Boğa Burcu Nasıl Beslenmelidir?

0

Boğa burcunun beslenme şekli nasıldır, neleri sever? Boğa burcuna uygun beslenme şekli nasıldır, nasıl beslenmelidir, uygun diyet örneği.

Advertisement

Boğa Burcu İçin Beslenme

Yemek için yaşarlar. Aldıkları kilolar ileride başlarına bela olabilir. Karbonhidratlardan kaçınmalıdırlar. Aksi takdirde tombul bir kişi olurlar. Sindirim güçlüğü çekebilirler. Düşük nişasta, yağ ve şeker içeren bir diyet, beslenme hayatlarının gerekli bir parçası olmalıdır. Doğal iyot içeren besinler, balık ve deniz mahsulleri, yumurta, karaciğer, böbrek, buğday, ıspanak, pancar, taze meyve ve yeşil salatayı her zaman tüketilmelidirler. Ayrıca su içmeyi ihmal etmemelidirler.

Boğa kadınları nişastalı yiyeceklere dayanamazlar. Tatlılar, hamurlu yiyecekler, ekmekler onların en favori yiyecekleri arasındadır. Yani boğalar nişastalı yiyeceklere karşı daha dikkatli olmalıdırlar. Genelde sebzelerden fazla hoşlanmazlar.

Oysa bedenlerini arıtmak ve bağırsaklarının düzenli çalışması açısından bu lifli yiyeceğe ihtiyaçları vardır. Balığa haftalık menülerinde 2 veya 3 kez yer vermelidirler. Troid bezine dikkat etmeleri gerektiği için iyoda ihtiyaçları vardır, bunu balıkla giderebilecekleri gibi iyotlu tuz kullanarak da sağlayabilirler.

Boğa kadınları özellikle 35 yaş sonrasında A ve E vitaminini daha çok almalılar. Bu vitaminleri doğal yollardan almayı tercih etmelisiniz. A vitamini açısından zengin yiyecekler arasında tereyağı, balıkyağı, havuç, ıspanak, domates, süt, yumurtayı sayabiliriz. E vitamini içinse buğday filizi, bitkisel yağ, kepekli undan yapılmış yiyecekler idealdir.

Boğa Burcu İçin 2 Günlük Diyet


1. GÜN:

Advertisement

Kahvaltı: 1 bardak ılık suyun içine 1 kaşık bal ve 7-8 damla limon koyup aç karnına için, yanında 2 dilim diyet ekmek, 100 gr. yağsız peynir, 5 tane zeytin.

Arada: 1 tane meyve.

Öğlen: Izgara balık, içecek olarak soda ve bol salata.

Arada: 1 kase diyet yoğurt.

Akşam: 4 tane köfte, domates salatası.

Arada:
100 gr. çilek.

2. GÜN:

Advertisement

Kahvaltı: 1 bardak ılık suyun içine 1 kaşık bal ve 7-8 damla limon koyup aç karnına için. Daha sonra çilekli süt: 1 avuç çilek ve 1 bardak diyet süt kullanarak evde hazırlanır.

Arada: 4 diyet bisküvi, 1 bardak ayran.

Öğlen: 1 orta boy haşlanmış patates, birer tane domates ve salatalık.

Arada: 2 dilim karpuz.

Akşam: Patlıcan salatası: 1 tane közlenmiş patlıcan, 1 diş sarımsak, 1 domates, 1 biber, 1 soğan ve sirkeyle hazırlanır. Yanında ızgara balık.

Arada:
1 tane elma.


Leave A Reply