R Harfiyle Başlayan Çiçekler, Baş Harfi R Olan Çiçek İsimleri Özellikleri

0
Advertisement

R harfiyle başlayan çiçeklerin isimleri, çiçek çeşitleri listesi. Baş harfi R olan çiçek türleri nelerdir? R Harfiyle Başlayan Çiçekler listesi

R Harfiyle Başlayan Çiçekler

Arka resim kaynak: pixabay.com

R Harfiyle Başlayan Çiçekler

rebutia

Rebuti

Cactaceae Familyasından olan Rebutialar ilk kez 1895 yılında Prof. K. Schumann tarafından dikilmiş, ismini Fransız üzüm bağı sahibi olan aynı zamanda kaktüs satıcısı Pierre Rebut’dan almıştır. Anavatanları Bolivya ve Arjantin’dir. Günümüzde Aylostera, Mediolobivia ve Digitorebutia cinsleri de Rebutialar içinde yeralmaktadır.

reyhan

Reyhan

Reyhan Çiçeği (Ocimum Basilicum) Diğer adı: Ballıbabagillerden olan reyhanın bitkisinin diğer adı fesleğendir. yaprakları çok güzel kokan bir çeşit süs bitkisidir. Reyhan bitkisinin diğer türleri: Yabani fesleğen, ak fesleğen, yer fesleğeni, Hint fesleğeni gibi çeşitleri vardır. Genel olarak ılıman iklimlerde Bilhassa sahil kenarı olan şehirlerde daha çok yetişen reyhan güzel kokulu yaprakları olan bir bitkidir.

rezene çiçeği

Advertisement

Rezene

Rezene Çiçeği, Maydanozgiller familyasından olan ve boyu iki metreye kadar uzanan kokulu otsu bir bitkidir. Rezene çiçeğinin yaprakları tüysüz ve saplıdır. Çiçekleri açılır bir şemsiye şeklinde ve uzun saplıdır. Tohumları bol miktarda protein içermektedir ve yağ bakımından ise oldukça zengindir. Yetişme yerleri ise daha çok kurak ve kayalık yerlerdir.

rozet çiçeği

Rozet Çiçeği (Pervane Çiçeği)

Çiçekleri pervane şekline benzediği için halk arasında pervane çiçeği olarak da bilinen devamlı çiçek açan, otsu yapıda bir bitkidir. Yaprakları elips ya da mızrak şeklinde, tüysüz, beyaz damarlı, parlak koyu yeşil renklidir. Çiçekler beyaz, pembe ve leylak renklidir.

Rudbeckia

Rudbeckia

Rudbeckia, ayçiçeği ailesinde bulunan bir bitki cinsidir. Türler genellikle koni çiçekleri ve kara gözlü susanlar olarak adlandırılır; hepsi Kuzey Amerika’ya özgüdür ve gösterişli sarı ya da altın renkli çiçek başları için birçok tür bahçelerde yetiştirilmektedir.

ruj çiçeği

Advertisement

Ruj Çiçeği

1,5 m kadar boylanabilen sarkıcı formda bir bitkidir. Bitkinin kalın, parlak yeşil, oval şekilli, yaprakları vardır. İlkbahar- yaz aylarında turuncu, kırmızı ve kahverengi renkli boru şeklinde çiçek açar. Çiçekleri ruja benzediği için ruj çiçeği olarak da adlandırılır.


Leave A Reply