Yazılım Geliştirme Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Yazılım Geliştirme taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Yazılım Geliştirme olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Yazılım Geliştirme Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Yazılım Geliştirme bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Yazılım Geliştirme okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Yazılım Geliştirme Bölümü

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Yazılım Geliştirme taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Yazılım Geliştirme hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) – Yazılım Geliştirme (Burslu İng.) – SAY – 5 – 446,18105 – 57.890 –
  • Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) – Yazılım Geliştirme (%50 İnd. İng.) – SAY – 31 – 279,43654 – 311.552

Advertisement

Yazılım Geliştirme Bölümü

85%
85%
Awesome

Bu programın amacı çağdaş bilişim uygulamalarına hakim olan, yenilikleri izleyebilen bilgisayar bilimleri, yöneticilik konularında eğitilmiş, vizyon sahibi, ulusal ve uluslar arası sektörle entegre olabilen, yabancı dili bilen, yazılım geliştirme projelerinde yer alabilecek, veri madenciliği ve veri bilimi alanlarında bilgi sahibi, internet programcılığı ve ağ programlama konuları hakkında donanımlı hakim olan çok yönlü yazılım geliştirme uzmanları yetiştirmektir.

  • İş İmkanları
    9
  • Kazanma Zorluğu
    8

Leave A Reply