Rüyada intihar görmek ne anlama gelir? Rüyada intihar etmek ne demektir?

0
Advertisement

Rüyanızda birinin intihar ettiğini görmeniz ne anlama gelir? Rüyanızda kendinizin intihara teşebbüs etmesi ne demektir? İntihar etmek ile ilgili rüyalarının yorumlanması.

ruyada intihar

Kaynak: pixabay.com

Rüyada intihar görmek

İntiharla ilgili rüyalar, kişiliğinizin günlük yaşamınızdaki dış etkenlerden oldukça kolay etkilenen bir yönüne işaret eder. Rüyanızda birinin intihar ettiğini görürseniz, muhtemelen başka biri tarafından üzerinizde uygulanan bu etkiden kaçmaya çalıştığınız anlamına gelir. Ruhsal açıdan, rüyalarda intihar etmek bir adak işaretidir. Bu rüya hiçbir şekilde gerçek hayattaki intiharla ilgili değildir. İntihar rüyası genellikle rüya gören kişi hayatında önemli olan bir cümleyi “bitirirken” de görülür. Bu bir ilişki olabilir veya alternatif olarak hayattaki yeni bir işe işaret edebilir. Bilinçli bir perspektiften bakıldığında, intihar rüyası kötü bir alışkanlığı bırakmanın sembolik süreciyle ilişkilendirilebilir.

Birinin rüyanızda intihar etmesi ne anlama gelir?

İntihar eden biriyle ilgili bu rüya benim odak rüya dediğim şeydir. Bu, ilerleme yoluyla hayatınızda ilerlemenin nasıl ve neden önemli bir zaman olduğu ile ilgilidir. Elbette bunu doğru zihniyetle yapmak çok önemlidir. İlerlemeniz yalnızca kendi yararınıza olacaktır, başkalarının yararına değil. Kendi yaşamınızı olduğu kadar başkalarının yaşamlarını da iyileştirmek için çaba göstermelisiniz. Hayatınızdaki ilerleme bir amaç doğrultusunda ve başkalarına şefkat göstererek gerçekleşiyorsa, işte o zaman gerçek ilerleme budur. Şu anda hayatınıza bir göz atın ve kibirle değil, sevgi ve saygıyla hareket ettiğinizden emin olun.

Rüyadaki “kişi” sizin zor dünyanızla ve her şeyi nasıl yapabileceğinizle ve gerçek arzularınızı gerçekleştireceğiniz gerçeğiyle bağlantılıdır — ve bunların gerçekte ne olduğunu biliyor musunuz? Rüya sizin gerçek yaşamınızla ilgilidir. DURMAMAK ve hayattaki hedeflerinize doğru ilerlemeye devam etmekle ilgilidir. Şimdi, elbette, rüyada intihar eden kişinin KİM olduğunu görmeliyiz. Onu tanıyor musunuz? Eğer öyleyse, bu kendinize her şeyi yapabileceğinizi kanıtlamakla ilgilidir. Dünyadaki hiçbir şey sizi hedefinize ulaşmaktan alıkoyamaz, birinin intihar ettiğini görmenin gerçek anlamı budur. Eğer onları durdurmaya çalıştıysanız, bu rüya kendi ruhsal gelişiminiz ve dönüşümünüzle ilgilidir. Hayatta sizi “geride tutan” bir şeyle ilgilidir. Sizi geride tutan nedir? Hepimiz başarmak istediklerimizin gerisindeyiz ama bunu sizinle hemen şimdi paylaşmak istiyorum. Siz yaratıcısınız. Kendi geleceğinizi yaratabilirsiniz. Bu rüyayı stresli bulduğunuzu biliyorum, hatta birinin intihara teşebbüs ettiğini ve hatta bunu başardığını görmek sizi rahatsız etti. Bu, hayatınıza nasıl yaklaştığınızla ilgili. Şu anda aklınıza koyduğunuz her şeyi yapabileceğinizi ve hayatta neye ihtiyacınız olduğuna dair cevapları kendi içinizde aramanız gerektiğini unutmayın.

İntihar ettiğinizi görmek ne anlama gelir?

Geçmiş asla geleceğe taşınmamalıdır. Geçmiş deneyimlerimizden ders almamız gerekirken, onları bırakmayı da öğrenmeliyiz. Geçmişe tutunursanız şimdiki anı yaşayamazsınız. Buna karşılık, geleceğinizin olmasını istediğiniz her şey olmasını engellersiniz. “Bitirdiğiniz” rüya, derinlerde hissettiğiniz tüm bu sorunları ve problemleri bırakmanız gerektiğini bildiğiniz anlamına gelebilir. Şunu da söylemek isterim ki, bu rüyanın dehşet verici olmadığına hiç şüphe yok. Elbette hepimiz uyanık dünyamızda günle yüzleşmeye çalışmak için erken uyanıyoruz. Ve bu rüya, şu anda SİZE odaklanmaya çalışmak için “gitmesine izin vermek” ile ilgilidir.

Rüyalarda intiharın genel rüya anlamı nedir?

İntihar rüyaları kötü bir benlik imajıyla bağlantılıdır. Kişinin değişmesi gerektiğini gösterir, ancak böyle bir rüyanın metaforu bir şeyin sonuyla ilişkilidir. Uyuşturucu veya tütün bağımlısı olunduğunda bu tür rüyaların görülmesi alışılmadık bir durum değildir. Evet, hayatta bir şeylerle mücadele ederken bunu yapmak kolaydır. Belki de her şeyin çok fazla stresli olduğunu hissediyorsunuzdur. Belki de ne kadar uğraşırsanız uğraşın hiçbir yere varamayacağınızı hissediyorsunuzdur. İntihar rüyası, hayatta önümüze çıkan şeylerden öğrenmemiz gereken “kabullenme” ile ilgilidir.

Advertisement

Bazen hayatta büyük bir depresyon yaşarız, bu doğaldır. Hepimiz hayatta zorluklar ve güçlükler yaşarız ve bazen bir çıkış yoluna ihtiyacımız olduğunu hissederiz. Rüyada zihinsel olarak dengesiz olmak, “genel olarak hayatın” size zarar verdiğini gösterir. Uyanık yaşamınızda intihar düşünceleriniz olabilir ve bu rüya bu yüzden ortaya çıkmış olabilir. Bu, radikal bir değişime, özünde sizi rahatsız eden şeye bir son vermeye odaklandığınızı gösterir. İntihara baktığımızda, rüyayı geçmişte nasıl olduğunuz ve gelecekte nasıl olacağınızla da ilişkilendiririz.

intihar

Kaynak: pixabay.com

Rüyalarda intihar, güç ihtiyacınızı sembolize eder. Bu tür rüyaların bir başka yönü de bir sorunun bir parçasını öldürerek çözülmesi anlamına gelir. İntihar, muhtemelen vazgeçmeniz gereken kendine zarar verici eğilimlerle ilişkilidir. Kişiliğinizin hangi yönünü takip etmeniz gerektiğini ve neye daha fazla dahil olmak istediğinizi kendinize sormalısınız. İntihar rüyası görmek bir projenin ya da işin sona ereceğine işaret edebilir.

Ruhsal açıdan konuşursak, intihar rüyası hayatınızdaki eski bir şeyin serbest bırakılması gerektiğini gösterir. Olumsuz bir tutkunuzdan vazgeçebileceğiniz anlamına gelebilir. Bu rüya yaklaşan bir değişimin uyarısı da olabilir. Rüyada intihar etmek, başarısızlığın meydana gelebileceğini gösterir. Başkaları intihar ederse, tanımadığınız insanların üzerinizde güçlü bir etkisi olacağını haber verir. Rüyanızda intihar eden bir sevgili, onu hayal kırıklığına uğratacağınız ve sadakatsizliği konusunda endişeleneceğiniz anlamına gelir.

İntihar rüyaları genellikle iyiye işaret değildir çünkü intihar zihinsel çatışmayı temsil edebilir. Rüyanızda bir intihara tanık olursanız, bu sevdiğiniz birinin ölümünün habercisi olabilir. Başka bir kişinin intiharı gelecekte acı ve başarısızlığa işaret eder. Ayrıca kendi ihmaliniz yüzünden acı çekebileceğiniz anlamına da gelebilir, bu da size aşağılanma ve endişe getirebilir. Eğer rüyanızda intihar ederseniz, bu sizi bekleyen büyük bir tehlikenin üstesinden gelebileceğiniz anlamına gelirken, bir başkasının intiharı size pişmanlık ve suçluluk duyguları getirebilir.

Rüyanızda ebeveynlerinizin intihar ettiğini görüyorsanız, bunun anlamı gerçek hayatınızda bir dönüşümden geçtiğinizdir, çünkü ebeveynlerinizle ilişkiniz yeni bir aşamaya ulaşmıştır. Annenizin intiharını görmek, annelik veya kadınlık yönünüzün “ölümü” anlamına gelebilir. Belki de kendi çocuklarınızla daha fazla ilgilenmelisiniz ya da egonuzu inciterek sembolik olarak “öldürülmek” yerine daha fazla anne bakımı almak istediğinizi hissediyorsunuz.

Advertisement


Leave A Reply