İkizler Burcu Nasıl Beslenmelidir?

0

İkizler burcunun beslenme şekli nasıldır, neleri sever? İkizler burcuna uygun beslenme şekli nasıldır, nasıl beslenmelidir, uygun diyet örneği.

Advertisement

İkizler Burcu İçin Beslenme

Yemek yerken çok acele ettikleri için sağlıklarına zarar verirler. Yemekleri çiğnemeden yutmaktadırlar. Az ama sık yemeyi prensip haline getirmelidirler. İkizler kemiklerinin sağlıklı olmasını istiyorsa sağlıklı beslenmelidir. İkizlerde kan pıhtılaşması çok sık görülür. Balık, tereyağı ve köy peyniri, havuç, portakal, greyfurt, şeftali, erik, üzüm suyu, kuru üzüm ve badem beslenme listenizde vazgeçilmez besinler olmalıdır. Sakinleşmeniz ve huzurlu olmanız için de şifalı bitkiler ve kafeinsiz çaylar tam size göre.

Bu burçtakiler klasik 3 öğün yemek düzenini pek sevmezler. Bunun yerine sabah kahvaltısı yapmayıp, öğlen güzel bir kahvaltı hazırlamayı, akşam ise bol çeşitli bir yemek sofrasına oturmayı tercih ederler. Sandviç ve abur cubur tarzı yemeklere çok düşkün oldukları için en çok gereksindikleri şey iyi bir beslenme düzenidir. Yoksa bu düzensiz yemekler sivilceden kabızlığa kadar çeşitli sorunlara neden olur. Yemek yemek konusunda evsel bir düzeni benimseyip fast-food tarzı yemeklerden uzaklaşmak kilo problemini ortadan kaldırmak için iyi olacaktır. En azından günde bir öğün ev yemeği yemelidirler.

İkizler Burcu İçin 2 Günlük Diyet

1. GÜN:

Advertisement

Kahvaltı: 1 bardak muzlu süt, 1 dilim kızarmış ekmek.

Arada: 1 tane elma.

Öğlen: Tavuklu sandviç: 1 kepekli sandviç ekmeğinin arasına 1 kaşık light mayonez, 200 gr. tavuğun göğüs etinden, yeşil salata ve domates konarak hazırlanır. Yanında 1 bardak ayran

Arada: 1 tane havuç.

Akşam: 1 tabak az yağlı sebze yemeği, 3-4 kaşık diyet yoğurt.

2. GÜN:

Advertisement

Kahvaltı: 1 dilim kepek ekmek, 1 haşlanmış yumurta, 1 domates.

Arada: 1 dilim karpuz.

Öğlen: 1 tane sosisli sandviç (ketçap koyabilirsiniz), 1 bardak ayran.

Arada: 10 tane kiraz.

Akşam: 1 tabak sebze çorbası, 1 tane biber dolması, bol salata.

Arada: 1 tane elma.


Leave A Reply