Ofiste Klasik Müzik Veriminizi Artırıyor ve Müziğin Motivasyona Katkısı

0

Herkes tarafından bilinen ve kabul gören, ama çalışma hayatında çok da fazla pratiğe geçirilemeyen bir gerçek var: İş yerinde dinlediğiniz klasik müzik, veriminizi pozitif yönde etkiliyor…

Ofis Çalışanları

Ofiste Klasik Müzik

İşinizden sıkıldınız, işinizin artık sizi tatmin etmediğini ve bir süre daha aynı ofis içinde çalışırsanız mutsuzluktan öleceğinizi düşünüyorsunuz. Belki doğru işte, doğru bir görevde çalıştığınıza dair olan inancınızı bile yitirdiniz. Bu ofiste çalışmaya devam ederek hayatınızın hatasını yaptığınızı düşünüyor. Fakat küçük detaylarla çalışma ortamınızda farklı bir atmosfer yaratmayı aklınızdan bile geçirmiyorsunuz.

Günümüzde, iletişim aracı olmanın ötesinde eğlendirici, sakinleştirici ve dinlendirici boyutları da ön plana çıkan müziğin, ofiste, çalışanları memnun edici bir ortam yaratmak konusunda oldukça verimli sonuçlar doğurduğu gözleniyor. Uzmanlar tarafından insan davranışlarında pozitif etkiler yaratma amacıyla da kullanılmaktadır. Müzik terapisi, ofis ortamını geliştirmek ve çalışanları motive edebilmek amacıyla uygulanan oldukça etkili bir metot.

Amacı dinleyicilerin kulaklarını süzgeç gibi değil huni gibi kullanmaya özendirmek. Bestecinin seçtiği seslerle yetinmeyip ortamda ses adına ne varsa algılamalarını sağlamak olan klasik müziği dinlemek ofis içindeki kimliğinize hayat verir. Çalışma arzunuzu canlandırır.

Sizi, hiç bir zaman içtenlikle yapmadığınız ve bir zorunluluk olarak gördüğünüz çalışma saatleriniz içerisinde sadece farklı dünyalara götürmek ve ruh halinize oksijen pompalamakla kalmaz, veriminizi de artırır. Böylelikle ofisinizde çalışma masanızın dağınıklığı ve işlerin bitmek tükenmek bilmeyen hali içerisinde başınıza gelebilecek en güzel şey olarak veriminizi ve motivasyonunuzu olumlu yönde geliştirir. Ayrıca müzik insanların moral kaynağı olarak da performanslarını artırmalarına büyük ölçüde yardımcı olur.

İletişimin sözlü olmayan biçimi olarak da değerlendirebileceğimiz müzik.

Özellikle bire bir iletişimin ve dostluğa dönüştürülemeyen iş arkadaşlıklarının yaşandığı ofislerde uyumlu bir atmosfer yaratmak açısından da oldukça pozitif sonuçlar doğurabilir.

Özellikle iş yoğunluğunun çok olduğu günlerde çalışanların stresli olması. Birbirleriyle iletişim kurmakta zorlanması da ofis içerisinde yaşanan önemli sorunlar arasında. Oysaki üzerinizdeki negatif elektriği ofisinizde klasik müzik dinleyerek atabilmeniz mümkün. Böylelikle geri dönüşü mümkün olmayan tartışmalara meydan vermezsiniz ve karşılıklı anlayış çerçevesinde olumlu bir ofis ortamı yaratabilirsiniz.

Klasik Müzik

Ofiste size biçilen görev sadece işinizi yapmak değil, müzik eşliğinde işinizi yaparak kendiniz için yarattığınız ortamdan zevk almaktır. Ofisinizde geçirdiğiniz süre içerisinde, kendinizi cezalandırılıyormuş gibi hissetmekten vazgeçin, kendinize özel alanlar yaratın ve psikolojinize olumlu bir bakış açısı getirin. Klasik müzik dinlemenin, üzerinizde yarattığı pozitif enerjiye siz de inanamayacaksınız…

Bach, Schubert, Verdi, Chopin, Brahms ve Mozart gibi ünlülerin bestelerine ofislerinizde yer açmanızı ve çalışma saatlerinizi huzurlu bir atmosfere dönüştürebilecek olan bu zevkten kendinizi mahrum etmemenizi öneriyoruz.


Leave A Reply