Monçiçi (Monchhichis) Ne Demek? Monçiçi Kime Denir?

0

Monçiçi orjinal adları “monchichis” ve “monchhichis” olan, hanna barbera yapımı 80’li yılların çizgi filmidir. Değişik tipleri vardır, şirinleri andırırlar. İşte resimleri.

Monchhichis, Japon şirketi Sekiguchi Corporation tarafından piyasaya sürülen doldurulmuş oyuncak bebek serisine dayanan bir Amerikan animasyon dizisidir. Yapımcılığını Hanna-Barbera’nın üstlendiği dizinin ilk gösterimi 10 Eylül 1983’te The Monchhichis/Little Rascals/Richie Rich Show’un bir parçası olarak Pac-Man’in (o zamana kadar kendi yarım saatlik zaman aralığı verilmişti) yerini alarak ABC’de yayınlandı. Sadece 2 sezon sürdü ve reyting sebepli olarak çizgi film sonlandırıldı.

Tüürkiye’de Monçiçi olarak isimlendirilen bu çizgi film ve oyuncakları daha ziyade minyon ve ufak tefek olan kişiler için bir dönem kullanılmıştır. Ancak bu isim şimdilerde pek kullanılmamaktadır. Zaten hepsi topu sadece 2 sezon oynamış bir çizgi filmi bulunmaktadır ve bu dönemde oyuncakları üretilmemektedir.

Peki bu oyuncaklar için nasıl bir konu bulunmuştur. Monçiçiler, bulutların çok üzerinde uzun ağaçların en tepesinde Monchia’nın ormanlık bölgesinde yaşayan maymun benzeri yaratıklardır. Kabilenin lideri Wizzar, düşmanları Horrg’u ve Grumplor’un kötü Grumplin’lerini yenmek için büyüler ve iksirler yapabilen büyülü bir büyücüdür.

Monçiçi

Monçiçi

Monçiçi

Monçiçi

Monçiçi


Leave A Reply