Orman Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

0
Advertisement

Orman sevgisi ile ilgili yazılmış olan güzel bir kompozisyon. Ormanlar ve doğa neden önemlidir orman sevgisi hakkında yazılmış kompozisyon / yazı.

Orman Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Dünya sadece insanları değil diğer nefes alan ya da almayan tüm canlıları içerisinde bulunduran muazzam bir eko sisteme sahiptir. Bu sistem muazzam bir dişli çark gibi çalışmakta hata olan ya da aksayan noktaları dahi kendi kendine iyileştirebilen bir sistemdir.

Ormanlarda bu muazzam sistemin en önemli yapı taşlarından birisidir. Çünkü sadece insanlar için değil gezegenimizde yaşayan tüm canlıların ormanlara yaşamın devam edebilmesi adına ihtiyacı bulunmaktadır. Düşünün ki Amazon ormanları tamamen yok olmuş. O bölgede yaşayan binlerce hayvan türünün sonu yok oluş olacak ve soyları tükenecektir. Akabinde dünyanın ciğerlerinin gitmesi sonucu dünyada yaşanmaz bir hal alacak belki insanoğlunun da soyu tükenecektir.

Özellikle insanoğlunun bitmek tükenmek bilmeyen hırsı yüzünden atmosfere salınan karnondioksit miktarındaki inanılmaz artışını ağaçlar bir şekilde temizlemeye çalışmakla beraber artık dünyamızı o hale getirdik ki ağaçlar ve dolayısıyla ormanlar artık atmosferimizi tam anlamı ile kürsel ısınmanın etkilerinin de artması sebebi ile koruyamamaktadırlar.

Bir çok kıyamet senaryosu sadece ormanların yok olması ya da asgari düzeyin altına düşmesi sonucu maalesef gerçeğe dönüşecektir. Peki o zaman ormanları nasıl koruyacağız? Ormanlara bilerek kasten zarar veren tek canlı İNSAN’dır. Bu sebeple ormanları İNSAN’lardan korumamız gerekmektedir.

Advertisement

Peki bunu nasıl yapacağız? Tabii ki çocuklarımıza özellikle orman sevgisini aşılayarak. Orman sevgisinin para, kariyer v.b. her şeyin üstünde olduğunu öğreterek. İleride ormanlara dokunarak, zarar vererek yapılacak hiç bir işin akıllıca olmadığını aksine ahmakça olduğunu beyinlerine sokarak kazıyarak bunu yapacağız. Başka çare yok. gelecek nesiller orman sevgisi ile büyüdükleri müddetçe otomatik olarak dünyanın da ekosistemi kurtulacak anlamına gelir.

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


Leave A Reply