Palmiye Şeklinde Meyveler

0

Palmiye şeklinde meyve salatası tarifi. Meyveler ile yapılabilecek göze hitap eden tabak süslemeleri.

Palmiye Şeklinde Meyveler

Meyve yemeyi sevmeyen çocuğunuz mu var? Onlara meyveler il objeler oluşturarak yedirmeyi deneyin. Aşağıda görmüş olduğunuz kombinasyon ile bu myveleri yemeyecek çocuk sayısı oldukça azdır.

Advertisement

Ayrıca sadece çocuklar için değil masalarınızı süslemek için de oldukça ideal.
Palmiye Şeklinde Meyveler
Malzemeler:

3 adet kivi
Kavun (ananas yada balkabağı)
Böğürtlen, çilek ve ya Cherry Domates

Yapılışı:

Aslında resim her şeyi anlatıyor. Öncelikle kivilerinizi düzgün bir biçimde soyun ve elma dilimler gibi dilimleyin. Daha sonra fotoğrafta da görülüğü gibi palmiye yaprakları olacak şekilde tabağınıza dizin.

Advertisement

Daha sonra kavunu dilimleyin ve dilimlemiş olduğunuz kavundan matematikteki yamuk şeklinde bıçak yardımı ile küçük dilimler oluşturun. Burada tamamen sizin yaratıcılığınıza ve becerinize kalmış şekilde palmiyenin gövdesini oluşturun. Kavun yerine ananas ve ya balkabağı tatlısından parçalarda kullanabilirsiniz.

Kalan kivileride küçük küçük parçalara ayırın. Onlarda sahildeki kumlar olacak 🙂

Daha sonra palmiyenin küçük meyvelerini yapacağız. Elimizde böğürtlen ve ya çilek olmadığından biz minik cherry domatesler kullandık. Sizlerde dilediğiniz minik kırmızı meyveyi kullanabilirsiniz.

Afiyet olsun…

NOT : sihirliyemektarifleri.com sitesi nkfu.com içerisine dahil edilmiştir ve bu sebeple resimler üzerinde sihirliyemektarifleri.com yazmaktadır. Kopyalanması yasaktır.

Advertisement


Leave A Reply