Sebze İle İlgili Cümleler

0

Sebze ile ilgili cümleler. Sebze kelimesi içeren “Sebze” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Taze Bitki ve Sebzeler

Sebze İle İlgili Cümleler

 1. *** Kuzeyde ve doğuda ekime elverişli alanlar daha azdır, çavdar ve yulaf ekimi sebze üretiminden daha büyük önem taşır.
 2. *** Kış Sebzeleri, bağışıklık sistemini güçlendirmek için oldukça etkili besinlerdir.
 3. *** Manisa Uncubozköy’de sebze yetiştirmek gerçekten biraz zor.
 4. *** Eski Roussillon ilinin merkezi olan Perpignan günümüzde, üzerinde bulunduğu verimli ovanın şarap, meyve ve sebzeleri için bir pazar merkezidir.
 5. *** Patates, şeker pancarı, çeşitli meyve ve sebze yanında bir miktar tahıl da üretilir.
 6. *** Bir tür yağ palmiyesi, kakao, susam, manyok, yerfıstığı, sebze üretilir; çiftlik ve kümes hayvanları yetiştirilir.
 7. *** Eski yemek kitaplarında pek çok pilaki çeşidine yer verilmekte, kefal, uskumru, tekir, levrek, kılıç, torik gibi balıklardan; istiridye, midye gibi deniz kabuklularından; mantar, pırasa, kuşkonmaz, domates gibi sebzelerden; dana etinden ya da paçadan pilaki yapıldığı örneklerle açıklanmaktadır.
 8. *** ABD’nin ithal ettiği ürünler arasında, büyük ölçüde Latin Amerika, Batı Afrika ve Güneydoğu Asya ülkelerinden gelen tropik meyveler, orman ürünleri, elyaf, kauçuk ve sebze konsantreleri; Suudi Arabistan, Meksika, Nijerya, Endonezya ve İngiltere’den alınan petrol; Bolivya ve Malezya’dan getirilen kalay; Avustralya ve Güney Amerika’dan gelen yün; Batı Avrupa ve Japonya’ dan alınan çeşitli makine, dokuma ürünleri, kitap ve araç gereç bulunur.
 9. *** Taze meyve sebzeler ile beslenerek ömrünü en az bir 10 yıl uzatabilirsin.
 10. *** Bu hafta pazara gittim ve sebze fiyatlarında muazzam artış karşısında geleceğim için umutsuzluğa kapıldım.
 11. *** Ödemiş Ovasında yetişen sebzelerin tadı muhteşem olur.
 12. *** Sebze işleme fabrikası açan yatırımcı o bölgedeki 50 kişiye de iş sunmuş oldu.
 13. *** Sebze yemeyi sevmeyen çocuklar için süslü yemek tabakları hazırlıyorum.

Leave A Reply