Mutluluğun Değerini Onu Kaybettikten Sonra Anlarız İle İlgili Kompozisyon

0

Mutluluğun değerini onu kaybettikten anlarız sözü ile ilgili yazılımış, mutluluk ile iligli güzel ve anlamlı bir yazı / kompozisyon.

Mutluluk ile ilgili kompozisyonMUTLULUĞUMUZUN DEĞERİNİ BİLELİM

Advertisement

Yüce Yaradan, insanoğluna karşı çok cömert davranmış, ona bütün nimetleri bol bol vermiştir. Fakat kişi çoğu kez, Büyük Yaratıcının kendine sunduğu bu nimetlerden habersizdir. Yahut onu yetersiz bularak bir çeşit nankörlük eder.

Örneğin, olağan üstü bir manzara karşısındasınız. Doğanın bütün güzelliklerini doya doya seyrediyor, kuşların, akar suların sesini büyük bir hazla dinliyor, kendinizden geçiyorsunuz. İşte bu, anlayan için büyük bir mutluluktur.

Oysa, günlerini ah-vahla geçiren, bir türlü yaşantısından hoşnut olmayan pek çok insan vardır Dünyada. Giysileri, ayakkabıları biraz giyilmiş olanlar içinde: «Onlar eskidi, ben onları giymem» diyerek bir tarafa atanlar, evinde yiyeceği, içeceği, yakacağı olup ta durumundan dert yananlarla doludur toplum.

Fakat kişi, o güzel manzarayı gören gözlerinden, o âhenkli sesi duyan kulaklarından, o giysileri alan parasından yoksun kalırsa, işte o an anlar ki, yaşamından hoşnut olmadığı o zamanlar, çok, hem de pek çok mutlu imiş.

Advertisement

Onun için mutluluğumuzun değerini bilelim. Durumumuzdan yakınıp yaşamı kendimize zehretmiyelim.


Leave A Reply