Malikane İle İlgili Cümleler

0

Malikane ile ilgili cümleler. Malikane kelimesi içeren “Malikane” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Malikane İle İlgili Cümleler

Advertisement
Malikane Kelimesiyle Gerçek, Mecaz ve Yan Anlamların Kullanıldığı Cümleler
 1. *** 1709’da Çar I. Petro (Büyük) tarafından bir kır malikanesi olarak kuruldu.
 2. *** Savaşta zaptedilen toprakların hazineye ait mukataa ve malikâne gelirlerinden belirli oranlarda ayrılan paylar, İstanbul’da Pera’ dan toplanan bir komisyon tarafından dağıtılmaktadır.
 3. *** İldeki malikâne ve şatoların en önemlileri Barnwell Şatosu (13. yy), Tudor döneminden kalma Rockingham Şatosu ve Sulgrave Malikânesi’dir.
 4. *** Daha sonra bu da yetmeyince 1695’ten itibaren Malikane Sistemi uygulanmaya konuldu.
 5. *** Beaux-Arts üslubunu izleyen Richard Morris Hunt gibi mimarların tasarladığı çok sayıda malikâne ve kır evi sayılabilir.
 6. *** Malikane gibi bir ev satın aldım.
 7. *** Boğaz’da malikane satın alan bu kişinin 2 yıl önce sadece parmağında evlilik yüzüğü haricine hiç bir malı mülkü yoktu.
 8. *** Bu yüzyılda iltizam sisteminden malikane sistemine geçildi.
 9. *** Koca malikane kendisine dar geldi gitti kendisine Boğaz’da büyük bir yalı satın aldı.
 10. *** Oda Nobunaga ele geçirdiği malikâne ve tapınak mülklerinin çoğunu samurai’lere (savaşçı) ve varlıklı çiftçilere dağıtarak onların bağlılığını kazandı.
 11. *** Güney’de de giderek köleliğe dayanan bir malikâne rejimi yerleşmekteydi.
 12. *** Donald Trump, Barack Obama’ya Sabina Dağı’nda güzel bir malikâne hediye etti.
 13. *** Malpighi Bolonya yakınlarında bir malikanesi olan bir İtalyan ailenin çocuğu olan Malpighi mikroskopun bilimsel kullanımının öncüsü olmuştur.
 14. *** Masa tenisi önceleri soylular arasında, malikane ve şatolardaki büyük yemek masaları üzerinde süngerden yapılma toplarla oynandığı bilinir.
 15. *** Hıdiv İsmail Paşa’ya Abdülâziz ona Yassıada’yı malikâne olarak vermişti.
 16. *** Malikâne sistemine son vererek büyük toprak sahibi daimyo’ların yükselişini hızlandırmıştır.
 17. *** 1651’de kocasını yitirince, yas dönemini Bretagne’daki Rochers malikanesinde geçirdi, sonra, çok parlak bir yaşam sürdüğü Paris’e döndü.
 18. *** Aynı yıl ordudaki görevinden istifa etti ve Lyutkino’daki malikanesine çekildi.
 19. *** 17. yy malikanelerinin arasından dolanan pırıl pırıl kanalları ve çiçek pazarlarıyla, Brugge gerçek bir aşıklar şehri.
 20. *** Çocuk doğana kadar Alicia malikanenin ucra bir odasında kalacaktır ve sonra çocuğun Olivia’dan olduğu söylenecektir.
 21. *** George tarafından merkezi Londra’nın büyük bir kısmını yeniden düzenlemesi için görevlendilmeden önce büyük malikaneler yapardı.


Leave A Reply