çanta, yün sabahlık, baston, şemsiye, şapka, bere, mendil, eldiven masa saati.

Advertisement

Leave A Reply