Yakın İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Yakın ile ilgili cümleler. Yakın kelimesi içeren “Yakın” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Yakın İle İlgili Cümleler

 1. *** Güneş’e en yakın yıldız olan Proksima Erboğa da bir parıltılı yıldızdır.
 2. *** Bafatâ kenti yakınlarında büyük bir tarımsal geliştirme projesi uygulamaya konmuş ve 1980’lerin başlarında Bafatâ’nın iç kesimlerindeki Geba kenti çevresinde pamuk yetiştirilmeye başlanmıştır.
 3. *** Kentin yakınında kireçtaşı ocakları işletilir.
 4. *** Nam Dinh yakınlarındaki Kızıl Irmağın (Song Hong) ağzıyla, Çin’e bağlı Hainan Adası arasında yer alır.
 5. *** İzmir Manisa arası yeni yapılan tünel ile artık çok yakın.
 6. *** Tacikistan sınırı yakınındaki Kunduz’dan Kâbil’e giden anayol, il topraklarını kuzeyden güneye aşar.
 7. *** Rodoslu Mentor ile yakın işbirliği yaparak, Ahameniş İmparatorluğu’nun gerçek efendisi sayılacak ölçüde güç kazandı.
 8. *** Başlangıçta 1.500 metre yükseklikteki bir bölgede akan ırmak Sâo Fidelis’de bir dizi çavlan oluşturarak kıyı ovasına iner ve Sâo Joâo da Barra yakınlarında Atlas Okyanusuna dökülür.
 9. *** Santa Fe’nin karşısında, Parana Irmağı yakınındadır.
 10. *** Boru içine, hızları ışık hızının yarısı dolayında elektronlar verilir; kümeler oluşturacak biçimde bir araya gelen elektronlar elektromagnetik dalganın tepelerini izleyerek yol alırlar ve ışık hızına yakın bir hıza erişirler.
 11. *** Paris yakınlarındaki Meudon’da kurulu olan Güneş gözlemevi 1926’da Paris Gözlemevi’nin bünyesine alınmıştır.
 12. *** Atatürk’ün izinden onun açtığı yoldan saparsak felekatimiz yakın olacaktır.
 13. *** Yakın zamanda bu marketten bir alışveriş yapmadığım için bir yorum yapmak istemem.
 14. *** Baltık Denizine yakınlıktan ve Atlas Okyanusunun etkisinden dolayı, Rusya’nın Avrupa kesimindeki birçok bölgeye göre daha sıcak, ama daha yağışlı ve daha değişken bir iklim görülür.
 15. *** Yalnız son şekilde yeniden etmekte yarar var, kamera yetenekleri güçlü bir model aramakta olanların VIBE Shot‘ı yakından incelemesinde yarar var.
 16. *** Küçük gezegen (asteroit) Eros’un Yer’in yakınından geçişi sırasında yaptığı gözlemlerden yola çıkarak, 1904’te Güneş’in ıraklık açısını hesapladı.
 17. *** Terim, mim sanatçılarının taktığı masklara verilen Latince addan gelir; bir oyundaki kişileri belirten dramatis personae sözcüğüyle de etimolojik yakınlığı vardır.
 18. *** Castillet’nin yakınında, içinde bir denizcilik mahkemesi de bulunan eski Loge de Mer ile 14. ve 15. yüzyıldan kalma Saint-Jean Katedrali yer alır.


Leave A Reply