Yengeç Burcunun Sağlık Durumu

0

Yengeç burcu hangi sağlık problemlerini yaşayabilir? Yengeç burcunun sağlık sorunları, hastalıkları, güçlü olduğu noktalar nelerdir?

Yengeç Burcu ve Sağlık

Yengeç burcu mideyi ve onikiparmak bağırsağını yönetir. Yengeç insanları kuruntulu ve çabuk üzülen kişiler olduklarından hazımsızlık çeker, ülser bile olabilirler. Süt bezleri çok iyi çalıştığı için yengeç burcu “anneler burcu” olarak bilinir.

Yükseleni yengeç olan kişiler, orta ya da kısa boylu, yuvarlak gözlü, soluk ve beyaz tenlidirler. Gözleri genellikle gri ya da çok a-çık mavidir. Yengeçler beslenmelerine dikkat eder ve beden eğitimi yaparlarsa sağlıklı olurlar. Zengin yiyeceklere düşkünlükleri ile tembellikleri özellikle orta yaşlarda şişmanlamalarına neden olabilir. Gastrit, barsak tembelliği ve böbrek hastalıkları da çekerler.

Yengeçler acıya hiç dayanamazlar. Hastalıklarını abartır, endişe ile hastalığı çağırırlar. Hastalandıklarında kendilerine bakanları canlarından bezdirirler. Yengeçlerin beslenmelerine özen göstermeleri gereklidir. Spor ve gündelik yürüyüşlerini her zaman yapmalıdırlar.


Leave A Reply