Kova Burcu Hakkında Her Şey, Özellikleri, Diğer Burçlarla Uyumu

0
Advertisement

Kova burcunun özellikleri nelerdir? Kova burcunun erkeği, kadını, diğer burçlarla uyumu, aşk ve iş hayatı. Kova burcu hakkında her şey.

Kova

Kaynak: pixabay.com

KOVA
20 Ocak-18 Şubat

 • Yönetici Yıldızı: Uranüs (Değişikliği, ansızın bağlanışı ve iyi sonuçları temsil eder)
 • Grubu: Hava, Pozitif
 • Burcun Cinsiyeti: Erkek
 • Uğurlu Günü: Pazar
 • Uğurlu Sayısı: 4, 8, 9 ve 22
 • Uğurlu Taşı: Yeşim
 • Uğurlu Renkleri: Koyu Mavi, Karışık Renkler
 • Uğurlu Çiçekleri: Menekşe, Kır Çiçekleri
 • Uğurlu Kokuları: Yasemin, Violet
 • En Belirgin Özelliği: Etkili Konuşması
 • En Büyük İdeali: İlerlemek
 • En Büyük Hatası: Başkalarını Beğenmeme
 • En Büyük Arzusu: Yardım
 • Etkilendikleri: Kendilerini beğenmiş gibi görünürler ama aslında değildirler. Aptal hiç değildir. Romantiktirler.

Genel Olarak Kova Burcu

Kova insanı hava elementi ile sabit nitelik özellikleri taşır. Yönetici gezegeni ise özgür ruhlu Uranüs’tür. Bu nedenle kova akıllı, bilgili, bağımsız olmakla birlikte zor durumda kaldığı an kendini kurtaracak beceriye sahiptir.

Kova insanı, insanlığın iyiliği için çalışmaktan zevk alır. Dünyanın geleceği ile ilgilenir, dünyayı daha iyi bir yer haline getirip kendisinden daha kötü durumda olan insanlara yardımcı olmak ister. Kova insanı oldukça idealisttir. Bütün insanların ırk, cinsiyet, din ve sosyal durumuna bakılmaksızın aynı imkanlara sahip olmasını ister. Bütün burçlar içinde en önyargısız olanıdır, her türlü insanla dostluk kurar.

İlerici hatta radikal fikirlere sahiptir. Önceden ne yapacağı kestirilemeyen eksantrik bir yapısı vardır. En şaşırtıcı tipler kova burcundan çıkar. Başkalarından farklı olmayı arzular. Dik başlı ve özgürlüğüne aşırı düşkün bir tiptir. Kişisel özgürlüğü onun için o kadar önemlidir ki, bu yüzden en yakın ilişkilerini bile kesip atabilir. Dostlarını sevmesine rağmen arada her zaman bir uzaklık bırakır, ona yaklaşmak oldukça zordur. Genellikle kişiliğini gizler.

Aşkta bir sevgiliden çok bir dost arar. Onun kalbine giden yol ikizler burcu gibi kafasından geçer. Tensel tutkulara sahip değildir. Entelektüel ilgilerini paylaşacağı birini bulduğu zaman bağlanabilir.

Size bağlansa bile sizi sahiplenmeyecektir, kıskanç değildir. Evlendiği zaman tutku ve meraklarım tatmin etmek için yeterince özgür olmak ister.

Advertisement

Geçmişle, tarihle, antikalarla çok yakından ilgilendiği gibi çağın çok ilerisine ait düşünceleri de üretiyor olabilir.

kova burcu

Kaynak: pixabay.com

Sabit bir burç olması nedeniyle inandığı ve istediği bir amaca kanalize olur ve gerçekleştirinceye kadar da peşini bırakmaz, insan ilişkilerine rahatlıkla girebilmesi, hümaniter tarzı, özellikle sosyal içerikli mesleklerde başarılı olmasında büyük etkendir.

Ancak sabit fikirliliğe yatkınlığı, toleransının düşmesine ve diğer insanlarla problemler yaşamasına neden olabilir. Her zaman çağın ilerisinde düşüncelere sahip olan kova, dayatma olmadığı müddetçe yeniliğe açıktır. Teknolojik alanda doğuştan kabiliyetli olduğu için modern dünyanın gereksinimlerine ayak uydurmakta zorlanmaz.

Kova Burcu İçin Aşk-İlişki-Uyum

 • Kova-Koç: Birlikte hareket etmekte ve birbirlerini anlamakta zorlanırlar.
 • Kova-Boğa: Sorunlu bir ilişki. Farklı bakış açıları vardır.
 • Kova-İkizler: Birbirlerine uyum sağlarlar.
 • Kova-Yengeç: Değiştikleri takdirde anlaşabilirler. Sorunlu bir beraberlik.
 • Kova-Aslan: Olumlu ve uyumlu bir beraberlik.
 • Kova-Başak: Kültür farkları varsa, mutsuz bir beraberlik yaşanır.
 • Kova-Terazi: Uyum ve mutluluğun olduğu bir beraberlik.
 • Kova-Akrep: Mücadelenin yaşandığı, zor bir beraberlik.
 • Kova-Yay: Başarılı ve mutlu bir beraberlik.
 • Kova-Oğlak: Mutsuz ve huzursuz bir beraberlik.
 • Kova-Kova: Mükemmel, uyumlu bir beraberlik.
 • Kova-Balık: Anlaşabilmek için zorlanırlar.

Kova Burcu İçin Cinsellik

Özgürlüğüne ve yeniliklere verdiği önem yüzünden kovaların bir tek partnere bağlanması güçtür. Cinsel hayatta farklı davranışlara ve alışkanlıklara sahiptir. Cinsel anlamda aktif olabilmesi için mental olarak uyarılması gerekir. Kendisini aklı ve düşünceleri ile özdeşleştiren kovalar için cinsellik o kadar da önemli değildir. Kova kadını da erkeği de cinsellikte ilk adımı atan olmayı sever. Cinsellikte eşitliğe önem verirler.

Kova Burcu ve Diğer Burçlar Arasındaki Cinsel Uyum

Kova-Koç: Yatak odalarında neşe ve eğlence olacaktır. Biri diğerine zorla bir şey yaptırmaya kalkıştığında sorunlar başlayabilir; çünkü her ikisi de hükmedilmekten hoşlanmazlar. Onun haricinde, bu ikili seks konusunda yaratıcı ve uyumludur. Güçlü koç liderliği alacaktır. Hem ilişkide hem de evlilikte harika bir çift oluştururlar.

Kova-Boğa: Tutkulu ve cinselliğe fazlasıyla düşkün boğa, kovanın sekse düşüncesiz yaklaşımını engelleyici bulabilir. Boğa bir arkadaş değil, bir yatak arkadaşı istemektedir. Oysa kova, seks yaptığı kişiden, başka konularda da katılım bekler. Kovanın ev dışında vakit geçirmeyi sevmesi, evine düşkün olan boğaya hiç uymaz. Bu inatçı ikili arasında kişilik çatışması olacaktır. Bu ikilinin beraberliği hem ilişki hem de evlilik için olumsuz titreşimler veriyor.

Advertisement

Kova-İkizler: Kendi cinsel tercihlerinin peşinden giden ikizlere, kova hükmedebilirmiş gibi görünüyor. Yatak odalarında tutkulu baskılardan uzak, tam bir eğlence olacaktır. Heyecanlı ve değişken ikizler, kovayı bir denge unsuru olarak görür. Eğer ikizler kovanın ev dışı faaliyetleriyle de ilgilenirse, her şey önlerine serilecektir.

Kova-Yengeç: Duygusal yengeç, seksi çok önemseyerek kovanın canını sıkacaktır. Kova daha az ateşli ve daha anlık tutkuları tercih eder. Zamanla kova, sade ve sadık yengece sinir olmaya başlar ve bunalır. Bu durumda yengeç kendini dışlanmış hissedecektir. Çok zorlukları olan bir ilişki. Evlilikte de ciddi sorunlar çıkacaktır.

Kova-Aslan: Bu ilişki başlangıçta heyecan verici maceralar vaadetse de sonradan korkunç bir karışıklığa dönüşebilir. Baş sorun şudur: Aslan daha fizikseldir, kova ise akılla daha ilgilidir. Kova, aslanın doğal ihtiyacı olan seks yoğunluğuna karşılık vermeyi istemez. Her ikisi de bağımsızdır. Kova, aslanın en ufak hükmetme çabasına nefretle bakacaktır. Cinsel açıdan uyumlu olsalar da uzun süreli bir aşk ilişkisinde pek çok sorun patlak verecektir.

Kova-Başak: İkisi arasında pek cinsel çekim yoktur. Her ikisi de entelektüel bir bakış açısına sahiptir. Ne heyecan ne de girişkenlik vardır bu ilişkide. Ağırbaşlı ve çıkarcı başak, savurgan ve cömert kovayı eleştirebilir. Bu sakin ilişki kısa sürede sıkıcı bir hale gelecektir. Evlilik ise yatak odası dışındaki ortak ilgiler sayesinde ayakta kalabilir.

Kova-Terazi: Her ikisi de sıcak, hassas ve seksi yaratıklardır. Terazinin e–tik oyunlara duyduğu ilgi tam kovanın aradığı şeydir, ikisi de birbirinin cinsel isteklerini, yeterince doyurucu şekilde tatmin edeceklerdir. Başka ortak ilgileri de vardır. Her ikisi de lüksü severler, tiyatro ve müzikten zevk alırlar, rahatça para harcarlar. Heyecan verici bir ilişki ve alışılmadık ölçüde mutlu bir evlilik olacaktır.

Kova

Kaynak: pixabay.com

Kova-Akrep: Akrep öylesine kıskanç ve sahiplenicidir ki, kova buna tek kelimeyle katlanamaz. Kova sekse öyle ilgisiz durur ki, akrebin saldırgan tutkusu sadizme dönüşebilir. Anlaşılacağı gibi kova mutluluğu akrepten uzak olarak evin dışında arayacaktır. İlişkileri ve evlilikleri kısa süreli olur.

Kova-Yay: İkisi de hareketleri önceden kestirilemeyen, canlı ve aktif sevgililerdir. Bu da yatak odalarına bambaşka tatlar katar. Cinsel ilgileri ve hayal güçleri zengin ve canlıdır. Fantezilerini gerçekleştirirler. Başka konularda da uyumludurlar. Her ikisi de sosyaldirler, evden uzakta olmaktan hoşlanırlar, ilginç ve heyecan vericidirler. Birbirlerinin özel yaşamlarını kıskanmazlar. Hem kısa hem de uzun vadede mükemmel bir çift oluştururlar.

Kova-Oğlak: Uyumsuz bir ikili, cinsel birleşmeleri soğuk duş etkisi yapacaktır. Oğlak cinsel ilişkiye tedbirle yaklaşır ki, kova böyle bir yaklaşımla asla tahrik olmaz. Bu yüzden oğlak, kovayı soğuk ve ilgisiz bulacaktır. Kova çıkarcı, sahiplenici ve dar kafalı oğlağı anlayamaz. Bir ilişki başlasa da hiçbir yere varamaz.

Kova-Kova: Hayran olunacak derecede uyumlu bir çift. Her ikisi de yaratıcı ve cinsel birleşme öncesi, sırası ve sonrasında birbirlerine heyecan verici sevgililerdir. Ancak, aralarında derin bir duygusallık olmayacaktır. Her ikisi de fazla rasyonel, duyarlı ve ılımlıdırlar. Birbirlerinin dışında pek çok ilgi alanları olacaktır Zevkli bir ilişki ve sağlam bir evlilik.

Kova-Balık: Aralarındaki cinsel temas, kısa sürede, incinen uygular ve pembe dizilerde rastlanan türden yanlış anlaşmalarla, duygusal bir çekişmeye dönüşecektir. Hassas balık, kovaya fazla bağlanır ve ondan sürekli aşkını kanıtlamasını ister. Kova, bu durumda, kendini sıkı sıkıya saran bağlardan kurtulma ihtiyacı hisseder. Amaçları genellikle çatışır. Umut vadeden bir ilişki gibi başlasa da bu beraberlik yürümeyecektir.

Kova Burcunun Hediyesi

Entelektüel ve renkli kişilik sahibi kovalara özellikle zeka ile ilgili armağanlar seçmeniz gerek. Son model hesap makineleri, masaüstü ve büro malzemeleri, her çeşit elektronik eşya, son çıkan parfümler, modern fotoğraflar, fazla tanınmamış ilginç grupların albümleri, değişik biblolar, bilimkurgu, fantastik, uzay veya astronomi ile ilgili kitaplar hediye edebilirsiniz.

Advertisement

Alışılmadık bir giyim tarzları vardır, sade ama tuhaf giysiler tam onlara göredir. Renk olarak mavi, siyah, beyaz, gri seçebilirsiniz. Bağımsız, kısıtlamalardan hoşlanmayan, genel ve geleneksel olan her şeyden nefret eden kova insanları için ilk görüşte “farklı” diyebileceği hediyeler bulmalısınız.

Kova Burcu İçin Tatil

Sıradan turistik bir tatil, maceracı ve bağımsız ruhlu kova burcunu sıkacaktır. Dünya kültürlerine, toplumların01 sosyal yapılarına ilgi duyan, entelektüel kova, büyük sosyal değişimlerin olduğu Rusya, Çin, Hong Kong ya da Berlin gibi yerlere gitmelidir.

Kova burcu bilgisayarı olmadan yaşayamaz, tatilde iken aklı bilgisayarındadır. Diz üstü bilgisayarı varsa her yere taşır, yoksa mutlaka birisi onun için e-mail’ini kontrol ediyordur. Bağımsız ruhlu kova insanının açık alanlara ihtiyacı vardır.

Kova Burcunun Taşı

Süs taşı fluorittir. Sürekli hareket halinde olmayı temsil eder. Mutluluk taşıdır. Fluorit Türkiye’de önemli miktarlarda bulunur. Kova burcunun uğur taşları; yeşim, akuamarin, turkuaz, amazonit, şahin gözü, mavi topaz ve labradoritdir.


Leave A Reply