Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0

Nükleer Enerji Mühendisliği taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Nükleer Enerji Mühendisliği olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Nükleer Enerji Mühendisliği bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Nükleer Enerji Mühendisliği okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Nükleer Enerji Mühendisliği taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Nükleer Enerji Mühendisliği hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Hacettepe Üniversitesi (Ankara) (Devlet) – Nükleer Enerji Mühendisliği (Örgün İng.) – SAY – 62 – 407,8538 – 92.142
  • Sinop Üniversitesi (Sinop) (Devlet) – Nükleer Enerji Mühendisliği (Örgün) – SAY – 31 – Dolmadı – –
  • Hacettepe Üniversitesi (Ankara) (Devlet Üniversitesi) – Nükleer Enerji Mühendisliği (İngilizce) (KKTC Uyruklu) – SAY – 1 – Yer.Olmadı –

Nükleer Enerji Mühendisliği

70%
70%
Awesome

Nükleer enerji mühendisliği, nükleer fizik ve radyasyonun madde ile etkileşimi ilkelerine dayalı olarak atomun çekirdeği üzerine pratik uygulamalar yapan bir bilim dalıdır.

  • İş İmkanları
    6
  • Kazanma Zorluğu
    8

Leave A Reply