Pide İçi Nasıl Hazırlanır? Pide İçi Tarifi

0

Özel günlerde ve ya akşamlarda genelde yapılan ya da çok fazla misafir yemekli geldiği günlerde kurtarıcı olan pidenin içinin nasıl yapıldığını anlatan yazımız. Pide içi tarifi.

Pide İçi Nasıl Hazırlanır? Pide İçi Tarifi

Ma aile toplanıldığında tadı damağınızda kalacak özel bir pide hazırlamaya ne dersiniz. İşte babamın yıllarca bize hazırladığı, şimdi ise damadı tarafından sürdürülen tarif.

Pide İçi Malzemeleri:

500 gr kıyma
2 adet domates
Yarım demet maydanoz
1 adet tatlı biber
1 adet kuru soğan – büyük boy
karabiber
tuz

Pide İçi Tarifi:

Pide İçi Nasıl Hazırlanır? Pide İçi Tarifi
Evinizde hazırlayacağınız pide içi için verilen malzemeler 5 kişiyi rahatlıkla doyuracak şekildedir.

Pide İçi Tarifi - Malzemeler Karılmadan Önce
Pideciye götüreceğiniz kabınız içerisine kıymanızı, ince ince doğanmış domateslerinizi, biberinizi, maydonozunuzu ve soğanınızı ekleyin. Üzerine dilediğiniz kadar tuz ve karabiber ekleyin.

Pide İçi Tarifi - Pide İçi Hazır
Daha sonra kabın içindeki karışımı iyice karıştırıp birbirin yedirin. Köftelik kıyma gibi bir görüntüsü olunca karışım hazır demektir. Takribi 3-4 dakikada hazır olacaktır pide içiniz.

Pide İçi Tarifi - Pişmiş Pide
Pidecilere eğer çok özel bir durumunuz yok ise “malzemesi bol çıktığı kadar pide çıksın” derseniz malzemesi daha bol yemesi daha lezzetli pideler ortaya çıkacaktır.

Afiyet olsun…

NOT : sihirliyemektarifleri.com sitesi nkfu.com içerisine aktarıldığı için resimlerde farklı bir sitenin ismi gözükmektedir.


Leave A Reply