90’lar ve 2000’lerin Başında Çekilmiş İzlemeniz Gereken En Güzel 5 Aşk Filmi

0
Advertisement

Doksanlı yıllarda ve 2000’li yılların başlarında çekilmiş en güzel aşk filmleri. Sevgilinizle izlemek için romantik bir aşk filmi arıyorsanız, sizin için hazırladığımız en iyi aşk filmleri listesinden seçim yapabilirsiniz.

1- TİTANİK -1997

Titanic

Titanic

1997 yılının aşk fırtınası Titanik iyi bir tercih olabilir. Film 14 dalda Oscar’a aday olurken, 11 dalda ödül aldı. Gerçi filmi izlemeyen konusunu bilmeyen kalmadı ama hafızanızı tazelersek, Titanik gemisinin Amerika’ya olan yolculuğunda buz dağına çarparak batması ve bu esnada yaşanan ölümüne bir aşk hikayesi anlatılıyor.

2- NOT DEFTERİ (NOTEBOOK)- 2004

Fakir oğlan zengin kıza aşık olur ama Hollywood versiyonuyla. Alevlenen bu aşk kısa sürede sosyal sebepler yüzünden ayrılıkla sonuçlanır. II. Dünya Savaşı’nın kızıştığı bir dönemde hayat, aşıkları ayırıverir. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah savaştan döner. Oysa Allie gönüllü olarak çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir.

3- HAYALET (GHOST) -1990

Sam ve Molly birbirine aşık bir çifttir ancak Sam’in bir serseri tarafından öldürülmesi Molly’nin hayatını bir zindana çevirir. Oysa ki Sam’in ruhu öbür dünyaya yolculuğunu tamamlayamamıştır. Molly’den ayrılamamakta ve çok önemli bir sırrı açığa çıkarıp bu konuda Molly’i uyarmak zorundadır. Özellikle Sam’in ruhunun Molly’nin yanında olup, çaresizce ona dokunamaması ve Onu teselli edememesi çok dokunaklı.

Advertisement

4- PEARL HARBOR – 2001

Rafe McCawley ve Danny Walker çocukluktan beri arkadaştırlar. Amerikan ordusunda pilot olan iki eski dost, gerçek bir savaşta görev almak için can atmaktadırlar. 1941 yılında Almanlar tüm Avrupa’yı işgal etmişlerdir. Bu sırada General James gönüllü olarak İngiltere’ye gidip Nazilere karşı savaşacak genç pilotlara ihtiyaç duymaktadır.

5- GÖL EVİ (THE LAKE HOUSE) – 2006

Dr. Kate Forster Chicago’daki hastanede yeni görevine başlayacaktır ancak çok sevdiği göl evinden ayrı kalacaktır. Evin posta kutusuna bir sonraki sahipleri için bir not bırakır. Bu notta kendisine gelen mektuplar için yeni adresini bırakır ve kapının üzerindeki gizemli pati izlerinin kendisi taşınırken de orada olduğunu açıklar. Evin yeni kiracısı Alex eve geldiğinde ise hiçbir yerde pati izinden eser yoktur. Kate ve Alex göl evinin posta kutusu aracılığıyla yazışmayı sürdürürken, inanılmaz ve imkansız bir şekilde iki ayrı yılda yaşadıklarını görürler.


Leave A Reply