Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Programları taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Programları olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Programları Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Programları bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Programları okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Programları taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Programları hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Marmara Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) – Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (Örgün) – EA – 41 – 267,56458 – 459.847
  • Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (Ankara) (Devlet) – Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (Örgün) – EA – 26 – 234,31232 – 718.837

Advertisement

Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı Bölümü

70%
70%
Awesome

Kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümü genel olarak; kuyumculuk ilkeleri, değerli, yarı değerli metal ve mineraller, doğal ve yapay malzemeler ile bunların kombinasyonlarına, kuyumculuk, mücevher ve tasarım teknolojilerine kadar pek çok konuda eğitim alınan bir bölümdür.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply