Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Meteoroloji Mühendisliği taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Meteoroloji Mühendisliği olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Meteoroloji Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Meteoroloji Mühendisliği bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Meteoroloji Mühendisliği okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Meteoroloji Mühendisliği taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Meteoroloji Mühendisliği hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • İstanbul Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) – Meteoroloji Mühendisliği (Örgün) – SAY – 72 – 406,02925 – 93.851
  • Samsun Üniversitesi (Samsun) (Devlet) – Meteoroloji Mühendisliği (Örgün) – SAY – 47 – 312,49674 – 225.581

Meteoroloji Mühendisliği Bölümü

80%
80%
Awesome

Meteoroloji mühendisi, atmosferdeki sistemleri ve olayları (yağmur, rüzgar, bulut, hava basıncı vb.) izleyerek veriler elde eden ve bu verileri bir bütün içinde değerlendirerek günlük hayata uygulanmasını sağlayan kişidir.

  • İş İmkanları
    8
  • Kazanma Zorluğu
    8

Leave A Reply