İkizler Burcu Hakkında Her Şey, Özellikleri, Diğer Burçlarla Uyumu

0
Advertisement

İkizler burcunun özellikleri nelerdir? İkizler burcunun erkeği, kadını, diğer burçlarla uyumu, aşk ve iş hayatı. İkizler burcu hakkında her şey.

ikizler burcu

Kaynak pixabay.com

İKİZLER
21 Mayıs-21 Haziran

 • Yönetici Yıldızı: Merkür (Zeka ve canlılığı temsil eder)
 • Grubu: Hava, Pozitif
 • Burcun Cinsiyeti: Erkek
 • Uğurlu Günü: Çarşamba
 • Uğurlu Sayısı: 4, 5 ve 28
 • Uğurlu Taşı: Akik, İnci
 • Uğurlu Renkleri: Sarı, Gri, Açık Mavi
 • Uğurlu Çiçekleri: Mimoza, Çiğdem
 • Uğurlu Kokuları: Yasemin, Sümbül
 • En Belirgin Özelliği: Sevgi Gücü
 • En Büyük İdeali: Yazarlık
 • En Büyük Hatası: Gevezelik
 • En Büyük Arzusu: Yazdıkları sayesinde ün yapmak.
 • Etkilendikleri: Onu yeni açılmış bir yere götürün. Çok zor elde edilen rolü de oynamaya kalkmayın.

Genel Olarak İkizler Burcu

İkizlerde hava elementi ile değişken nitelik bir araya gelerek konuşkan, bilgili ve uyumlu özellikler ortaya çıkıyor. İkizleri haberleşme ve aklı temsil eden Merkür yönetir. İkizler çabuk düşünür ve çabuk hareket eder. Çift karakterli ikizler bir gün keskin zekalı, şakacıdır ve sevimlidir. Ertesi gün ise hırçın, huysuz ve tahammülsüz olabilir. Bugün buradadır ama yarın gitmiş olabilir, üstelik arkasında hiçbir açıklama bırakmamıştır. Bu burcun insanının anı anına uymaz. Değişiklikten büyük zevk alır ama bu yüzden de huzursuzdur. Gerginliğinden zihinsel ve bedensel rahata kavuşamaz.

İkizlerin ikili karakteri pek çok alanda kendini gösterir. İkizlerin iki veya daha fazla planı, iki aşk macerasını hatta iki mesleği aynı anda yürütebilir. Aynı anda birkaç işi birden yapabilen ikizler için düşünceler ve sözler önemlidir.

Tartışmalarda zekasını ve yeteneğini gösterir ama sık sık fikir değiştirdiği için bazen olmayacak şeyleri savunur. Müthiş bir konuşma yeteneğine sahiptir ve çok hazırcevaptır. Sözleriyle sizi serseme çevirebilir. Çabuk heyecanlanan, hareketli bir zihne sahip, yenmesi zor bir tiptir.

Pek çok konuya ilgi duyan ikizler nerede ise her şeyle ilgilenir: Edebiyat, sinema, tiyatro, müzik. Bütün bunlar hakkında size birçok şey anlatabilir. Aslında öğrendikleri yüzeyde kalmaktadır, hiçbir konunun derinine inmez. Ne öğrenirse onu hemen başkalarına aktarır, sır tutamaz ve dedikoduyu sever. Biraz maymun iştahlı ve meraklıdır.

İkizler her an değişikliklere adapte olabilir. Bu yaşamın kolaylaşmasına yardımcı artı bir özellik ya da diğer insanların etkilerine açıklık olarak ele alınabilecek eksi bir özellik olarak değerlendirilebilir. Diğer insanların düşüncelerini rahatlıkla anlayabilen ikizlerin taklit yeteneği de son derece gelişkindir.

Advertisement

Bu yetenek ikizlerin pek çok zor durumdan sıyrılmasında önemli rol oynar. Ancak diğer insanların durumlarına kolayca adaptasyon sağlayabilme özelliği kendi yetenek ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket etme gereğini de unutmasına neden olabilir.

Doğal çok yönlülüğü ve değişen ilgileri ikizlere çok kişilikli bir karakter kazandırır. Yaptıkları işe konsantre olmak ve teker teker bir şeylere başlayıp bitirmeyi öğrenmek, ikizlerin temel ihtiyacıdır. Konudan konuya kolaylıkla atlaması, dağınıklığa ve enerji israfına yol açar.

Etrafındaki insanların zaman ve hız konusunda ikizlere yetişmek için özel çaba sarf etmesi gerekir. Dinlemeyi beceremeyen ikizler, genellikle konuşmaya başladığı ilk andan, son nefesini verinceye kadar hiç susmaz. Kendi hayatı, istekleri, düşünceleri ve eylemleri hakkında sır tutmak istemesine rağmen, başkalarının gizemlerini öğrenmek için elinden geleni yapar.

ikizler burcu

Kaynak: pixabay.com

İkizlerin çift karakterli olduğunu her zaman akılda tutmak gerekir. ikizlerin bir yanı aşka ve güvenliğe ihtiyaç duyarken, diğer tarafı da kuvvetli bir şekilde yeniliğe ve değişikliğe ihtiyaç hisseder. İkizler ile bir ilişki yürütebilmek için onun duygusal, mental ve cinsel ihtiyaçlarını tam anlamıyla tatmin etmek gerekir. Gülmeyi, eğlenmeyi, yolculuk yapmayı ve yeni şeyleri deneyimlemeyi çok sever.

İkizler Burcu İçin Aşk-İlişki-Uyum

 • İkizler-Koç: Tartışmalarla geçecek bir beraberlik. Duygu ve fikir farklılıkları nedeniyle birbirlerini tatmin edemezler.
 • İkizler-Boğa: Uç noktalarda olan iki insanın beraberliği.
 • İkizler-İkizler: Uygun bir beraberlik. Birbirlerini rahatlıkla anlarlar.
 • İkizler-Yengeç: Uyumsuz ve sorunlu bir beraberlik.
 • İkizler-Aslan: Duygusal uyumsuzluğun olduğu bir beraberlik.
 • İkizler-Başak: Birbirleriyle anlaşamazlar.
 • İkizler-Terazi: Mutlu ve uyumlu bir beraberlik. İdeal bir çift.
 • İkizler-Akrep: Sorunların yaşanacağı bir beraberlik.
 • İkizler-Yay: Birbirlerini tamamlayan, uyumlu bir beraberlik.
 • İkizler-Oğlak: Karşılıklı menfaatlerin durumuna göre sürecek bir beraberlik.
 • İkizler-Kova: Birbirlerine uyum sağlarlar.
 • İkizler-Balık: Zor bir ilişki. Birbirlerinin duygularını tatmin edemezler.

İkizler Burcu İçin Cinsellik

Değişken bir karaktere sahip olan ikizler tek gecelik ilişkilerden hoşlanır. İnsan ilişkilerinde son derece iyi olsalar da bunu özel hayatlarına yansıtamazlar. Kendi hayatlarını kontrol edemedikleri gibi bir başkasının hayatlarına müdahale etmesine dayanamazlar.

Geçici ilişkilere olan merakı yüzünden cinsel deneyimleri oldukça fazladır. Seks sırasında yataktaki pozisyondan ziyade rol değişimlerinden hoşlanırlar. Çok konuşkan oldukları için seks sırasında da bu yönlerini kullanırlar. İlgili, ilgisiz konulardan bahsederek dikkatlerini başka şeylere verebilirler.

Advertisement

İkizler Burcu ve Diğer Burçlar Arasındaki Cinsel Uyum

İkizler-Koç: Her ikisi de canlı, coşkulu ve cinsel yaşamda çeşitlilik meraklısıdır. Yatak odasında kolay kolay sıkılmayacaktır. Koç, ikizlerin ihtiyacı olan sağlam yönlendirmeyi verebilecek niteliktedir. İkizlerin sıkça yaptığı nazlar koçu sinirlendirmek yerine tahrik edecektir. Kısa süre için harika bir ikili olurlar. İlişkilerinin uzun süreli bir aşka dönüşme şansı da yüksek.

İkizler-Boğa: Kıskanç ve sahiplenici boğa, flört etmekten hoşlanan ikizleri elde edemez, ikizler boğanın kısıtlayıcı tavrından nefret edecek ve kaçmaya çalışacaktır. Cinsel açıdan ikizler, boğayı fazla durgun bulacaktır; buna karşılık boğa, ikizlerde ihtiyacı olan güveni bulamaz. Eğer bu iki burcun uygun olmadığını düşünüyorsanız çok haklısınız! Kısa süren mutsuz bir beraberlik muhtemel sonuçtur.

İkizler-İkizler: Eğer sürerse çok eğlenceli bir ilişki olacaktır ama pek çabuk sallantıya girebilir. Geçici bir cinsel çekim dışında bütün veriler doğrudan bir kaosa işaret ediyor. Her ikisi de flört etmeye düşkün, atılgan ve kolayca sıkılan tiplerdir. Fırtınalı bir aşk ve muhtemelen felaket bir evlilik olacaktır. Nadir durumlarda bu ilişki yürüyebilir ama oldukça ilginç bir çift olacaklardır.

İkizler-Yengeç: Bu ikilinin ilişkisi daha baştan tehlikelidir. Yengeç fazla hassastır ve gerçek duygularını göstermekten utanır. İkizler aşkla oynarken yengeç aşkı ciddiye alır. Yengecin övülerek içinin rahatlatılmasına ihtiyacı vardır. Oysa ikizler acımasız olabilirler. Bu yapısal farklılıklar, yatak odasında sık sık sorun yaratabilir. Aralarındaki ilişki gün geçtikçe kötüye gidecektir, evlilik ise gerçekten batmaya mahkum bir gemidir.

İkizler-Aslan: Geniş yürekli, cömert aslan ikizlerin elinde şaşkın bir kediye döner ve bundan da hoşlanır! İkizler cinsel oyunlarda çok yönlü ve zekidir. Aslan buna hayranlık ve sevgiyle cevap verecektir. Aslan ikizlerin kendi yolunu izlemesinden memnundur; buna kusur bulmaz ve şüpheyle bakmaz. İdeal bir çift. Aşk ilişkileri heyecan ve eğlenceyle dolu olacaktır ve daha kalıcı bir ilişki için de yıldızları son derece parlak.

İkizler-Başak: Başak, ikizleri henüz büyümemiş bir aşık, ikizler de başağı batağa saplanmış can sıkıcı biri gibi görür. Başak, cinsel davranışları konusunda sabit fikirlere sahiptir. Bu, ikizleri tereddüde düşürür. Tutku ateşleri sönmeye yüz tuttuğunda başak ikizlere kusurlar bulup onu eleştirmeye eğilim gösterir. Böylece ikizlerin gözü dışarıya döner ve değişiklik arayışına girer. Yıldızları çapkın aşıklar olarak, uzak geleceğe pek güvenmemelidirler.

İkizler-Terazi: Çekici ve ilginç bir ikili. Her ikisi de sevgi doludurve sevişmeleri ateşli olacağa benzer. İkisi de kıskançlık ve sahiplenmeden uzaktır. Yapıları birbirlerini durgunlaştırmaya müsaittir. Aralarındaki ilişkiden zevk alacaklardır. Evlilikte özellikle terazi ev bütçesine dikkat etmesi için ikizleri ikna edebilirse mutlu bir yaşamları olur.

İkizler-Akrep: Cinsel açıdan uyumludurlar ancak bu ikili fiziksel çekimin her şey olmadığını kanıtlar gibidir. Akrep kıskanç ikizler ise vefasızdır. Akrep dizginleri fazla çekerse, ikizler şaha kalkacaktır. Tutkulu bir dönemden sonra ilişki tatsızlığa hatta düşmanlığa dönüşecektir. Evlilik ise ancak istisnai bir çiftin yürütebileceği türdendir.

ikizler burcu

Kaynak: pixabay.com

İkizler-Yay: Her ikisi de huzursuz, değişken ve sevgilerini belli etmeyen kimselerdir. İkizler, yayın yatak odasındaki performansını eleştirmeye eğilim gösterecektir. Bu ilişkide başka zayıf noktalar da vardır. Ama aralarındaki güç kaynağı, ikisinin de talepkâr olmamaları ve birbirlerini sahiplenmemeleridir. Aralarındaki macera bir anda başlayacak ve aynı şekilde son bulacaktır. Evlilik için her ikisinin de çaba göstermesi gerekir. Ancak bunu başarabilirlerse mutluluk dolu bir evlilikleri olabilir.

İkizler-Oğlak: Tutucu, ağırbaşlı ve evine düşkün oğlak için ikizler fazla serbest, sabırsız ve bağımsızdır. İkizlerin bazı cinsel davranışları ciddi oğlağa utanç verici gelebilir. Oğlağın fiziksel ihtiyacından daha fazla endişe duyduğu konular vardır: İş, para, kariyer gibi. Bu yüzden oğlak, ikizlerin dağınık zihinli olduğunu düşünür. Aralarında bir aşk ilişkisinin olması mümkünse de başarılı bir evlilik yapmaları “aşk her şeyi yener” sözünün kanıtlanmasına bağlıdır.

İkizler-Kova: Duyarlı ikizler, kovanın fantezilerini anlar ve takdir eder. Maceraperest ve yaratıcı iki aşık haline gelebilirler. Bu ilişkinin özelliği önceden kestirilememesidir. Aşk macerası her an yumuşak geçmese de heyecan verici ve mutluluk dolu olabilir. İlişkileri bitse bile arkadaş kalacaklardır. Evlilikleri, aralarındaki tutkuyla değil sevgiyle dikkat çekecek, rahat ve zevkli geçecektir.

Advertisement

İkizler-Balık: Yeni cinsel şekiller düşünmede, uygulamadan daha iyi olacaklardır. Balık, deneyimlerden zevk almaya düşkün ikizler için biraz fazla duygusaldır. Bu durumda ikizler, kendi çizgisinde devam eder. Bu, bir tür şüphe ve güvensizlik ortamı yaratır. İkisi arasında gerçek bir sevgi olabilir ama güvensizlik ilişkilerine zarar verecektir. Riskli bir aşk macerası, mutsuz bir evlilik.

İkizler Burcunun Hediyesi

Günü gününe uymayan, değişken ikizlere pratik yaşamı kolaylaştıran her tür eşyayı düşünebilirsiniz. Hemen her şeye ilgi duyduklarından onlara hediye seçmek kolaydır. Rahat spor giysiler, modern aksesuarlar ve takılar, sevimli oyuncaklar, popüler kitaplar onlara göredir. Taşınabilir satranç takımı veya bilgisayar oyunları da ilgilerini çekecektir.

Gözlemlemek, algılamak, hareket halinde bulunmak için doğmuş ikizler burcu insanları için dünya öğretilerle doludur ve harcanacak bir saniye bile yoktur. Aynı anda birkaç hayatı yaşayabilir, tekdüzelikten ve can sıkıntısından nefret eder. Yeni düşüncelere açıktır. Meraklıdır, araştırıcıdır. El becerileri çok gelişmiştir ve konuşurken bile elleri hareketlidir.

İkizler Burcu İçin Tatil

İkizler için seyahat, yeni şeyler öğreneceği, heyecanlı deneyimler yaşayacağı, ufkunu genişleteceği ve hayatına yeni bir bakış açısı kazanacağı harika bir fırsat demektir. İkizler insanı tatile dinlenmek için değil, değişiklik için gider. Tatil programı yaparken dikkat etmesi gereken en önemli konu, gittiği yerde kafaca ve fiziksel olarak tamamen meşgul olabileceği aktivitelerin olmasıdır.

İkizler Burcunun Taşı

Süs taşı kaplan gözüdür. Azim gücünü temsil eder. Neşe ve mantık taşıdır. Kaplan gözü kahverengi ve altın sarısı rengi olan bir tür kuvarstır. Türkiye’de çok az bulunur. İkizlerin uğurlu taşları; akik, inci, sitrin, kehribar, asil topaz ve kalsittir.


Leave A Reply