Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Gürcü Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Gürcü Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Gürcü Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Gürcü Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Gürcü Dili Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Gürcü Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Gürcü Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (Rize) (Devlet) – Gürcü Dili ve Edebiyatı (Örgün) – SÖZ – 11 – 226,63985 – 680.032
  • Düzce Üniversitesi (Düzce) (Devlet) – Gürcü Dili ve Edebiyatı (Örgün) – SÖZ – 21 – 210,35888 – 799.644

Advertisement

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü

60%
60%
Awesome

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

  • İş İmkanları
    5
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply