Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) olan üniversitelerdeki taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları

2021 Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık)Taban Puanları, Başarı Sıralamaları ve Kontenjanları

Aşağıda yer alan tabloda Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) bölümüne ait olan taban puanları alfabetik olarak doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Yeni Medya ve Gazetecilik

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Bölüm / Puan Türü / Kont. / Taban Puanları / Başarı Sıralamaları

Atatürk Üniversitesi (Erzurum) (Devlet) / Yeni Medya ve Gazetecilik (A.Ö.) / TYT / 257 / 188,70393 / 1.709.850

Advertisement

Yeni Medya ve Gazetecilik

60%
60%
Awesome

Çağımıza damgasını vuran bilişim teknolojileri içerisinde gelişen internet insanlık için yeni bir dönemin başlangıcı oldu. İnternetle birlikte iletişim ve medya alanında çok farklı yapısal ve işlevsel dönüşüm süreçleri başladı. Yazılı basın, görsel işitsel medya gibi ayrımlar ortadan kalkarak bütünleşik ve girift bir medya yapılanması ortaya çıktı. Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü bu yeni durumla uyumlu biçimde program öğretim amaçlarını belirlemiştir:

  • İş İmkanları
    6
  • Kazanma Zorluğu
    6

Leave A Reply