Geniş İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Geniş ile ilgili cümleler. Geniş kelimesi içeren “Geniş” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Geniş İle İlgili Cümleler

 1. *** İç kesimdeki geniş düzlükler doğuda buzultaşlarla oluşmuş bir dizi sırta doğru yükselir.
 2. *** Büyük Saray 1752’de Bartolomeo Rastrelli tarafından genişletildi.
 3. *** Geniş doğal otlaklar büyük ölçekli mandıracılığa olanak verir.
 4. *** 8 megapiksel değerinde bir ön kameranın sahibi olan telefon, geniş açılı lensi ile kalabalık özçekimler için yeterli kapasitede.
 5. *** Sinyuha ve Yujni ırmaklarının birleştiği noktada yer alan kent oldukça geniş bir alana yayılmıştır.
 6. *** Genelde koyu renkli ve yalın Baden çanak çömlek kalıntıları arasında geniş oluklu ve kazıma yoluyla bezenmiş olanlar da vardır.
 7. *** Bağdadi çıtaları genellikle 1 cm kalınlığında, 2-3 cm genişliğinde olur.
 8. *** Texas ve Ortadoğu’da geniş petrol alanlarının bulunmasıyla bu payı azaldı.
 9. *** Devlet desteğiyle petrol çıkarma ve işleme kapasitesinin genişletilmesi, 1976-82 arasında Meksika’da ham petrol üretiminin üç kat artmasını sağladı.
 10. *** Kuzeye doğru uzanan geniş Williston Havzasında ise daha düşük değerli kömür vardır. Onun altındaki Alberta Havzası, Kayalık Dağların eteklerindeki kömür yataklarını içine alır.
 11. *** Geniş kaynakların varlığına karşın, petrol tüketim hızının yüksekliği nedeniyle Kanada, Venezuela ve öteki ülkelerden petrol ithal edilmeye başlandı.
 12. *** Kanada’nın batısında Bow ve Güney Saskatchewan ırmakları üzerinde geniş bir sulama projesi geliştirilmekte; Meksika’da ise Aşağı Rio Grande’de, batıdaki kurak kıyılardaki Fuerte Havzasında ve güneydeki Balsas’ ta su kaynaklarının geliştirilmesine çalışılmaktadır.
 13. *** Yayılma olanaklarının artık daha geniş olmasına karşın, sanayi gene de var olan kentsel yığılma alanlarında yoğunlaştı.
 14. *** Bunu izleyen köylü ayaklanmaları, eyalette uzun süren ve geniş yıkımlarla sonuçlanan karışıklıklara yol açtı.
 15. *** Oldukça farklı özelliklere sahip geniş ürün yelpazesi ile kullanıcıların beğenisini toplayan botlar, farklı renkler ve boylarda üretiliyor.
 16. *** Oldukça geniş bir araç kiralama ağına sahip olan firmanın konusunda uzman olan personeli ile de sizlere her an desteği sunuyor.
 17. *** Unutulmaması gereken en önemli şey ise geniş alan kokulandırma için doğru adresin seçilmesidir.
 18. *** Geniş alan kokulandırmada Türkiye’nin öncü firmalarından birisi olan Carpex ise bu konuda yaptığı geniş çalışmalar ile adından bahsettiriyor.
 19. *** Kokularında doğal bitki özlerini harmanlayarak yeni esanslar ortaya çıkaran firma geniş alan kokulandırmada gösterdiği başarı ile sizlerin de ilgisini çekecek.


Leave A Reply