Karlar Ülkesi 2’nin Konusu Yorumlar Yeni Karakterler İlginç Bilgiler

0
Advertisement

Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2) filminin konusu nedir? Filmde neler yaşanıyor, Anna ve Elsa’nın yeni maceraları, film hakkında ilginç bilgiler.

Karlar Ülkesi 2

Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2)

Anna ve Elsa’nın yeni maceraları başlıyor. Bu sefer yanlarında Olaf, Sven ve Tabi Kristoff da var. Söz konusu olan ise Krallıklarını kurtarmak. Tam okulların ara verdiği, tatile girdiğimiz haftada sinemalara girecek olan Frozen 2 hakkında merak ettikleriniz ve filmin konusu.

Karlar Ülkesi 2

Konusu;

Arendelle geçitinin açılıp, Elsa ve Anna’nın birbirine kavuşmasının ardından üç yıl geçmiştir. Anna çok mutludur, herşey mükemmeldir. Kız kardeşi geri dönmüş, geçit açık, Elsa kraliçe ve Kristoff, Olaf ve Sven yanındadır. Olaf’ın erime gibi bir derdi olmadan yaz mevsiminin tadını çıkarabilecek kendine ait bir kar yağışı bile vardır. Fakat tüm bunlar yalnızca Elsa’nın duyabildiği kuzeyden gelen bir çığlık ile bölünür. Mutlulukları uzun sürmeyecektir.

Karlar Ülkesi 2

Advertisement

Babaları onlar daha küçükken Elsa ve Anna’ya büyülü ormandan bahsetmiştir. Kral Agnarr yani babaları vaktiyle Büyülü Orman’da büyük bir tehlike atlatmıştır. Bu orman, doğanın büyülü ruhları tarafından yönetilmektedir. Hava, ateş, su ve toprak. Bu ruhlar tehlikeli de olabilmektedirler.

Karlar Ülkesi 2

Kral Agnarr’ın ormanı ziyaretinde işler ters gitmiş ve Kral bu ruhları kızdırmıştır. Canını zor kurtarmıştır. Onu neyin kurtardığını bilmemekle birlikte, bir ses duymuş ve büyülü bir sisin ormanı sarıp, herkesi dışarı attığını bilmektedir. Babaları Anna ve Elsa’yı bu ormanın tekrar uyanabileceği ve tehlikeli olabileceği konusunda uyarmıştır. Anna ve Elsa bu olası tehlike konusunda çok endişelendiklerinden, anneleri, bilmek isteyebilecekleri her şeyin cevabını taşıyan bir yer hakkında onlara bir ninni söyler. Ninni, filmdeki ilk şarkıdır.

Karlar Ülkesi 2

Ve şimdi de ormanın ruhları uyanmıştır. Troller de Elsa’yı krallığının tehlikede olduğu konusunda uyarırlar. Kız kardeşi Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte, Elsa’nın büyülü güçlerinin kaynağını keşfetmek ve krallıklarını kurtarmak için vatanları Arendelle’nin ötesinde yeni bir yolculuğa çıkarlar.

Karlar Ülkesi 2
Elsa krallığını kurtarma yolculuğunda Karanlık Deniz ile yüzleşmek zorunda kalır. Filmde Nokk adlı sudan yapılmış bir at ile tanışıyoruz. Filmde ayrıca kayadan yapılmış olan Dünya Devleri de mevcut. Bu devler asimetriktirler, bu da hareket etmelerini çok zorlaştırır ve ayrıca süper ağırdırlar.

Advertisement

Karlar Ülkesi 2

Yeni karakterler ve konusu ile Karlar Ülkesi 2 de birinci film kadar ilgi göreceğe benziyor.


Leave A Reply