Rüzgar Erkoçlar Kimdir?

0
Advertisement

2013 yılında cinsiyet değiştirerek erkek olan eski ismi Nil Erkoçlar olan Rüzgar Erkoçlar kimdir hayatı hakkında bilgiler.

Hem eski hem de yeni hali
Doğum ismi Nil Erkoçlar’dır. Sonradan Onur Rüzgar Erkoçlar ismini almıştır. 26 Mart 1986 İstanbul doğumlu Türk dizi oyuncusu ve foto modeldir.

Rüzgar Erkoçlar oyunculuğa çok küçük yaşlarda henüz 10 yaşında iken oynamış olduğu reklam filmleri ile başlamış olup özlelikle 15 yaşında iken oynamış olduğu Molped reklamı ile pek bir ünlenmiştir. Ardından da ilk dizi deneyimi gelmiştir. İlk dizi oyunculuk deneyimini Berna Laçin’in başrolünde yer aldığı “Seni Yaşatacağım” isimli dizide oynayarak dizi oyunculuğuna da adım atmıştır. Bu dizi bittikten sonraki ikinci dizisi ise bu defa Kadir İnanır’ın başrolünde yer almış olduğu “Bütün Çocuklarım” isimli dizi olmuştur.

Rüzgar Erkoçlar’ın en tanınan rolü ise bir dönemin oldukça sevilen dizilerinden olan “Emret Komutanım” disizindeki Foto Fato rolü olmuştur. Burada askeriyenin güzel fotoğrafçısı rolünü oynamıştır.

2010 yılına Cem Yılmaz ile oynamış olduğu Türk Telekom reklamlarında bir periyi canlandırmış ve bu reklamdan elde etmiş olduğu para ile kendine bir ev aldığını açıklamıştır.

2013 yılı Rüzgar Erkoçlar için bir dönüm yılı olmuştur. Sonradan Ayşe Arman’a vermiş olduğu röportajdan öğrendiğimize göre 2011 yılında başlamış olduğu hormon tedavileri sonrasında 2013 yılı başında ameliyat olarak erkek olmuştur. Nil Erkoçlar olan adınıda Onur Rüzgar Erkoçlar olarak değiştirmiştir.

Advertisement

Cinsiyet değiştirdekten sonra yaptığı işler kesilen Rüzgar Erkoçlar’ın bir dönem Şişli’de bir pastanede çalıştığı da bilinmektedir.

Rüzgar Erkoçlar’ın bir ablası bir de kız kardeşi bulunmaktadır. Rüzgar Erkoçlar aynı zamanda Suadiye Lisesi mezunudur.


Leave A Reply