Süper Sözler

0
Advertisement

Süper sözler. Bulabileceğiniz en süper sözlerden seçmelerin yer aldığı sayfamız. Hani bazı sözler vardır ya süper dersiniz işte o tarz sözleri sizler için toparladık.

Süper SözlerBeklemek güzeldir güzelim dönecekse eger beklenen, özlemek güzeldir güzelim özlüyorsa eger özlenen.

Verdigin cicegi kuruttum cicegin adı gül müydü karanfil miydi unuttum askımı ilan ederken sahidimiz ay mıydı günes miydi unuttum.

Ne kadar kolay artık seni seviyorum demek peki ya gercekten sevmek.

Eskiden olsa arkandan bakar aglardım, simdi arkama bile bakmam eskiden ugruna dünyaları yakardım, simdi bir kibrit bile cakmam.

Bugün bensem dün sensin, deli bensem zincirim sensin, sarhos bensem sarabim sensin, asık bensem askım sensin ve ben hala yasıyorsam sebebi sensin…

Advertisement

Aydınlık dünyamı karanlık eyleme, seven yüregimi sensizlige sürükleme, her sigara dumanında aklıma düsme, düste gör benim düstügüm bu hale.

Yagmuru sevdigini söylüyorsun, yagmur yagdıgında semsiyeni acıyorsun rüzgârı sevdigini söylüyorsun, rüzgâr estiginde pencereni kapatıyorsun; korkuyorum cünkü beni sevdigini söylüyorsun.

Kalbimde arama eski yerini, sen gözümden akan sele karıstın.

Kendini bilmeli insan, kendini görebilmeli, el alemi tarttıgı terazisinin bir kefesine kendini, bir kefesine de vicdanını koyabilmeli. Evet, koyabilmeli, koyabilmeli ki; haddini, hududunu sınırını görebilmeli. Evet, görebilmeli ki; hic te masum olmadıgını anlayabilmeli.

cicegin dikeni var diye üzülecegimize, dikenin cicegi var diye sevinelim.

Bir gün sen de beni ararsın. Bir hasret seni yakar, deli bir özlem sarar aglarsın. Geri dönmek istersin, eski bir sarkı yakar birden, gözlerin dolar aglarsın, elimde degil unutmak seni, kacsam da kovalar anılar beni, bos hayallere sarılır gibi, kolay mı unutmak biranda seni.

Advertisement

Hayatta edindigim tecrübeler, yedigim kazıkların toplamıdır.

Haritalara bakıyorum evin yok, sözcüklere bakıyorum adın yok, kendime bakıyorum seni görüyorum, cünkü benden baska yerin yok.

Hani sadece ölüm ayırırdı bizi, söyle sevgilim… Hangimiz öldü?

Güne seninle baslamak ne güzel sey gülüm dogan günesi seninle karsılamak her gün kucak kucak cogalmak bir karıs daha uzaklasmak yalnızlıktan kara nöbetlerden düsleri paylasmak her renkte yenidünyalarda sevginin temsilcisi olmak.

Ne kadar detaylı planlarsan, kader sana o kadar sert vurur.

Asktı o! Degistiren tüm gecelerimi asktı o! Beni durup durup yenileyen oydu, duygulu yapan hoyrat ellerimi oydu, doludizgin gidisime dur diyen.

Bir de sevgilinin öne gelen saclarını arkaya atıp, yavasca yanaktan öpmesi gibi bir gercek var…

Seni düsünür, seni özlerim, sevgilerin özlemlerin derinliginde. Ne olur kır seytanın bacagını bir kez beni hatırla, bir sonbahar serinliginde.

Yarınlar hep güzel olacak derler, oysa bugünlerde dünlerin yarını degil mi?

Misafirsin bu hanede ey gönül, umdugunla degil buldugunla gül, hane sahibi ne derse o olur, ne kimseye sitem eyle, ne üzül…

Deli gibi sevip aklını alacaksın kadının. Yarı yolda bırakıp ; “ahını” degil.

Advertisement

Aksamın matem rengine büründügü saatte, gökyüzündeki kandiller tek tek yanmaya basladıgında, icimde sessiz bir cıglık. Özlemeyi özledim. Özlemeye deger ne kaldıysa.

Asık olup ıstırap cekecegime, nezle olup burnumu cekerim.

Gecer elbet efendim gecer. Bazısı teget gecer, bazısı deler gecer, bazısı deser gecer, bazısı parcalar gecer; ama mutlaka gecer…

Her seven isimsiz bir kahramandır ve insan sevebildigi kadar insandır!

Öyle eksildik ki yasarken bize dokunan her seyi eksiltiyoruz. Yalnızlıgımızla cogalıp kalabalıgımızla eksiliyoruz. Ve öylesine kalabalık ki yalnızlıgımız; ne yana dönsek kendimize carpıyoruz.

Bilmezler yalnız yasamayanlar nasıl korku verir sessizlik insana; insan nasıl konusur kendisiyle; nasıl kosar aynalara bir cana hasret, bilmezler.

İyimser bir insan ayakkabıları calınınca “ayaklarım var ya” diyebilen insandır.

Benim bütün dualarım seninle sen bir ömür boyu mesut olasın diye, yalvarırım gündüz gece, hayalin gözlerimde, benim olasın diye.

Bin yıl ömrüm olsaydı bin yıl seni severdim, bin yıl seni sevseydim bin yıl daha isterdim.

Yasamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olamaz, unutma ki sevmek daima beraber olmak degil sensizken bile seninle olabilmektir.

Uzaklık kücük sevgileri öldürür, büyükleri ise yüceltir tıpkı rüzgârın mumu söndürüp atesi alevlendirdigi gibi.

Advertisement

Yalnız bir kalbin tek bir anahtarı vardır masum bir gülümseme ne olur gülümse! Bana degil kendine cünkü bunu en cok sen hak ediyorsun!

Adını kalbime askla kazımıstım bos ver aldırma belki bir gün silerim güzel bir rüyayı gercek sanmıstım seni sevdigim icin özür dilerim.

Sen cölde yagacak yagmur kadar degerli dalında acmıs cicek kadar güzelsin kaybedilmeyecek kadar önemli, kaybedilince de bulunmayacak kadar özelsin!

Ben sana “sevmeyi” ögretemedim, sen de bana “unutmayı” ögretemedin.

Gözlerinde baharları beklerken icindeki kıs beni vurur; sen bilmezsin yüregimden sevdana ne sular akmak ister durur!

Ask elmayı yemekle baslar, ayvayı yemekle biter.

Gelip gecicidir dediler, cocuksun unutursun dediler, bosuna üzme kendini kimleri seveceksin dediler ama yanıldılar benim ilk ve tek askım sendin ve öyle kalacaksın!

Mutluyken dinledigin sarkının ritmine, mutsuzken sözlerine dikkat edersin.

Eger beni daha fazla üzmek istemiyorsan rüyalarıma bile girme sakın n’olursun unutmak doganın en güzel armaganı insana biliyorsun senin de son armaganın unutulmak olsun…

Kızlar artık beyaz yatlı prenslerini bekliyorlar.

Deliye sormuslar sen hic asık oldun mu diye. Deli gülmüs soran kisiye, ben neden delirdim ki diye.

Advertisement

Sana sarılmayı o kadar cok seviyorum ki cünkü o sırada yüzüne bakmam gerekmiyor.

Ben acı satın alırım, gögsümde bak onca yara var ben acı satın alırım, yitirilmis umutlardan ben gülüs satın alırım, yüzümde bak onca cizgi var ben gülüs satın alırım, icimdeki cocuklardan!

Hayat yollardan cizilmis olsa bile yollardan birini sececeksin sectigin yolda ölüm bile olsa selam verip gececeksin.

Kalbimi kırmak suya yazı yazmak kadar zordur. Kalbimi düzeltmek ise gece dogan günese dokunmaya benzer. Sen o suya yazı yazdın. simdi günesin dogmasını bekle.

Büyüyünce anlarsın dedikleri hicbir seyi anlamadım hala. Bir an önce anlasam iyi olur, daha ne kadar büyüyebilirim bilmiyorum.


Leave A Reply