Aşık Edici Sözler

0

Aşık edici sözler. gerçekten bir kaç söz ile ya da söylenen bir söz ile insan aşık olur mu bilinmez ama yıldırım aşkı olduğuda kesindir.

Aşık Edici Sözler

AL yapı sorunu yaşayan bir kent gibiyim. Hangi gece sana olan aşkım yüzünden hüzünlensem gözlerimi su basıyor. Ne zaman sen kalbime düşsen işte o zaman kalbimin bütün trafiği karışıyor akmıyor. Seni seviyorum.

Acmayın perdeleri hüzün cöksün her yana. Sen olmadan, sen olmadan olmuyor bu hayat dedikleri.

Kalbim cam gibidir hemen kırılır sözlerim cok tanedir anlamlı, seni seviyorum cam kalbimin icinde sözlerim senin gibi her zaman anlamlı seviyor kalbim seni delikanlı.

Ben seni dün sevmedim cünkü dün geride kaldı, ben seni o bugün de sevmeyecegim cünkü bugün de bitecek. Ben seni yarın sevecegim cünkü yarınlar hic bitmeyecek.

Gec kalmıs bir askın nöbetcileriydik ta ki gözlerin gözlerime degdigi o günden sonra asık oldum sana bekledigim sendin hos geldin dünyama askım.

Yorulmusken kalbim dönen dünya icindeki acımasız hayatta, seni gördüm icimdeki dünya dönmeye basladı durduramıyorum icimdeki dünyayı harekete gecirdin engel olamıyorum seni seviyorum seni.

Seni ilk görünce tutuldu dilim durdu dünyam sanki, seni ilk görünce hayat gözüme renkli geldi kalbim dile geldi seni görünce asık oldu bu deli…

Beni karanlıktan aydınlıga, yalandan gercege, ölümden ölümsüzlüge götürdügün icin tesekkürler. Seni seviyorum!

Dogan her günün sabahında, icimde gözlerini görebilmek askı olmasa, inan hicbir seye degmezdi yasamak.

Kirli bir cocuk yüzüyüm kapında; ama dünyanın en temiz gözleriyle bakıyorum sana. seker degil istedigim, yüregini koy avuclarıma.

Gözlerinde baharları beklerken icindeki kıs beni vurur; sen bilmezsin yüregimden sevdana ne sular akmak ister durur!

Bilmezler yalnız yasamayanlar nasıl korku verir sensizlik insana; insan nasıl konusur kendisiyle; nasıl kosar aynalara. Bir cana hasret, bilmezler.

Zaman ömrümü alıp gitse de sessizce, seni kalbimden alamayacak yeminliyim askımın üstüne…

Parkta salıncak sırası bekleyen cocuk gibi bekledim seni. Biraz heyecan, birazda salıncagı baskası kapacak korkusu iste.

Atesin yaktıgından, günesin hareket ettiginden, gercegin bir yalan oldugundan kuskulan, fakat benim askımdan kuskulanma.

Kimsin sen? Yasamak isteyip de yasayamadıgım umutlarım, farkında olmadan yıllardır bekledigim mi? Kimsin sen? Sen benim sevdigimsin, sevdigimi söyleyebildigim.

Bugün her zamankinden farklı bir sey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca âsık olup seni düsündüm.

Yüregim umulmayan yaralarla bas edemezken, bir tatlı ask gülüsü özledi gözlerim ve sen hangi âlemde hangi düslerde isen gel, cünkü gülüsünü cok özledim…

Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi degil, özledigimi bil her an cünkü hicbir sey seni sevmek gibi degil!

Unuturum desem de inanma sakın, ömrümce kalbimden silinmez adın. Bir sızı icimde senden de yakın kalbimin sesini dinler bulurum seni.

Gitmek mümkün olsa gitsem uzaklara, sevmesem seni yaksam yüregimi, savursam küllerimi daglara denizlere, yeserirdi küllerim sana olan sevgimle.

Ask bir su damlası olsaydı okyanusları, bir yaprak olsaydı bütün ormanları, bir yıldız olsaydı tüm kâinatı sana vermek isterdim. Ama sadece seni seven kalbimi verebiliyorum.

Allah’ım beni öyle bir sonbahar ayazı öldür ki, sevdigim mezarıma koyacak tek bir gül bile bulamazsın.

Rüzgârın kemanını caldıgı ve damlaların pencerene vurdugu bir gecede yatagına uzanıp hayalini kurdugun ve keske dedigin tüm güzellikler senin olsun…

Karanlık gecede önemli degildir yıldızları görmek. Gündüzleri yıldızları görmek marifet, asık olmak önemli degil, bir ömür boyu sevebilmek marifet.

Sana bahceden gül degil günesten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerin de yanar diye korkuyorum.

Ask dedigin insana kaynar suyu basından asagı döktürür, buz gibi suyun icinde yüzdürür, ask öyle bir sey ki benim gibi adamı geceleri seviyorum diye inletir.

Asık olmak nedir bilmezdim ögrendim sayende, seni gördügümde dünya dönüyormus dedim, seni gördüm gözlerinde bittim seviyorum seni…

Gözyası ile bitecek kadar karamsar sevmedim seni ben seni umutlarıma katıp hayaller kurarak sevdim askım.

Kalbim yanıyor adeta adın kazındı bedenime her yerde ismin yazıyor nereye baksam seni görüyorum asık oldum diyorum duy sesimi bir tanem.

Seni ve sensizligi düsündükce, esen rüzgârların ardından yagan yagmurlar gibi sana ve sensizlige aglamak istiyorum.

Sana yalan sözler yazıp gözünü boyamak istemiyorum, sana sakız olmus sarkılardan sözler okumak istemiyorum sana kendimi veriyorum kalbimi veriyorum sana sözlerimi gözlerime bakıp okumanı istiyorum seni seviyorum kendi benligimle seviyorum seni.

Bir rüzgâr gibi hayatım savrulurken acımasızca sen cıktın karsıma tuttun elimi cektin hayatına, iste simdi yasamak nedir ögrendim yanında seviyorum seni askım.

Mürekkepten denizler, kâgıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdigimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım.

Ben seni unutmak icin sevseydim sana olan tutkunlugumu kalbime degil günesin cıktıgı zaman kaybolan bugulu camlara yazardım.

Bir gözyası akıttım ugrunda yine yine seni anımsadım ve agladım. Ama son gözyaslarım sanma ki seni unuttugumdan! Seni ölene kadar sevecegim derdim ya hep söz sevecegim o ana dek!

Beni bir dakika degil bir saniye degil bir saniyenin onda biri kadar sev. Bir yıl degil on yıl degil bin yıl mesut olurum.

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine baglanmısım ki sensiz duramıyorum.

Tenine dokunabilmek mi? Hâsâ! Gözüm göz menziline girsin yeter. Hadi düs düslerime; tutmayana ask olsun.

Sen Tanrıya dilenen dilek, göklere uzanan ellerimsin. Sen gözümden süzülen yas, tek düsüncem, hasretimsin. Sen yasadıgım ömür, en güzel günlerimsin.

Sen ruhuma cemre diye damlamadıktan sonra ben bu bedende neyleyim. Ask da sen, hasret de sen, ben de sen…

Gönlümün meclisinde herkes konussun istemem, kimse müdahale etmesin aska. Yer gök sahidimdir ki siyasi görüsüm yoktur senden baska.

Hani bazı sehirler vardır ya; saat 10′dan sonra kimsecikler olmaz… İste sen’den sonrası, 10’dan sonrası!

Var mı daha agır yük zamanı cekmek kadar. Yasama sebebimsin, su kadar, ekmek kadar. Ayrılıgın özlemin her seyin bir hazzı var. Seni anlamak da güzel, seni beklemek kadar.

Gözlerinin ‘kahve’sinden koy ömrüme, kırk yılın hatırına ‘sen’de kalayım!

Varlıgın bana yetmiyorken, yoklugunla avunmak zorundayım! Ya al götür kalanımı. Ya da gel, tamamla eksik kalan yanımı…

Gözüm gözüne degmeden yazdıgım siirlerim melal. Varsın degmesin razıyım ey yâr böylesi daha helal!

Masum bir cocuk gibi konusursam; sana muhtacım; ver elini elime, yalan da olsa bir kez seni seviyorum de.

Bir yürek nelere yeterse, bir can bir canı ne kadar severse bir damardan ne kadar cok kan gecerse, yasam ölüme ne kadar degerse, sen de benim icin o kadar degerlisin.

Her sey olur da su kalbim, bir tek sensiz olamaz.


Yorum yapılmamış

  1. Ben kaldım bi uyuyorlar selam sen on

    İyilik versin sağlık huzur mutluluk en iyi yıl olsu oldukça

Leave A Reply