Polonya Dili ve Kültürü Bölümü Taban Puanları 2020

0

Polonya Dili ve Kültürü taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Polonya Dili ve Kültürü olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Polonya Dili ve Kültürü Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Polonya Dili ve Kültürü bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Polonya Dili ve Kültürü okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Polonya Dili ve Kültürü

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Polonya Dili ve Kültürü taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Polonya Dili ve Kültürü hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

ANKARA ÜNİVERSİTESİ / Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi / Polonya Dili ve Kültürü (Lehçe) /. DİL / 30 / 31 / 272,60620 / 391,38679

Polonya Dili ve Kültürü Bölümü

55%
55%

Polonya Dili ve Kültürü Bölümü mezunlarının üst düzey lehçe konuşma, okuma, yazma, anlama yeterliliklerine sahip olarak metin inceleme ve çevirme özellikleriyle kütüphanelerde, arşivlerde, müzelerde, uluslararası ilişkiler platformlarında, bakanlıklarda, elçiliklerde, turizm ve rehberlik alanlarında çalışma imkanı bulup iş sahibi olmaları mümkündür.

  • İş İmkanları
    5
  • Kazanma Zorluğu
    6

Leave A Reply