7 Dakikalık Frosting (Krema) Tarifi

0

Öncelikle frosting ne demek onu açıklayalım. Frosting Amerika’da özellikle cup cakeleri süslemede kullanılan bir çeşit kremadır. Cupcakelerin süslemesinde büyük kolaylık sağlar.

7 Dakikalık Frosting (Krema) Tarifi

Frostingi marketlerde bulmakta zorluk çekenler için kolay bir tarif paylaşıyoruz. Tarifte mısır şurubu yer alıyor. Biz İzmir’deki büyük marketlerden temin edebiliyoruz. Eğer bulunduğunuz şehirde yoksa 2 ölçü şeker ile bir ölçü suyu kaynatıp, soğutup şerbet haline getirebilirsiniz. Yine de lezzet ve kıvam açısından mısır şurubunu tavsiye ediyoruz.

Advertisement

7 Dakikalık Frosting (Krema) Tarifi

Kullanılacak Malzemeler:

3 / 4 su bardağı artı 2 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı mısır şurubu
3 büyük yumurta akı, oda sıcaklığında

Yapılışı:

Küçük bir tencerede, 3 / 4 su bardağı şeker, mısır şurubu ve 2 yemek kaşığı suyu karıştırın. Orta ateşte şeker eriyene kadar, ara sıra karıştırarak pişirin. Şeker iyice eriyip karışınca ocağın ısısını yükseltin ve karıştırmayı bırakın. Yaklaşık 5 dakika kaynatın. Soğuk suya batırılmış bir pasta fırçası ile tencerenin kenarlarında kalan şeker artıklarını zaman zaman temizleyerek artık şekerlerin tencerenin içine girerek kristalleşmesini önleyin. (Bu işlem ortamdaki neme bağlı olarak 4 ila 10 dakika kadar sürer)

Bu arada, bir kasede yumurta aklarını mikserin orta ayarında yumuşak bir form alana kadar çırpın. Yavaş yavaş kalan 2 yemek kaşığı şekeri ekleyin. Ocakta yaklaşık 230 derece sıcaklığa ulaşan şerbetinizi alın. ve yumurta aklarının içine mikserle orta hızda karıştırmaya devam ederken aniden dökün. Hiç ara vermeden krema soğuyana kadar yaklaşık 5-10 dakika orta hızda çırpın. Frosting krem şantiden daha koyu kalın ve parlak bir hal almalıdır. Bekletmeden hemen kullanın.

Advertisement


Leave A Reply