Sevmeyen Erkek Nasıl Davranır? Sevmeyen Erkeği Nasıl Anlarsınız?

5
Advertisement

Sevmeyen erkek nasıl davranır? Sevgiliniz ya da eşiniz sizi sevmiyor ise aşağıda yer alan sevmeyen erkeğin nasıl davrandığı yazımızı okuyun…

Sevmemek

Sevmeyen erkek nasıl davranır?

Özellikle yeni başlayan ilişkilerde ya da uzun süreli ve monotonlaşmaya başlayan ilişkilerde, kadınların kafalarını en çok kurcalayan konulardan biri karşılarındaki erkeklerin kendilerini sevip sevmedikleridir. Bunu anlayabilmek için her şeyi en detaylı noktasına kadar inceleyip farklı anlamlandırmaya çalışan kadınlar, bazı durumlarda işleri iyice işin içinden çıkılmaz hale getirebilmektedirler.

Çünkü her insanın karakter yapısı aynı olmayacağından ötürü buna bağlı olarak her erkeğin de sevgisini gösterme biçimi aynı şekilde olamayabilmektedir. Genelde kadınlar bu durumdan şüphelendiklerinde kendilerine en yakın gördükleri kişilerle oturup bu konuyu detaylı bir şekilde konuşurlar ve muhtemelen aldıkları cevaplar karşısında iyiden iyiye kafaları karışacaktır. Duyacakları şeyler hep klişelerden ibaret olacaktır ve bu klişeler her erkekte aynı noktada karşılık bulmayabilir.

Bu konuyu örneklendirmek gerekirse; iki farklı çifti ele aldığımızda bir ilişkinin içerisindeki bir erkek, kadınla her buluşmasında istisnasız çiçek hediye ediyor olabilir. Ya da her buluşmada farklı hediyeler getirip karşı tarafı mutlu etmeye çalışıyor olabilir. Ancak diğer ilişkiye bakıldığında erkek, kadına her ilk buluşmalarından sonra çiçek ya da hediye getirmiyor olabilmektedir. Bu durumu hemen negatif olarak algılayıp durumun arka yüzünde bir neden arayan kadınlar hata üstüne hata yapabilirler. Çünkü bu durum erkeğin kadına karşı olan ilgisini ya da sevgisini kaybettiğine işaret değildir.

Her şeyden önce bir ilişkide sevgi kıstası erkeğin kadını sürekli hediyelere boğması da olmamalıdır.

Bunu yapan erkeklerin mevcut olması, fazla centilmen olan erkeklerin varlığından ya da ilişkide sürekli sürpriz yapmaktan hoşlanan erkeklerin varlığından kaynaklanmaktadır. Başta da değindiğimiz gibi her insanın karakteri farklıdır ve kişiler ilişkisel boyutta da kendi karakterlerinin yönlendirdiği şekilde davranmaktadırlar. Ayrıca hediye almayan tarafa baktığımızda da ilişki içerisinde olduğu kadını sürekli kendisi için özel olan yerlere götürüyor olabilme ihtimalini düşünürsek, kendi sevgisini ve ilgisini karşı tarafa sürekli kendiyle ilgili bir şeyler katma çabasıyla belli etmeye çalışıyor olabileceği gerçeği görülmektedir.

Advertisement

Tüm bu konuyu en geniş boyutlarıyla ele aldığımız süreçte de, tüm bu sevgi ve ilgi belirtilerinin yanında gerçek anlamda erkeklerin ilgisizliğini ve sevgi azalmasını belli edebildikleri durumlar vardır. Bu bazı durumlarda kadınlardan kaynaklanabilir. Kadınların karşı tarafı çok fazla bunaltması, güvensizlik sorunu, saygı eksikliği sorunu, bencillik sorunu ve bunun gibi pek çok etmen erkeğin sevgisini azaltabilir ve hatta tamamen bitirip kadından ayrılmasıyla da durumu sonuçlandırabilir. Bunu anlayabilmek için erkeklerin sergiledikleri çok belli başlı hareketler vardır ve bunları gerçekten görebildiğinizde bariz bir sevgisizlikten bahsedebilmeniz mümkündür.

Erkek Saç Modeli

Sevmeyen erkeklerin sergiledikleri başlıca tutum ve davranışları şu şekilde özetleyebiliriz;
 • Eski süreçlere göre artık sizden çok arkadaşlarıyla vakit geçirmeye başlamıştır.
 • Gün içindeki konuşmalarınız ve mesajlaşmalarınız ciddi oranda azalmıştır.
 • Artık siz karşı tarafı daha sık aramaya başlamışsınızdır.
 • Genellikle konuşmalarınızı ve mesajlaşmalarınızı kısa kısa cevaplar vererek bir an önce sonlandırmaya çalışır.
 • Bazı durumlarda telefonlarınızı bilerek açmaz ve uzun süreler boyunca kendisine ulaşamazsınız.
 • Sizi artık eskisi kadar kendi arkadaş ortamına / iş ortamına sokmamaya başlar. Önemli yerlere ve önemli günlerdeki davetlere tek başına gitmeye başlar.
 • Sizi artık eskisi kadar ailesiyle görüştürmez. Eğer ilişkiniz ailelerin tanıştığı boyuta gelmediyse de hiç bir zaman aileyle tanışma konusunu gündeme getirmez.
 • Buluşma isteklerinize bir şekilde bahaneler uydurarak red cevabı verir. Örneğin; hafta sonu akşam yemeğine çıkma isteğinize tuttuğu takımın maçı olduğunu ve maç izlemeye gideceğini söyleyebilir. Eğer o gün böyle bir maç yoksa da çok yorgun olduğunu, başının ağrıdığını ve buna benzer pek çok yalan söyleyerek planı direkt olarak iptal etme eğilimindedir.
 • Sık sık olur olmadık sebeplerden ötürü kavga çıkarmaya başlar.
 • Gereksiz bir asabiyet durumu hakim olur. Sizin her hareketinizin onun gözüne battığını hissetmeye başlarsınız.
 • Eskisine nazaran çok daha bencil tutumlar sergilemeye başlar. Hayatını tek kişilik olarak yaşamaya başlar.
 • Yaptığı ve yapacağı hiç bir planlamada size yer ayırmaz. Özellikle gelecekle alakalı küçük ya da büyük düşüncelerinde sizi göz ardı etmeye başlar.
 • Özellikle fiziksel açıdan da büyük değişikler ortaya çıkar. Ya sizinle uzun süre boyunca bir birliktelik yaşamaz ya da birleşme yaşadığında büyük bir duygusuzluk durumunu size lanse eder.
 • Bir erkeğin sizi sevmediğini anlayabileceğiniz en büyük durum, bir anda ilişkiye ara vermek istemesidir. Bunu genellikle bir anda ayrılmayı beceremeyen erkekler koz olarak kullanırlar.

Değindiğimiz tüm bu belirtiler neticesinde, ilişkinizi gözden geçirerek karşısınızdaki insanın sizi gerçekten sevip sevmediğini bir kez daha gözden geçirmelisiniz. Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki, yazının başından beri değindiğimiz her insanın karakterinin ve sevgisini gösterme şeklinin farklı olabileceğini göz önünde bulundurarak düşünce yapılarınızı ona göre şekillendirin. Eğer kendinizde ve karşı tarafta da bu cesareti görüyorsanız gidip kendisiyle sevgisiyle ilgili bir sıkıntı olup olmadığını konuşun. İki taraf da dürüstlüğe önem veriyorsa ortadaki sorun masaya yatırılacak ve ilişki için en mantıklı karar mutlaka verilecektir.


5 yorum

 1. erkek eskisi davranmıyosa demek kadında eski saygıyı göstermiyordur .karsılıklıdır saygı olan yerde sevgi devamlı olur

Leave A Reply