Balık Burcu Hakkında Her Şey, Özellikleri, Diğer Burçlarla Uyumu

0
Advertisement

Balık burcunun özellikleri nelerdir? Balık burcunun erkeği, kadını, diğer burçlarla uyumu, aşk ve iş hayatı. Balık burcu hakkında her şey.

Balık

Kaynak: pixabay.com

BALIK
19 Şubat-20 Mart

 • Yönetici Yıldızı: Neptün (Hayalleri temsil eder)
 • Grubu: Su, Negatif
 • Burcun Cinsiyeti: Dişi
 • Uğurlu Günü: Perşembe
 • Uğurlu Sayısı: 7, 1 ve 32
 • Uğurlu Taşı: İnci
 • Uğurlu Renkleri: Deniz Mavisi, Gümüş
 • Uğurlu Çiçekleri: Yasemin, Beyaz Gül
 • Uğurlu Kokuları: Zambak, İnci Çiçeği
 • En Belirgin Özelliği: Merhamet
 • En Büyük İdeali: Rahat Etmek
 • En Büyük Hatası: Kendini Kötülemek
 • En Büyük Arzusu: Dünyayı Dolaşmak
 • Etkilendikleri: Denizle ilgili her şeyi severler. İnsanlar hakkındaki kararlarında genelde yanılmazlar.

Genel Olarak Balık Burcu

Balık burcunda su elementi ile değişken nitelik bir araya gelmiştir. Yöneticisi Neptün ise sezgi, derin duygular verir. Bütün bunların karışımı ile çok hassas bir burç ortaya çıkmıştır. Balık duygu ve hayalleri ile yaşamaktadır. Simgesindeki iki balık çift karakteri simgelemektedir. Bu iki balığın ayrı yönlere doğru gidiyor olması balık insanın kararsızlığını simgeler. Aklı ile duyguları devamlı savaş halindedir. Bu yüzden bazen onu anlamak pek kolay değildir.

Balık burcu diğer burçlar içinde dış etkenlerden en çok etkilenen burçtur. O kadar hassastır ki, çevresindeki insanların ruh halinden hemen etkilenir. İnsanların olumlu ya da olumsuz duyguları ona geçer. Duygusal ve fiziksel dengesini korumak için arada bir yalnız kalmaya ihtiyacı vardır. Enerjisini ancak bu şekilde yenileyebilir. Merhamet duygusu kusur sayılacak kadar fazladır.

Hayvanlara, çocuklara ve çaresizlik içindeki insanlara karşı acıma hissi ile doludur. Başkasının acı çekmesine dayanamaz. Tüm yakınlarına büyük fedakarlıklarda bulunabilir. Kullanıldığını anlasa bile bunu fazla önemsemez, onun için yardım etmek daha önemlidir.

Hassas balık insanına hayatın gerçeklerine dayanmak zor gelir. Yönetici gezegeni Neptün balık insanına kendini kandırma ve gerçeklerden kaçma özelliği verir. Duygusal balık kendi hayal dünyasına saklanarak kendini kandırabilir. Üzülmemek için ona acı veren olayları görmemezlikten gelir.

Bazı balıklar gerçeklerden kaçmak için içki ve uyuşturucu maddelere sığınabilirler. Akıllı balıklar ise duyarlılıklarını sanatla dışa vurabilirler.

Advertisement

Balık insanının sezme gücü inanılmayacak kadar gelişmiştir. Dış dünyayı duyguları sayesinde hemen algılar. Mistik, doğa üstü, esrarengiz bir burçtur. Hayal gücü çok gelişmiştir. Herkesle iyi geçinen, uyumlu kişilerdir. Balık insanı endişeli bir tip olduğu için hemen karamsarlaşabilir. Kendine daha olumlu ve iyimser bakış açısı geliştirmek zorundadır. İyi niyetli, kararsız ve değişkendir. Kendine güveni eksiktir.

Balık burcu, derin duyguları ile çok sevebilir. Aşk, yaşamındaki önemli şeylerin başında gelir ve oldukça romantiktir. Sevdiği için her şeyi yapabilen, fedakar bir aşıktır. Aşık olmadığı zaman yaşam çok sıkıcı gelir. Sevdiği kişiyi gözünde büyütür ve içyüzünü göremez. Hayal kırıklığına uğrarsa aşkı biter ama kısa bir süre sonra büyük bir aşkla başka birini sevebilir.

Balık ilk bakışta büyüleyicidir. Genellikle çok kibar ve yumuşacık bir tarzı vardır. Aslında, bir romantizm ve rüya aleminde yaşar. Hassas, gizemli özelliklerinin yanında, psişik yetenekleri de yaşamında önemli rol oynar. Kolayca sevmeye ve aşık olmaya yatkın bir yapısı vardır. Balık doğru insanı buluncaya kadar pek çok aşk ilişkisi yaşayabilir. Sürekli bir ilişki için duygusal ihtiyaçlarına karşılık bulması ve kendini güvenlikte hissetmesi gereklidir.

Her türlü insana ve ortama kolayca adapte olabilen balık insanları, gerçekten çok çekicidirler.

balık burcu

Kaynak: pixabay.com

Balık aradığı sevecen, sadık ve şefkatli eşi bulduğu zaman, başka hiçbir şey onu aşkından döndüremez. Seçtiği ve sevdiği eşinin yaptığı her şeyi, verdiği her kararı karşı çıkmaksızın kabul eder. Oldukça romantik ve duygusal bir aşık olan balık insanı, sevdiğinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına her şeyi yapabilir.

Balık Burcu İçin Aşk-İlişki-Uyum

 • Balık-Koç: Çiftlerin uyuşmadığı bir beraberlik.
 • Balık-Boğa: Mutlu ve uyumlu bir beraberlik
 • Balık-İkizler: Zor bir ilişki. Birbirlerinin duygularını tatmin edemezler.
 • Balık-Yengeç: Birbirlerini anlayan çiftlerin beraberliği.
 • Balık-Aslan: Sorunlu ve mutsuz bir beraberlik.
 • Balık-Başak: Birbirlerini anlamakta zorlanırlar. Sorunlu bir beraberlik.
 • Balık-Terazi: Beraberlik sürse dahi, mutsuz bir ilişki.
 • Balık-Akrep: Sorunların yaşanacağı bir beraberlik.
 • Balık-Yay: Birlikte yaşamakta zorlanırlar. Sorunlu bir beraberlik.
 • Balık-Oğlak: Uyumlu ve mutlu bir beraberlik. Birbirlerini tamamlarlar.
 • Balık-Kova: Anlaşabilmek için zorlanırlar.
 • Balık-Balık: Birbirlerini anlayabildikleri için uyumlu bir beraberlik.

Balık Burcu İçin Cinsellik

Yaşamında duyguların yeri büyük olan balıklar için cinsellik de duygusallığın başka bir boyutudur. Aslında elde etmek istediği duyguların paylaşımıdır. Cinselliği ve bedensel paylaşımı bu amaçla kullanır. Minderler, çiçekler, mumlar, hafif müzik ve loş ışık balıkların ideal ortamıdır. Soğukluk balıklar için çekicidir ama şehvetten hoşlanmazlar. Zengin hayal dünyaları sayesinde çok fazla fantazi üretirler.

Advertisement

Balık Burcu ve Diğer Burçlar Arasındaki Cinsel Uyum

Balık-Koç: Koçun dinamizmi, balığın yüksek cinsel potansiyelini açığa çıkaracaktır. Koç elbette hükmedecektir ama bu zaten balığın aradığı şeydir. Yine de bu beraberliğin öteki konularda da sürebilmesi için bazı taktikler gereklidir. Balık eleştiriden nefret eder, oysa koç lafını esirgemeyen tiplerdendir. Farklılıkları üzerinde çalışırlarsa, cinsellik yüklü, dayanıklı bir ilişki olacaktır.

Balık-Boğa: Eşit derecede tutkuludurlar ancak hassas balık, ayakları yere basan boğadan istediği ilgiyi göremez. Duygusal ve içli balık oldukça acı çekecektir. Bu sorun ortadan kaldırılırsa, beraberliğin iyi bir şekilde yürüme şansı artar. Şehvetli bir beraberlik, tatmin edici bir evlilik olur.

Balık-İkizler: İki tutarsız burç, umut vaadetmeyen bir cinsel beraberlik oluşturur. Aralarında fiziksel bir çekim olabilir fakat bunun devam etmesi için ikizler fazla değişken, balık da fazla hassastır. ikizlerin düşüncesizliği balığı yaralar. İkisi de daha güçlü ve baskın eşlere ihtiyaç duyarlar. Kısa ve muhtemelen ateşli bir ilişki, mutsuz bir evlilik gözüküyor.

Balık-Yengeç: Yengeç çok talepkar bir sevgili olabilir ama balığın buna bir itirazı zaten yoktur. Cinsel açıdan ikisi de coşkundur. Yatak odasında çok iyi vakit geçireceklerdir. Yengeç önderliği alacak ve kararları kendisi verecektir. Bazı kavgalara karşın, ilişkinin bütününde birbirlerini duygusal açıdan tatmin ederler ve gene birbirlerinin hassasiyetine özen gösterirler. Çok uyumlu bir çift.

balık burcu

Kaynak: pixabay.com

Balık-Aslan: Su ile ateş birbirine karışmaz. İçe dönük balık, dışa dönük aslanı hayal kırıklığına uğratır, yatak odasında bile. Zaten birbirlerini pek anlamazlar. Duygusal balık, aslanı bıktırır. Aslan da doyumu başka yerlerde aramaya başlar. Bu durumda balık evde kara kara düşünmeye yönelir. Zor bir ilişki ve başarısız bir evlilik olur.

Balık-Başak: Aşırı şefkatli balık, duygularını belli etmeyen başaktan istediği doyumu alamaz. Başak, balığın yüksek dozdaki cinsel taleplerine karşılık vermeyi reddeder ve eleştirmeye ve riyakar davranmaya başlar. Başka sorunlar da vardır. Çıkarcı ve mantıklı başak, balığın pahalı zevklerinden ve duygusal çalkantılarından rahatsız olur. Başak planlar yaparken, balık o anın tadını çıkarmaya çalışacaktır. Kavga dolu bir ilişki ve tatsız bir evlilik.

Balık-Terazi: Onları birbirlerine bağlayacak tek şey fiziksel ilişkileridir. Bu konu da iyi gitmezse, aralarında hiçbir şey kalmayacaktır. Terazi balığın istediği türde bir baskınlık kuramaz. İkisi de lükse düşkündürler fakat ikisi de ona ulaşmak için çalışmaktan hoşlanmazlar. Kopuk bir ilişki; evlilik daha bile kötü olabilir.

Balık-Akrep: Derin ve tatmin edici bir cinsel beraberlik olacaktır. Sevgili olarak tam birbirlerine göredirler. Akrebin gücü balığın ihtiyaç duyduğu korunma ve desteği sağlayacaktır. Balık, akrebin kıskançlığını kışkırtacak şeyler yapmayacak ve sahiplenmeyi sevgi gösterisi olarak algılayacaktır. Kısa sürede olabildiğince mutlu bir beraberlik kurarlar. Mükemmel bir çift.

Balık-Yay: E–tik konuşmalar yapacakları zamanlar olacaktır ama yay bağımsız ve maceraperesttir. Balık bu yüzden ona daha çok bağlanacak ve duygusallaşacaktır. Başkalarına yönelmek isteyen yay için balığın cinsel oburluğu yalnızca can sıkıcıdır. İlişkileri başladığı hızla sona erecektir. Evlilik ise tam bir felaket olur.

Balık-Oğlak: Cinsel yönden iyi bir çift. Küçük anlaşmazlıklar ve sorunlar olabilir ama çözüm bulmakta zorlanmayacaklardır. Güçlü ve baskın oğlak, balığın arzulanmayı hissetmesini sağlamayı bilir. Balık da oğlağın tekdüze hayatına duygusal bir renk katar. Farkları birbirlerini bütünleyici niteliktedir. İyi bir ilişki ve iyi bir evlilik olacağı kesin.

Balık-Kova: Bir süre için birbirlerine cinsel heyecan verebilirler Çünkü her ikisi de yaratıcıdırlar. Ama benmerkezci ve öznel balığın, dışa dönük, sosyal kova ile pek az ortak noktası vardır. Bağımsız ve tutarlı kova, balığı övmek ve ona güvence vermek için fazla çaba harcanmayacaktır. Kova sorunları mantık yoluyla çözmeye çalışır, balık ise duygularıyla. Her yönüyle sorunlu bir ilişki.

Advertisement

Balık-Balık: Aynı duyguları paylaştıkları için, birbirlerinin cinsel ihtiyaçlarını çok iyi anlarlar. Eğer sorunlarını fiziksel uygunlukları sayesinde çözebilirlerse, Zodyak’taki en iyi ilişkilerden biri bu olabilir. Gene de bu duygusal çift kısa sürede birbirinin birikimini tüketebilir. Güçlü, baskın biri tarafından yönetilmezlerse, yanlış yönlere gideceklerdir. Çok şehvetli bir ilişki ama evlilik cinsel yetersizliklerini sona erdirecek, hatta isteksizliğe yol açacaktır.

Balık Burcunun Hediyesi

Yumuşak ve hassas balıkların güzellik ve estetik duygusu çok gelişmiştir. Gümüş takılara, romantik hediyelere bayılırlar. Çok ilgi duyduğu konuyla ilgili özel bir hediye alırsanız sonsuza dek sizi unutamaz. İpekli ve saten iç çamaşırları, gecelikler, zarif kupalar, meditasyon ve yoga kitapları, akvaryum, film cd’leri, deniz ve su manzaralı tablolar, denizcilikle ilgili her çeşit aksesuar, mesela odasına asabileceği bir denizci feneri balıkları çok etkiler.

Balık Burcu İçin Tatil

Balık insanı iflah olmaz bir romantiktir. Tatilden iyice zevk alabilmesi için biraz fantezi olmalıdır. Günlük hayata benzeyen sıradan bir tatil ona göre değildir. Balık için en iyi tatil, ada ve deniz kenarında olandır. Dalga seslerinin duyulduğu, deniz manzaralı küçük bir otel, hassas balık insanını rahatlatacak ve sakinleştirecektir.

Balık Burcunun Taşı

Süs taşı ametisttir. Gelişmeyi temsil eder. Dürüstlük taşıdır. Ametist kuvars grubunun en rağbet edilen türüdür. Türkiye ve dünya genelinde az bulunan mor bir kuvars türüdür ve silisyum oksittir. Balık burcunun uğur taşları; inci, fluorit, ateş opali, ay-taşı ve sugilitdir.


Leave A Reply