Kırışık Önlemek için Tonik, Frenküzümü Toniği

0

Kırışık önleyici tonik tarifi. Kırışık önleme konusunda yetenekli bir meyve olan frenk üzümü ile hazırlanmış tonik tarifi.

Frenk Üzümü

Kaynak: pixabay.com

Doğada bir çok yaşlanma karşıtı besin bulunmaktadır. Bunların en güçlülerinden biriside frenk üzümüdür. Frenk üzümü yapısında bulunan maddeler vasıtası ile hücre ve dokularımızı hızlıca tamir edebilme yeteneğine sahiptir.

Frank Üzümü Toniği Nasıl Yapılır

Frenk Üzüm Toniği Malzemeleri :
  • 1 avuç kadar frenk üzümü
  • 15 adet kadar üzüm
  • 1 yemek kaşığı kadar limon suyu
  • Süzme işleminde kulanabileceğiniz bir tülbent

Frenk Üzümü toniği yapılışı :

Öncelikle frenk üzümlerimizi blenderdan geçiriyoruz. Ortaya çıkan sıvıyı tülbent vasıtası ile süzüyoruz. Daha sonra üzümleri de blenderdan geçirip tülbent yardımı ile üzüm suyunuda süzüyoruz. Hem frenk üzümü hem de üzüm suyunu iki farklı bardağa koyun. Bunun sebebide toniğin daha iyi işe yaraması için her iki suyun miktarının eşit olması gerekiyor. En az çıkan suya göre eşit miktarda bir kaba boşaltın. Üzerine limon suyunu da ekleyip iyice karıştırın. Artık kırışıklık karşıtı bir toniğiniz bulunmakta…

Karışım mutlaka cam bir şişede saklanmalı. Çok fazla karışım hazırlamayın. Hazırlanan karışım en geç 3 gün içerisinde da buzdlabında saklanmak kaydı ile kullanılabilir. Günde iki defa yüz ve boyun bölgelerine bu toniği uygulayabilirsiniz.


Leave A Reply