Yurtdışında Düzenlenen En Popüler Festivaller

0
Advertisement

Yurtdışında düzenlenen en popüler festivaller, kendi içindeki eğlence ve kültür anlayışını gerçekten büyük bir tutku ile ön plana çıkarıyor. Bu tutkuyla hareket eden pek çok çalışmanın ve yeniliğin, kaçırılmayacak düzeylerde detaylar yarattığını söyleyebiliriz. Zira yurt dışında düzenlenen fuarlar ve etkinlikler, dünya çapında pek çok insanın katıldığı tarzlarda bir yapıda olduğu için, haliyle seveni de çok fazla. Yurtdışına çıkıyorsanız, gittiğiniz tarihlerde oldukça popüler bir festival düzenleniyor olabilir. Bu yüzden sizin için en popüler olanlarını bir araya getirdik.

Burning Man

Son günlerde oldukça popüler olan bir Amerika Festivali. Bu festival yılda bir kez yapılıyor ve dünya üzerinden pek çok insan gidiyor. Nevada’nın en sıcak alanlarından olan çöllerinde yapılan festival, sınırsız eğlenceyi baz alıyor ve bu da haliyle oldukça yoğun bir talep yaratıyor. Ortalama 48 bin kişilik katılımcı sayısı ile geniş bir kitleye hitap eden festivalde, herkes sıra dışı takılıyor. Özel kostümler, arabalar ve benzeri detaylar ile birlikte kurulan festival alanı, finalde dev bir tahtanın ateşe verilmesi ile son bulur. Yakılan tahta insan figüründedir. Festivalin adı da buradan gelir. Ayrıca festival esnasında bir takım kısıtlamalar mevcuttur.

Burning Man

San Fermin İspanya

Advertisement

Çoğumuzun televizyonlardan dahi gördüğü, Kuzey İspanya’da yapılan San Fermin Festivali, onlarca boğanın şehrin sokaklarında insanları kovalaması konseptine dayanıyor. 1951 senesinden beri kutlanan bu festivalde, 9 gün boyunca yoğun bir eğlence organize ediliyor.

Fringe Festivali

 Fringe Festivali

Dünyanın en uzun süren festivallerinden biri olan Fringe Festivali, İskoçya’da düzenleniyor. Her sene ağustos ayında yapılıyor ve tam olarak 3 hafta sürüyor. Festivalin amacı, sanat gösterilerini ön plana çıkarmak. Tiyatro gösterilerinden tutun da akrobatik şovlara varıncaya kadar gerçekten yoğun bir sanat rüzgarı esiyor diyebiliriz.

Oktoberfest

Çoğumuzun aşina olduğu Oktoberfest, her yıl Eylül ayının son haftası başlıyor ve ekim ayının ilk haftasında bitiyor. Festivalin ismi, bira festivali olarak da geçer. Festival, belediye başkanının özel bir bira fıçısına musluk çakması ile başlıyor ve bu şekilde devam ediyor. İki hafta boyunca adeta su gibi akan biralar, pek çok kişi için oldukça eğlenceli bir ortam yaratıyor. Burada yer alan biralar özel hazırlanıyor ve ortalama 6 milyon katılımcı bu festival için Almanya’ya gidiyor.

Advertisement

Çeşitli festival algılarını, kendi ülkelerinin kültürlerine göre harmanlayan ülkeler, bu konuda gerçekten oldukça başarılı şeyler yapıyor. İnsanlar eğlenmesini de biliyor, yeni kültürel değerler yaratmasını da biliyor. Söz konusu bir seyahat olacak ise, aklınızda yer alan bir festival da var ise kesinlikle gitmenizi öneriyoruz. İmkanlarınız dahilinde pek çok festival, sizin için de önemli bir artı sağlayacaktır bu sayede. Zaman kaybetmeden en güzel dokunuşları online olarak incelemek için, festival programlarını takip etmenizi öneriyoruz. Festival programları ile belirleyeceğiniz tarihlerde ucuz yurtdışı tur fırsatları da olabilir.


Leave A Reply