Şok Edici Kilo Kayıplarıyla Sizi Bir Hayli Şaşırtacak Ünlü İsimler – 8

0

Ünlülerin fit ve şık kalmak için yapmış oldukları şok edici kilo kayıpları serisinin sekizinci kısmında bir çok ünlünün kilo kaybı macerasını öğreniyoruz.

Pelin Öztekin – 90 kilo verdi, içindeki fazla insandan kurtuldu

Pelin Öztekin kilo veren ünlüler arasında en büyük değişimi geçiren derken abartmıyoruz. Gerçekten de bir insanı çıkarıp atmış kadar kilo verdi. 153 kiloyu bulan ağırlığını mide ameliyatıyla önce 100 kiloya düşürdü. Hızını alamadı, diyet ve sporla 67 kiloya kadar indi. 2014’de geçirdiği ameliyattan beri güzelleşmeye ve dinçleşmeye devam eden Pelin Öztekin’in ne kadar güzel bir kadın olduğunu da bu sayede görebilmiş olduk. Verdiği kilolardan sonra kendine güveninin inanılmaz arttığını söyleyen oyuncu, eskiden komik kız tiplemeleriyle ekranlara gelirken, zayıfladıktan sonra birçok farklı rol için teklif almaya başladı. Ne kadar iyi bir oyuncu olduğu da bu sayede tescillemiş oldu.

Advertisement

Kirstie Alley – Bak şu kilo verene

Başlıktan hatırlatmaya çalıştığımız filmi seyretmemiş olma ihtimalinizi düşünerek Kirstie Alley ve John Travolta ikilisinin Bak Şu Konuşana film serisinden bahsettiğimizi belirtelim. 90’lı yılların en komik filmlerinde çekici komik kadın tiplemesiyle ününe ün katan Kirstie Alley sonraki yıllarda aşırı kilo alarak hayranlarını yasa boğmuştu. Bir dönem ünlü bir kilo verdirme şirketiyle anlaşıp kilo vermiş ama sonra hepsini yine geri almıştı ve bizler ümidimizi iyice kaybetmiştik. Şu anda 69 yaşında olan aktris kalıcı şekilde kilo vermeyi 60 yaşında başardı ve verdiği 35 kiloyu hala geri almadı. Ünlülerin dans ettiği yarışmada dans ederek kilo vermeyi keşfeden starımız hala dans ediyor ve dengeli besleniyor.

Şahan Gökbakar – Azimle giden 28 kilo

Şahan Gökbahar aşırı kilolarını canlandırdığı komedi tiplemeleriyle buluşturan gerçek bir dâhiydi. Ancak aile hayatı, iki çocuk derken kilolar can sıkıcı olmaya başlayınca kendini dönüştürmeye karar verdi. Geçtiğimiz yıl başladığı ketojenik diyetle 5 ayda 28 kilo veren komedyenimizin aslında ne kadar yakışıklı olduğu da ortaya çıktı. Kendini çok zorlamadan sadece yediklerine dikkat ederek kilo verdiğini belirten Şahan Gökbahar işin sırrının emek vermek olduğunu söylüyor. Kendinize emek verirseniz sonuç alırsınız diyen Şahan Gökbahar’ın kendi ekşi mayasını yaptığını ve her Pazar siyez buğdaylı ekmek pişirdiğini de ekleyelim de, sağlıklı beslenmeye gerçekten ne kadar emek verdiğini anlatabilelim.

Adele – İşte bu

Adele’i ilk keşfettiğimiz “Someone Like You” şarkısında eski sevgilisine yeni aşkıyla mutluluklar dileyen kalbi kırık bir tombul kadını dinlemiş ve terk edilmesine pek üzülmüştük. Yazdığı şarkı sözlerinde hayatından izler bulunan güzel kadının kilolarının fazlalığı ona hiç yakışmıyordu ve için için keşke zayıflasa diyorduk. 2016 yılında boşandığından beri hafif hafif zayıflamaya başlayan Adele’in bugüne kadar 45 kilo verdiğini duyunca kulaklarımıza inanamadık. Kilo vermesinin arkasında asıl sebebin oğluna iyi bir anne olabilmek olduğunu duyunca zaten bayıldığımız bu kadına iyice hayran olduk. Helal olsun valla, azimle spor yaparak ve doğru beslenerek bak nerelere geldin kız!

Kuşum Aydın – Ameliyatla değil diyetle 20 kilo

Fatih Ürek zayıflar da Kuşum Aydın geri kalır mı? Sahnelerin sevilen eğlence bombası Kuşum Aydın da 2017’de 20 kilo verdi. Ama bunu doktor kontrolüyle özel bir diyet yaparak sadece 3 ay içerisinde gerçekleştirdi. Diğer sanatçılar gibi mide ameliyatı olmaya karşı olduğunu her fırsatta dile getiren Aydın verdiği kiloların bir kısmını geri alsa da formunu korumaya devam ediyor. Yüzüne gelince ameliyat konusunda hiçbir engel tanımadığını da belirtelim. Birkaç yıl önce yanlış dolgu yaptırıp hepsini çıkarttırdığında çok fazla sarkma yaşamıştı. Şimdi ise yeniden yaptırdığı yüzü ve sağlıklı görünen kilosuyla genç ve zımba gibi duruyor.

Advertisement

Rasim Öztekin – Ekmeksiz 23 kilo

Kızı Pelin Öztekin’in yaşadığı sağlıklı değişimin ardından kızının kilo vermeyi abarttığını dile getiren Rasim Öztekin de yaşının ilerlemesi nedeniyle sağlık sorunları baş göstermeye başlayınca 2016 yılında kilo vermeye karar vermek zorunda kaldı. Diyet yapmaya karşı olan baba Öztekin sadece karbonhidratı kesmiş. Yani ne ekmek ne makarna ne de pilav hiçbirini yememiş ve birkaç ay içinde sağlıklı hissettiği kilosuna kavuşmuş. Geçen yıllara rağmen verdiği kiloları geri almayan usta oyuncu hala karbonhidrat yemediğini ve hiç aramadığını ekliyor. Kızı Pelin Öztekin kadar büyük bir değişim geçirmese de, Rasim Öztekin’in daha sağlıklı ve daha dinç görünmesi bizleri mutlu etmeye yeter.

Deniz Seki – 33 yaşı değil, kurtulduğu kilo sayısı

Neler yaşadı neler bu güzel kadın. Ama yaşadığı hiçbir şey yıllarca alıp verdiği kilolar kadar zorlamamıştır onu diye düşünüyoruz. Sahnelerde fıstık gibi görmeye alıştığımız Deniz Seki bir dönem o kadar çok kilo aldı ki, öyle elbise kesimiyle, koyu renklerle, uçuşan şifonlarla filan saklanamayacak hale geldi. Tartının ibresi 90’ı gösterdiğinde bu işe bir dur demek artık farz olmuştu. İyice araştırdıktan ve kendine güvenilir bir doktor bulduktan sonra 2018’de mide ameliyatı olan Deniz Seki tam tamına 33 kilo verdi ve bayıldığımız görünümüne geri döndü. O gün bugündür güzel fiziğini koruyan güçlü sesli şarkıcıya hep böyle kal diyoruz.

Mariah Carey – Kelebek misali

90’lı yıllarda mini minicik bir kız o bedenden çıktığına inanamadığımız sesiyle ortalığı kasıp kavurmuştu. “Without You” şarkısının son nakaratında 5 oktava çıkan sesiyle zirveye oturan güzeller güzeli Mariah Carey sansayonel kariyerinde güzelliğini hep ön plana çıkardı. Ancak 2000’li yıllarda aldığı kilolarla başka birine dönüşen ünlü şarkıcının bir konserinde dansçıların havaya kaldıramaz hale gelmesi dünya çapında alay edilen bir olaya dönüştü. 2015 yılında tüp mide ameliyatıyla duruma el koyan Mariah Carey yaklaşık 20 kilo verdi ve eskisi kadar ince olmasa da yine de fit görünen bir görünüme kavuştu. Hala formunu koruyan 49 yaşındaki sanatçının kilolarının değil sesinin ön planda kalmasını umuyoruz.

Joaquin Phoenix – Joker için 25 kilo verdi

Joaquin Phoenix’e Oscar getiren performansı için kendini ne kadar zorladığını bilseniz filmi birkaç kez daha sinemada seyrederdiniz herhalde. Filmin çekimlerine başlamadan önce normal kilosu 80 kiloyken karakterin hakkını vermek için 55 kiloya düşmesi tahmin ettiğiniz gibi özel diyetisyenlerle de olmamış. Kendini resmen aç bırakan usta oyuncu acıkmamak için televizyon seyretmemiş ve sosyal hayatını durdurmuş. Günde sadece birkaç elma yiyerek hayatta kalmış ve ilk başlarda bu onda inanılmaz bir halsizlik yapmış ama üstesinden gelmiş.Usta oyuncunun tam bir vegan olduğunu, sabah kahvenize koyduğunuz süt için bir dananın annesinden koparıldığını her fırsatta kitlelere duyurduğunu da hatırlatalım, savunucusu olduğu hayvan haklarına katkıda bulunalım.


Serinin Yedinci Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin İlk Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız


Leave A Reply