Şiş Köfte Kebap Tarifi

0

Şiş köfte kebap nasıl yapılır? Şiş köfte kebap tarifi, malzemeleri yapılışı hakkında bilgi.

Şiş Köfte Kebap Tarifi

Hem göze hem de damak tadınıza hitap eden süper bir tarif. Hem kolay yapılıyor. Hem sunum yaptığınız kişileri etkiliyor hem de oldukça doyurucu.

Advertisement

Şiş Köfte Kebap Malzemeleri:
300 gram köftelik kıyma
Küçük paket milföy
1 küçük soğan
Galeta unu
Uzun şişler

Şiş Köfte Kebap Tarifi

Şiş Köfte Kebap Tarifi:

Öncelikle köftelerimizi hazırlamamız gerekiyor. Köftemizi hemen kolayca hazırlayabiliyoruz fazla zaman almıyor. Yarım bardak galeta unu, rendelenmiş soğan ve kıymayı hemen karıştırıp içerisine bir miktar tuz atıp köfte kıvamına gelinceye kadar karıştırıyoruz. Daha sonra avuç içinde ovalayarak küçük toplar halinde köfteleri hazırlayıp kızartıyoruz. Köftelerimiz böylece hazırlanmış oldu.

Advertisement

Milföy hamurunu önceden buzdolabından çıkartıyoruz. Yumuşamaya başlayınca paketten çıkartıp birleştirin ve iyice yoğurun. Normal bir hamur görüntüsü alana dek yoğurun. Bu yoğurma işleminde milföy hamurunuz daha yumuşayacaktır. Bundan sonra Milföy hamurlarımızdan parçalar koparıp avuç içimizde yoğurup aynen köftelerin şeklinde küçük toplar halinde hamurcuklar hazırlıyoruz.

Fırınımızı 150 derece ayarlayıp önceden ısıtıyoruz. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsimize küçük top halindeki Milföy hamurlarını koyup fırına veriyoruz. Fırında 10 ila 15 dakika aralığında bırakıyoruz. Ancak ara ara kontrol etmenizi ve göz kararı fırında bırakmanızı öneririz.

Milföy hamurları fırında piştikten sonra ekmek gibi olacaklardır. Normal milföy ile yapılmış börekler gibi çabuk dağılmayan bir yapıya kavuşacaklarından şişlere çok kolay bir şekilde dizilecektir. Bir adet milföy topu bir adet köfte şeklinde şişlere diziyoruz.

İnanılmaz derecede hemen doyuran oldukça güzel bir yemek ortaya çıkmış oluyor. Davetlerinizde de kullanabileceğiniz güzel bir alternatif.

Şimdiden nkfu.com olarak afiyet olsun diyoruz…

Şiş Köfte Kebap Tarifi

Advertisement

NOT : sihirliyemektarifleri.com sitesi nkfu.com içerisine dahil edilmiştir ve bu sebeple resimler üzerinde sihirliyemektarifleri.com yazmaktadır. Kopyalanması yasaktır.


Leave A Reply