Limon Reçeli Tarifi

0

Limon reçeli nasıl yapılır? Evlerimizde pek de kendine yer bulamamış olan limon reçeli malzemeleri ve tarifinin yer aldığı sayfamız.

Limon Reçeli

Limonu genellikle salatalarda ya da şifa olsun diye nane ve ya ıhlamur ile kullanırız. Birde limonu reçel olarak tüketmeye ne dersiniz. Evet pek sık yapılmasada limonun da reçeli yapılıp tüketilebilir. İşte size limon reçeli tarifi

Malzemeler:

14 adet limon
1 kilo şeker
Su
Yarım limon suyu

Limon Reçeli Tarifi:

Limonlarımızı güzelce yıkayalım. Limonların temiz olduğundan emin olduktan sonra bir rende yardımı ile limon kabuklarını kalıncana bir şekilde rendeleyin. Rendelediğiniz limon kabuklarını tencere içerisine alın.

Daha sonra 3 adet limonu alın ve ince ince dilimleyip yine tencerenin içine atın. Ardından tenceredeki karışımın hemen üstüne kadar sıcak su ekleyin ve kaynatmaya başlayın. Takribi 10 dakika kaynayan karışımın suyunu süzün ve tekrardan aynı şekilde su ekleyin ve yeniden kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra tencereye yarım limon suyunu, toz şekerin tamamını ve 2,5 bardak suyu ekleyin ve kaynatmaya devam edin. Reçel kıvamına gelince kavanozlara doldurun.

Afiyet olsun.


Leave A Reply