Ü Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Listesi Özellikleri, Ü İle Hayvan

0
Advertisement

Baş harfi Ü olan hayvanların isimleri listesi ve özellikleri, resimleri. Ü harfi ile başlayan hayvanlar nelerdir, hakkında bilgi.

Ü Harfiyle Başlayan Hayvanlar

Ü harfiyle hayvan

Arka resim kaynak: commons.wikimedia.org

ÜÇ BENEKLi GURAMİ BALIĞI

üç benekli gurami

Kaynak: commons.wikimedia.org

Gövdeleri biçimsel yönden İnci Guramiyi anımsatır. Gümüşü mavi ve gümüşlü yeşil renkte olanları vardır. Bütün gövde bu temel rengin yer yer koyulup açılmasıyla ebruli bir görünüm kazanır. Gövde de, biri kuyruk başlangıcında diğeri karın üstünde olmak üzere iki tane siyah beneği vardır. Yüzgeçleri görünümlerine büyük bir çekicilik veren beyaz, sarı, veya portakal rengi beneklerle bezenmiştir. DEVAMI

ÜVEYİK

Üveyik kuşu

Kaynak: pixabay.com

Üveyik, kuşu güvercingillerdendir. Boy olarak kumru veya güvercinden biraz daha küçüktür. Şirin, zarif, ürkek ve narin bir görünüşü vardır. Boynunda bulunan kınalı halesiyle, rengârenk tüyleriyle ve kanatlarıyla sanki dantela gibi motifleriyle göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahiptir. Üveyik kuşunun çoğunluğu mavi, yeşil ve grimsi bir genel görüme sahip olup tüylerinin altı beyaz tüylerle süslenmiştir.

meyve sineği

Kaynak: pixnio.com

ÜVEZ SİNEĞİ

Üvez Sineği, Sivrisinek, sineklerin de ait olduğu Diptera familyasına aittirler. Tıpkı onlar gibi bir çift kanatları vardır. Uzun, ince bacakları ve büyük dilleri vardır. Sivrisineklerin gövdeleri ve kanatları çoğu zaman minik pullarla kaplıdır. Erişkin sivrisineklerin boyu 3-9 mm arasındadır. En bilinen özellikleri yetişkin dişi sivrisineklerin, yumurtaları için kendilerini kanla beslenmeleridir. Nadir bilinen yönleri ise, dişi ve erkek sivrisineklerin çiçek nektarlarından beslenmeleridir.

ÜZGÜN BALIĞI

üzgün balığı

Kaynak: commons.wikipedia.org

Üzgünbalığı tropik ve ılık sularda yaşayan bir dip balığı türüdür. Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz’de yaşar. Boyu 10 ila 30cm arasında değişir. Erkeklerin boyu dişilere oranla daha uzundur. Bedensel özellikleri hızlı yüzmeye uygun olmayan üzgün balığı 430, ama genellikle 200 metre derinliğindeki suların kumlu ve çamurlu zeminlerinde yaşar. Ancak iri göğüs yüzgeçleri sayesinde aniden öne doğru fırlar.

Advertisement

Leave A Reply